Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Grupa maturzystów z dyrektorem szkoły

  Wyniki matur w Powiecie Wąbrzeskim - garść informacji, komentarz Dyrektorów Szkół

   W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie: do egzaminu przystąpiło 59 tegorocznych absolwentów szkoły.Egzamin zdało 50 absolwentów.

 • koparka pracująca na drodze

  Trwa przebudowa drogi Wielkie Pułkowo - Łobdowo

  Odcinek tej drogi ze względu na gruntową nawierzchnię zostanie wybudowany od podstaw. Obecnie pracownicy firmy Przedsiębiorstwa DROBUD Sp. z o.o. poszerzają i korytują pas drogowy, by stworzyć solidną podbudowę. 

 • Dłonie wskazujące na tablet

  Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

  Wszystkie organizacje, m.in. spółki, fundacje, stowarzyszenia, od 21 czerwca br. mogą korzystać z usług, które wcześniej były oferowane w e-US wyłącznie osobom fizycznym. W ramach konta organizacji można m. in. szybko i wygodnie wyrazić lub wycofać zgodę na otrzymywanie korespondencji w e-US, składać pisma do KAS, bezpłatnie występować o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, składać zawiadomienie ZAW-NR i przeglądać swoje dane rejestracyjne.

 • trzy stosy monet na których rosną młode roślinki

  Zapraszamy tegorocznych maturzystów do ubiegania się o stypendium pomostowe na I rok studiów

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zaprasza tegorocznych absolwentów szkół średnich do ubiegania się o stypendium pomostowe na I rok studiów, w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. LGD planuje już po raz siódmy udzielić stypendiów na I rok studiów dla uzdolnionych absolwentów szkół średnich zamieszkujących obszar działania LGD.

 • wieniec dożynkowy

  Marszałek nagrodzi najbardziej pomysłowe witacze dożynkowe

  Marszałek Piotr Całbecki zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2023”. Nagroda za I miejsce to 3.000,00 złotych.

 • Pierwsze duże środki nowej perspektywy trafiły do Urzędu Pracy w Wąbrzeźnie!

  Pierwsze duże środki nowej perspektywy trafiły do Urzędu Pracy w Wąbrzeźnie!

  Dyrektorzy wszystkich dwudziestu powiatowych urzędów pracy w Kujawsko-Pomorskiem odebrali w piątek (7 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o finansowanie przedsięwzięć interwencyjnych na rynku pracy – staży zawodowych, systemowych dotacji na założenie nowych firm i tworzenie nowych miejsc oraz na organizację wysokiej jakości kursów zawodowych i szkoleń.

 • 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechowie

  100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechowie

  Dnia 8 lipca odbyła się uroczystość Jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechowie. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Karol Sarnecki składając strażakom podziękowania za pełnioną służbę zapewniającą bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu. W imieniu Zarządu Powiatu w Wąbrzeźnie przekazał na ręce OSP bon do wykorzystania na sfinansowanie zakupów dla jednostki.

 • Zgromadzenie Wspólników Spółki Ratownictwo Medyczne

  Zgromadzenie Wspólników Spółki Ratownictwo Medyczne

  Udziały w spółce posiada Powiat Wąbrzeski oraz Nowy Szpital w Wąbrzeźnie. Uczestniczący w zebraniu przedstawiciele spółki oraz Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski wraz z przedstawicielami Zarządu Powiatu w Wąbrzeźnie zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym i wynikami finansowymi spółki. 

 • dwa traktory jadące po polu

  Energa Operator przypomina - zachowaj ostrożność podczas prac polowych!

  ENERGA-OPERATOR przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas prac polowych prowadzonych w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej. W okresie letnim, wysokie temperatury mogą prowadzić do wydłużenia się przewodów linii elektroenergetycznych i zmniejszania ich odległości od powierzchni gruntu.

 • Starszy mężczyzna i kobieta idący za rękę z założonymi plecakami

  Rusza kolejna edycja programu dla seniorów - zapraszamy do zapisów!

  Jesteś seniorem? Weź udział w „Programie zapobiegania upadkom  dla seniorów w województwie  kujawsko-pomorskim”. Trwa nabór do programu. Osoby, które ukończyły  60-ty rok życia i zamieszkują na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, będą mogły uczestniczyć w:zajęciach podnoszących sprawność fizyczną prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera.

   

Stronicowanie