Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Mikrofon na stojaku

  Odbędzie się XLIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym  (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526 oraz z 2023 r. poz. 572) Przewodniczący Rady zwołał czterdziestą trzecią w VI kadencji sesję Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, która odbędzie się dnia 
  21 września 2023 roku o godzinie 11:00 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44..

 • Ćwierćwiecze usamorządowionych wspólnot powiatowych. Starostowie i prezydenci spotkali się na Zamku Królewskim w Warszawie 12 września 2023 r.

  Ćwierćwiecze usamorządowionych wspólnot powiatowych. Starostowie i prezydenci spotkali się na Zamku Królewskim w Warszawie 12 września 2023 r.

  Zamek Królewski w Warszawie gościł starostów powiatów i prezydentów miast na prawach powiatu z całej Polski. Samorządowcy - właśnie w tym miejscu, w którym 25 lat temu odbyło się uroczyste wręczenie Aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów – celebrowali swój piękny jubileusz.

 • Uroczyste otwarcie nowo wybudowanej remizy strażackiej w Książkach

  Uroczyste otwarcie nowo wybudowanej remizy strażackiej w Książkach

  W dniu 9 września nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej remizy strażackiej oraz przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Książki. 

 • Dzień Skupienia Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej w Lubawie

  Dzień Skupienia Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej w Lubawie

  W dniu 11 września Wicestarosta Karol Sarnecki uczestniczyl w V Dniu Skupienia w Diecezji Toruńskiej. Samorządowcy i parlamentarzyści spotkali się na zakończenie obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

 • Narodowe czytanie w Wąbrzeźnie

  Kto spróbuje odgadnąć w jaką postać wcielili się wczorajsi bohaterowie Narodowego Czytania w Wąbrzeźnie?

  Wczoraj w Biblioteka im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie odbyła się prawdziwa uczta! Do wspólnego czytania "Nad Niemnem" przystąpiło dziesięć utalentowanych osób, mieszkańców miasta i powiatu.

 • Pokaz mody w Warszawie z udziałem uczniów z Powiatu Wąbrzeskiego!

  Pokaz mody w Warszawie z udziałem uczniów z Powiatu Wąbrzeskiego!

  Drugie życie pilota od starego telewizora? Niech będzie! 5 września recyklingowe stylizacje zaprezentowane zostały podczas wielkiego pokazu mody w Warszawie!

 • Marta Ciupak uczennica ZSO zdobyła brązowy medal na 100m

  Nasza medalistka! Marta Ciupak uczennica ZSO zdobyła brązowy medal na 100m

  Marta Ciupak zdobyła brązowy medal na 100m PZLA Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 (makroregionu), które odbyły się w Słupsku 9 września 2023r.

 • uczniowie klasy 3B na wycieczce do Wronia

  Integracyjno-edukacyjna piesza wycieczka klasy 3B do Leśnictwa Wronie

  Było ognisko, pieczenie kiełbasek, mini rozgrywki w piłkę nożną, integracja z wychowawcą. Wszystko w pięknym, leśnym otoczeniu, przy dobrej muzyce, która towarzyszyła młodzieży podczas dłuuugiego marszu- prawie 12km.

 • Zawodowcy zmieniają świat! EUROSKILLS Gdańsk 2023 z udziałem Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

  Zawodowcy zmieniają świat! EUROSKILLS Gdańsk 2023 z udziałem Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

  EuroSkills to największe w Europie wydarzenie dotyczące kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności. W dniu 8 września 2023 r., wyróżniający się uczniowie ZS w Wąbrzeźnie mieli okazję podziwiać pracę i zmagania uczestników tego wydarzenia. 

 • Wychowankowie POW w Książkach po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej

  Wychowankowie POW w Książkach po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej

  W minioną sobotę 9 września wychowankowie naszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach już po raz czwarty stawili się w Toruniu na turnieju piłki nożnej placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Stronicowanie