Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • czterech mężczyzn w garniturach

  Pozyskaliśmy dofinansowanie na przebudowę drogi od obwodnicy do Stanisławek!

  W środę 2 sierpnia Wicestarosta Karol Sarnecki wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Wiesławem Sicińskim uczestniczyli w uroczystym rozdaniu decyzji o przyznaniu dofinansowań na inwestycje drogowe w naszym województwie. Spotkanie odbyło się w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. 

 • Jesteś właścicielem zabytkowej nieruchomości? Zgłoś się do programu i zdobądź do 500 tys. zł na remont!

  Nabór deklaracji udziału w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków

  W związku z ogłoszeniem o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Powiat Wąbrzeski informuje, że od 03 sierpnia 2023 r. rusza nabór wniosków do zgłoszenia do dofinansowania w formie dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

   

 • plakat z zaproszeniem na wydarzenie

  Smaki regionów, dawne receptury i wyjątkowe potrawy... "Bitwa regionów" przed nami!

  Smaki regionów, dawne receptury i wyjątkowe potrawy przygotowywane z pasją i sercem. To wszystko podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. 

 • harcerka stojąca przy pomniku

  Upamiętniliśmy godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego

  W dniu 1 sierpnia o godz. 17:00 w Powiecie zawyły syreny. Wiele osób przystanęło na chwilę, aby uczcić odwagę, strach, niepewność, którą czuli o godz. 17:00 w 1944 roku mieszkańcy Warszawy. 

 • zrzut ekranu z filmu o inwestycjach drogowych, na zdjęciu wicestarosta karol sarnecki

  Trwa remont ponad 20 km dróg powiatowych - wywiad z Wicestarostą Karolem Sarneckim

  W ubiegłym tygodniu wraz z Miejską Telewizją Kablową dokonaliśmy objazdu dróg powiatowych, których remont trwa, lub ma się rozpocząć w najbliższych miesiącach.

 • Rekiny Powiatu z II miejscem w pierwszej edycji Wąbrzeskiego Trójkąta!

  Rekiny Powiatu z II miejscem w pierwszej edycji Wąbrzeskiego Trójkąta!

  Na wąbrzeskiej plaży w sobotę 29 lipca rozegrano zawody pn. „Wąbrzeski trójkąt”. Burmistrz zaprosił do udziału sześciu kapitanów drużyn. Jedną z nich była drużyna REKINY POWIATU pod przywództwem Wicestarosty Karola Sarneckiego.

 • plakat z zaproszeniem do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym

  Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku militarnym w miejscowości Nowe

  W związku z planowaną organizacją pikników pn. Silna  Biało – Czerwona z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej w całej Polsce odbędą się pikniki militarne oraz kina plenerowe.Na terenie administrowanym przez WCR w Grudziądzu piknik militarny oraz kino plenerowe odbędzie się w dniu 12.08.2023 r. w miejscowości Nowe. 

 • rower na tle miasta nocą

  Informacje Komendy Powiatowej Policji - trzy dni, czterech nietrzeźwych rowerzystów

  Mimo niesprzyjającej w ostatnich dniach aury, na drogach nie brakuje amatorów jednośladów. Niestety coraz więcej osób wsiada na rower po alkoholu.

 • plakat przedstawiający postać igora zakusy

  Zapraszamy na spotkanie z jazzmanem Igorem Zakusem

  Od pierwszych jazzowych dźwięków, które wybrzmią na tegorocznym, trzecim już WąbJAZZno Fetival dzieli nas kilka dni.Biblioteka zaprasza na trzecie już wydarzenie przedfestiwalowe, z cyklu ROZMOWY JAZZOWE.

 • miks zdjęć gwiazd zaproszonych na festiwal

  Powiat Wąbrzeski dofinansował tegoroczną edycję WąbJAZZno

  Festiwal Jazzowy WąbJAZZno, którego trzecia edycja odbywa się w dniach od 2 do 6 sierpnia 2023r. w Wąbrzeźnie, kontynuuje swoją podróż. W tym roku jesteśmy częścią festiwalu! Powiat Wąbrzeski dofinansował imprezę stając się partnerem WąbJAZZno. Do zobaczenia w muzycznym klimacie!

Stronicowanie