Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Radna Rady Powiatu Edyta Brzoskowska członkiem Europejskiego Korpusu Radnych

  Radna Rady Powiatu Edyta Brzoskowska członkiem Europejskiego Korpusu Radnych

  Marszałek Piotr Całbecki wręczył we wtorek (25 lipca) pierwsze nominacje członkom nowo powołanego Europejskiego Korpusu Radnych Gmin i Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gremium będzie wsparciem samorządu województwa w działaniach i projektach na forum europejskim. 

 • Wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć - o czym debatują Starostowie?

  Wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć - o czym debatują Starostowie?

  Jak co roku, po kolejnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, przygotowane zostało wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć.

 • mapka przedstawiająca połączenia kolejowe

  Kolej dużych prędkości - spotkanie u Marszałka Województwa

  Parlamentarzyści, samorządowcy, eksperci i przedstawiciele środowisk biznesowych spotkali się w piątek (21 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim, by rozmawiać na temat sieci kolei dużych prędkości (KDP) powstającej w Polsce w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Podczas zebrania samorząd naszego powiatu reprezentował Wicestarosta Karol Sarnecki.

 • wręczenie odznaczenia dla wiesława sicińskiego

  Członek Zarządu Powiatu - Leśniczy Leśnictwa Czystochleb Wiesław Siciński uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Leśnika Polskiego

  Wieloletnie zaangażowanie, służba na rzecz Lasów Państwowych, aktywność zawodowa i społeczna to cechy wyróżniające ludzi nadzwyczajnych. Jarosław Molendowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, w uznaniu za ogromne poświęcenie zawodowe, uhonorował niestrudzonych Leśników tym szczególnym odznaczeniem.

 • prace na drodze (fot. archiwalne z przebudowy drogi Wronie Katarzynki)

  Do końca listopada bieżącego roku przebudujemy drogę od obwodnicy do Stanisławek!

  W najbliższych miesiącach rozpocznie się realizacja zadania „Odnowa nawierzchni odcinków drogi powiatowej nr 1420C Radzyń Chełmiński – Wąbrzeźno o łącznej długości 5,578 km”.

 • Seniorzy mają moc! Światowy Dzień Inwalidy 2023

  Seniorzy mają moc! Światowy Dzień Inwalidy 2023

  W środę 19 lipca spotkaliśmy się w Wąbrzeskim Domu Kultury, by pod hasłem „Bądźmy życzliwi i otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych” świętować Dzień Inwalidy w Powiecie Wąbrzeskim.

 • rząd policjantów odbierających wyróżnienia

  Święto Policji w Wąbrzeźnie

  Święto Policji to szczególny dzień dla każdego funkcjonariusza. Jest to czas awansów, nominacji i odznaczeń. Uroczyste obchody dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie odbyły się 18 lipca 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie.

 • Plakat kampanii #rozmawiareaguj

  Kampania #rozmawiareaguj - jesteś świadkiem przemocy wobec dziecka - REAGUJ!

  Jeżeli jesteś świadkiem przemocy wobec dziecka, lu podejrzewasz, że dziecku dzieje się krzywda? Nie bądź obojętny! Zadzwoń lub napisz na czacie.

 • plakat przedstawiający zdjęcia kapitanów dużyn

  Masz paczkę znajomych, która lubi aktywność fizyczną? Aktualizacja! Drużyna Wicestarosty ZAREZERWOWANA!

  Masz paczkę znajomych lub rodzinę, która lubi aktywność fizyczną na świeżym powietrzu?  Zagraj w drużynie z Wicestarostą Karolem Sarneckim. Zapraszamy do udziału w nowej imprezie pn. „Wąbrzeski Trójkąt”.

 • Przed nami 5 inwestycji drogowych. Zakończyliśmy podpisywanie umów z wykonawcami – czas przystąpić do prac!

  Przed nami 5 inwestycji drogowych. Zakończyliśmy podpisywanie umów z wykonawcami – czas przystąpić do prac!

  W dniu 18 lipca podpisaliśmy umowę na kolejna inwestycję drogową! W najbliższych miesiącach wyłoniony wykonawca - Zakład Handlowo Budowlany AGA wykona remont drogi powiatowej w Gminie Dębowa Łąka: Niedźwiedź – Tokary. 

Stronicowanie