Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Od dziś funkcjonuje nowa linia komunikacyjna

  Od dziś funkcjonuje nowa linia komunikacyjna

  Miło nam poinformować, że od dnia 01 marca 2024 roku został uruchomiony dodatkowy kurs na linii komunikacyjnej łączącej tereny gminy Dębowa Łąka z miastem Wąbrzeżno.

   

 • Zostanie utworzona nowa linia autobusowa

  Zostanie utworzona nowa linia autobusowa

  W dniu 29 lutego 2024 roku odbyła się XLVIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie.

 • Stopnie alarmowe – do 31 maja 2024 r.

  Stopnie alarmowe – do 31 maja 2024 r.

  Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe: 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej...

 • Zmiana dyżurów aptek

  Zmiana dyżurów aptek

  W dniu 29 lutego 2024 r. Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie podjął uchwałę w sprawie wyznaczenia apteki ogólnodostępnej do pełnienia dyżurów w porze nocnej i w dni wolne od pracy w roku 2024.

 • Zawiadomienie o konsultacjach społecznych

  Zawiadomienie o konsultacjach społecznych

  Na podstawie § 7 ust. 1 załącznika do uchwały nr IV/33/2019 Rady Powiatu w Wąbrzeźnie z dnia 7 lutego 2019 r. zawiadamiamy, że od dnia 14 marca 2024 r. do dnia 27 marca 2024 r. ustalony został termin konsultacji społecznych uchwałą nr 219/438/2024 Zarządu Powiatu w Wąbrzeźnie z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Powiatu Wąbrzeskiego dotyczącej projektu Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2024-2030.

   

 • Sukcesy sportowe Działowskiego

  Sukcesy sportowe Działowskiego

  Jak nigdy do tej pory Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie plasuje się w bieżącym roku szkolnym wysoko w punktacji łącznej dla szkół średnich Kujawsko Pomorskiej Licealiady, do którego zaliczane są rezultaty wszystkich zawodów rozgrywanych w ramach wojewódzkiego kalendarza Szkolnego Związku Sportowego.

 • 25-lecie Powiatu Wąbrzeskiego - szereg wywiadów z obecnymi oraz byłymi pracownikami Starostwa oraz Radnymi Powiatu

  25-lecie Powiatu Wąbrzeskiego - szereg wywiadów z obecnymi oraz byłymi pracownikami Starostwa oraz Radnymi Powiatu

  W grudniu świętowaliśmy 25-lecie Powiatu Wąbrzeskiego. Z tej okazji Telewizja Wąbrzeźno nagrała szereg wywiadów z obecnymi oraz byłymi pracownikami Starostwa oraz Radnymi Powiatu.

   

 • ZUS zaprasza na marcowe dyżury telefoniczne

  ZUS zaprasza na marcowe dyżury telefoniczne

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w marcu eksperckie dyżury telefoniczne. Tematyka dyżurów dotyczyć będzie m.in. ulg w opłacaniu składek, świadczenia wspierającego, elektronicznych form kontaktu z ZUS-em, e-Płatnika, świadczenia 500+ dla niesamodzielnych, zasiłków, waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych, korygowania dokumentów rozliczeniowych czy świadczeń dla rodzin – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Ćwiczenia DRAGON-24

  Ćwiczenia DRAGON-24

  W dniach od 25 lutego do 14 marca 2024 r. NATO SHAPE tzn. Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Europie  organizuje największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER 2024, w tym polskie ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-24. Działalność Sił Zbrojnych podczas ćwiczenia na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie obejmować w szczególności rejon Miasta Grudziądza, powiatu grudziądzkiego, nie wykluczajć pozostałych rejonów województwa...

 • Dopłaty do kukurydzy – wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej

  Dopłaty do kukurydzy – wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej

  Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy biura powiatowe ARiMR przyjmują do 29 lutego 2024 r. Placówki te w czasie naboru w dni robocze są czynne dłużej. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

   

Stronicowanie