Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Tak bawiło się Sołectwo Łopatki podczas imprezy na zakończenie lata!

  Tak bawiło się Sołectwo Łopatki podczas imprezy na zakończenie lata!

  Imprezy sołeckie są doskonałą okazją do integracji mieszkańców i najlepszej zabawy! Sołectwo zapewniło wiele atrakcji, dzięki którym w zabawę włączyli się mieszkańcy każdej kategorii wiekowej! :)

 • Trwa renowacja Pomnika Pomordowanych w Kurkocinie wraz z kapliczką oraz terenem przyległym

  Trwa renowacja Pomnika Pomordowanych w Kurkocinie wraz z kapliczką oraz terenem przyległym

  Pomnik w Kurkocinie ku czci 500 ofiar 1939 roku to miejsce, w którym corocznie spotykamy się by oddać hołd pomordowanym mieszkańcom Powiatu Wąbrzeskiego. 

 • korowód dożynkowy

  Mieszkańcy powiatu dziękują za tegoroczne plony - sezon dożynkowy w pełni!

  Sezon dożynkowy w pełni! Przepiękna polska tradycja integrująca mieszkańców to uroczyste ukończenie żniw i prac polowych. Za nami dożynki gminne Gminy Dębowa Łąka zorganizowane w tym roku w Wielkim Pułkowie oraz dożynki Gminy Ryńsk w Zieleniu. 

 • Podpisaliśmy umowę na dofinansowanie przebudowy drogi od obwodnicy do Stanisławek

  Podpisaliśmy umowę na dofinansowanie przebudowy drogi od obwodnicy do Stanisławek

  Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wraz z Wicestarostą Karolem Sarneckim podpisali umowę z Nadleśniczym Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń Robertem Paciorkiem w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Odnowa nawierzchni odcinków drogi powiatowej nr 1420C Radzyń Chełmiński - Wąbrzeźno o łącznej długości 5,578 km".

 • Dożynki Wojewódzkie za nami! Wracamy z pierwszym miejscem na podium!

  Dożynki Wojewódzkie za nami! Wracamy z pierwszym miejscem na podium!

  Wielki korowód dożynkowy, kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem, przegląd kapel ludowych, wyścigi traktorów i wystawa maszyn rolniczych, rajd rowerowy, a w finale koncert Urszuli na scenie pod chmurką – w niedzielę w Inowrocławiu odbyły się wojewódzkie obchody święta plonów. 

 • SABAT KOBIET GOSPODARNYCH I WYJĄTKOWYCH POWIATU WĄBRZESKIEGO

  SABAT KOBIET GOSPODARNYCH I WYJĄTKOWYCH POWIATU WĄBRZESKIEGO

  Pierwszy SABAT KOBIET GOSPODARNYCH I WYJĄTKOWYCH Powiatu Wąbrzeskiego przed nami!


 • Informacja o wynikach naboru wniosków do zgłoszenia do dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

  Informacja o wynikach naboru wniosków do zgłoszenia do dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

  W związku z ogłoszeniem o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ustanowionego Uchwałą Nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 roku, Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie  ogłosił nabór deklaracji o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

 • KOMUNIKAT- akcja szczepienia lisów

  KOMUNIKAT- akcja szczepienia lisów

  Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w okresie od 11 do 20 września 2023 roku na obszarze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego (powiat brodnicki, rypiński, lipnowski, włocławski, golubsko-dobrzyński, aleksandrowski, radziejowski; pow. wąbrzeski: gm. Książki, gm. Dębowa Łąka, gm. Ryńsk; pow. toruński gm. Obrowo, gm. Lubicz, gm. Czernikowo) przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

 • Lipcowe działania "Niezastąpionych Zastępczych"

  Lipcowe działania "Niezastąpionych Zastępczych"

  W lipcu bieżącego roku w ramach organizacji kampanii społecznej pn: „Niezastąpieni Zastępczy” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie uczestniczyło  w dwóch wydarzeniach.

 • Komunikat dotyczący rolnictwa ekologicznego

  Komunikat dotyczący rolnictwa ekologicznego

  Zgodnie z art. 147b ustawy z dnia 8 lutego 2023 r. o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 (Dz. U. poz. 412 ze zm.) wprowadzonym ustawą z dnia 13 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 (Dz. U. poz. 1530) w 2023 roku rolnicy, którzy złożyli wniosek o przyznanie płatności ekologicznych mogą dodatkowo zawnioskować o przyznanie płatności ekologicznych 

   

Stronicowanie