Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Rozpoczął się projekt „Rodzina w centrum Etap I”

  Rozpoczął się projekt „Rodzina w centrum Etap I”

     Spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące zasad realizacji projektu „Rodzina w centrum Etap I”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 08 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie FEKP.08.25 Usługi wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021- 2027 odbyło się w dniu 26.04.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie. Pierwsze formy wsparcia dla rodzin z terenu powiatu trwają od 25 kwietnia 2024 r.


 • „KOBIETY Z PASJĄ”

  „KOBIETY Z PASJĄ”

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż Uniwersytet WSB MERITO w Toruniu, Wydział Finansów Zarządzania w Bydgoszczy wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest organizatorem plebiscytu „KOBIETY Z PASJĄ”.

 • Rozporządzenie Wojewody w sprawie odstrzału sanitarnego dzików

  Rozporządzenie Wojewody w sprawie odstrzału sanitarnego dzików

  Poniżej publikujemy Rozporządzenie Nr 4/2024 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 26 kwietnia 2024 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego. 

 • Zbliża się czas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej

  Zbliża się czas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej

  Do 20 maja część płatników składek musi przekazać do ZUS-u roczne rozliczenie składki zdrowotnej za ubiegły rok.  Jeśli z rocznego rozliczenia wyjdzie nadpłata, a płatnik nie ma zaległości w opłacaniu składek lub nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczenia społecznego, to będzie przysługiwał mu jej zwrot.

   

 • Przebudowa drogi powiatowej nr 1731C Książki - Kruszyny w km 2+300 - 5+885

  Przebudowa drogi powiatowej nr 1731C Książki - Kruszyny w km 2+300 - 5+885

  W dniach od 6 do 8 maja br. na drodze powiatowej relacji Książki - Kruszyny w km 5+000 - 5+425 (tj. w miejscowości Brudzawki, 600 m za "starą zlewnią" - byłym punktem skupu mleka w kierunku granicy Gminy Książki z Gminą Bobrowo) realizowane będą roboty budowlane związane z rozbiórką istniejącej nawierzchni drogi z jednoczesną zmianą jej konstrukcji na całej szerokości jezdni.

 • Uroczyste obchody z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

  Uroczyste obchody z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

  W dniu 30 kwietnia 2024 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Obszaru Prowadzenia Polityki Terytorialnej Wąbrzeźna odbyły się na Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie uroczyste obchody z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

   

 • Komisarz Wyborczy zwołał pierwszą sesję nowo wybranej Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Komisarz Wyborczy zwołał pierwszą sesję nowo wybranej Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  I sesja VII kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie odbędzie się w dniu 6 maja 2024 roku o godzinie 11:00 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie.

 • Informacja o pracy Urzędu Skarbowego w dniu 30 kwietnia 2024 roku

  Informacja o pracy Urzędu Skarbowego w dniu 30 kwietnia 2024 roku

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie informuje, że 30 kwietnia 2024 roku wydłużono obsługę podatnika do godziny 18:00.

   

 • Maturzyści Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie gotowi na rozpoczęcie nowej drogi w dorosłym życiu

  Maturzyści Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie gotowi na rozpoczęcie nowej drogi w dorosłym życiu

  Drodzy Maturzyści Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie! Nadszedł dla Was piękny czas - zaczynacie szukać nowej drogi w dorosłym już życiu. Zapewne pamiętacie jak dopiero co się poznawaliście, a dziś nadszedł ten moment, kiedy musicie się rozstać…

   

 • Maturzyści Działowskiego dotarli do końca swojej przygody w murach Liceum

  Maturzyści Działowskiego dotarli do końca swojej przygody w murach Liceum

  Drodzy Maturzyści Działowskiego! Nadszedł ten moment - zaczynacie kolejny, piękny etap swojego życia! Dotarliście do końca swojej przygody w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie. Przygody pełnej nowych przyjaźni i wyzwań.

   

Stronicowanie