Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Odbędzie się IV sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Odbędzie się IV sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym  (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) Przewodniczący Rady Powiatu zwołał czwartą w VII kadencji sesję Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, która odbędzie się dnia 28 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44.

 • Podsumowanie osiągnieć sportowych uczniów w 2023 roku

  Podsumowanie osiągnieć sportowych uczniów w 2023 roku

  W dniu 13 czerwca 2024 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. W spotkaniu uczestniczył Pan Jarosław Rybszleger Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego, który przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2023.

 • Święto Rodzicielstwa Zastępczego

  Święto Rodzicielstwa Zastępczego

  Pamiętając o Święcie Rodzicielstwa Zastępczego przypadającym na dzień 30 maja Samorząd Powiatu Wąbrzeskiego uczcił ten dzień uroczystymi obchodami. W dniu 12 czerwca 2024 r., w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie Przewodniczący Rady Powiatu w Wąbrzeźnie Marek Markowski wraz ze Starostą Wąbrzeskim Krzysztofem Maćkiewiczem oraz Członkami Zarządu Powiatu w Wąbrzeźnie Pawłem Bartoś oraz Krzysztofem Huzarskim i Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Jarosławem Rybszlegerem uczestniczyli w spotkaniu wraz z rodzinami zastępczymi z terenu Powiatu Wąbrzeskiego. 

 • Przebudowa drogi powiatowej nr 1708 C Stanisławki - Jarantowice w km 0+239 (m. Jarantowice - skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 534) do km 3+233 (m. Stanisławki)

  Przebudowa drogi powiatowej nr 1708 C Stanisławki - Jarantowice w km 0+239 (m. Jarantowice - skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 534) do km 3+233 (m. Stanisławki)

  Informujemy, że w dniach 13.06 – 19.06.2024r na drodze powiatowej nr 1708 C Stanisławki - Jarantowice w km 0+239 (m. Jarantowice - skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 534) do km 3+233 (m. Stanisławki) układana będzie nawierzchnia bitumiczna.

   

 • Uczennica Działowskiego z brązowym medalem

  Uczennica Działowskiego z brązowym medalem

  W miniony weekend na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbyły się Ogólnopolskie Zawody - Mistrzostwa KZ LZS w lekkiej atletyce do lat 18, 20 i 23.
   
   
 • Uwaga zmiana: Woda pochodząca z wodociągu publicznego w Łobdowie przydatna do spożycia przez ludzi

  Uwaga zmiana: Woda pochodząca z wodociągu publicznego w Łobdowie przydatna do spożycia przez ludzi

  Z dniem 11.06.2024 r. Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Wąbrześnie wydał komunikat o przydatności wody do spożycia przez ludzi pochodzącej z wodociągu publicznego w Łobdowie zaopatrującego miejscowości: Łobdowo, Kurkocin, Wielkie Pułkowo oraz Dębowa  Łąka...

 • Spotkanie wychowanków pieczy zastępczej z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy Oddział II we Wroniu z cyklu „Łączenie pokoleń – zabawa wczoraj i dziś. Zabawy na świeżym powietrzu”

  Spotkanie wychowanków pieczy zastępczej z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy Oddział II we Wroniu z cyklu „Łączenie pokoleń – zabawa wczoraj i dziś. Zabawy na świeżym powietrzu”

     W dniu 06.06.2024 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy Oddział II we Wroniu odbyło się kolejne już spotkanie wychowanków pieczy zastępczej i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie z uczestnikami ww. Domu, z cyklu „Łączenie pokoleń – zabawa wczoraj i dziś. Zabawy na świeżym powietrzu”.

   

 • Wnioski o 800 plus tylko do końca czerwca

  Wnioski o 800 plus tylko do końca czerwca

  Wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na obecnie  trwający okres świadczeniowy można składać tylko do końca czerwca br. Jeśli rodzic spóźni się i przekaże wniosek po terminie, to świadczenie otrzyma od miesiąca złożenia formularza. Wyjątek stanowią rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka.

   

 • Zajęcia w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych

  Zajęcia w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych

  W dniach 7 i 10 czerwca 2024 r. uczniowie odpowiednio Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odwiedzili Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Grudziądzu uczestnicząc w warsztatach podnoszących kompetencje i pomagających w obraniu ścieżki kariery zawodowej związanej z automatyką i robotyką. 

 • Odbyła się III sesja VII kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Odbyła się III sesja VII kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  W dniu 7 czerwca 2024 roku odbyła się III sesja VII kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie.

   

Stronicowanie