Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Powitanie wakacji

  Powitanie wakacji

    Wakacje dla dzieci i młodzieży są okresem zabawy, wypoczynku, poznawania nowych miejsc, a przede wszystkim okazją do gromadzenia w pamięci wielu niezapomnianych wspomnień... 
   

 • czwórka młodych osób stojąca tyłem na polu. obejmują się ramionami

  Stypendia pomostowe dla maturzystów - składanie wniosków od 7 lipca

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy informuje, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XXII Edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Program w segmencie IA skierowany jest do maturzystów, absolwentów liceów, techników i szkół branżowych II stopnia, którzy ukończyli szkołę w 2023 roku i którzy zakwalifikują się na pierwszy rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich, realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich.

 • Starosta Wąbrzeski oraz Prezes Spółki DROBUD

  Podpisaliśmy umowę na remont kolejnego odcinka drogi Książki-Kruszyny oraz w centrum wsi Zaskocz!

  Umowa dotyczy przebudowy drogi powiatowej w centrum wsi Zaskocz oraz kontynuację przebudowy drogi powiatowej na odcinku Książki- Kruszyny do granicy z Powiatem Brodnickim.

 • Plakat z zaproszeniem na święto kolorów w książkach

  Gmina Książki zaprasza na Święto Kolorów i rozstrzygnięcie Bitwy Regionów!

  Gmina Książki zaprasza wszystkich zainteresowanych 8 lipca do Centrum Aktywnego Wypoczynku Osieczek na święto kolorów oraz Bitwę Regionów.

 • Dni pełne atrakcji i niespodzianek - tak w wakacje się bawią wychowankowie Placówki w Książkach

  Dni pełne atrakcji i niespodzianek - tak w wakacje bawią się wychowankowie Placówki w Książkach

  Dzięki projektowi realizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w Centrum 3” wychowankowie naszej placówki mogli skorzystać w ciągu minionych dni z mnóstwa atrakcji, które rozpoczęły się wizytą na wąbrzeskim basenie.

 • Uczniowie na tle przyszkolnego ogródka

  Podsumowanie ogrodniczych prac u Działowskiego

  Dzięki idealnej pogodzie do prac ogrodniczych, po przywiezieniu ziemi, 28 czerwca zostały wysiane już ostatnie nasiona jakie były przewidziane, a mianowicie łączka kwietna. Teraz pozostało już tylko zainstalować domki dla owadów i karmniki dla ptaków, jednak pozostawimy to na wrzesień. Jesienią będziemy również sadzić sadzonki przyniesione przez społeczność Działowskiego, która chętnie angażuje się w projekt.

 • Zabezpiecz mienie przed wyjazdem na wakacje

  Zabezpiecz mienie przed wyjazdem na wakacje! Próba kradzieży auta na terenie powiatu

  Nie znamy dnia ni godziny, kiedy złodziej przyjdzie na naszą posesję, do domu czy mieszkania. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Ryńsk, który osobiście zatrzymał złodzieja usiłującego ukraść jego auto.

 • Grupa dzieci na tle skansenu

  “Zdrowo bo ziołowo” – projekt w placówce

  Dnia 15 maja Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach przystąpiła do projektu ekologicznego  pod nazwą „ Eko działania młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Płużnica. Konkurs był kierowany do grup młodzieżowych w wieku od 11 do 18 lat, zamieszkujących powiat wąbrzeski. 

 • Wgnieciona maska samochodu

  Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2023

  To już 5. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

 • Maska białego samochodu

  Zmiana terminu zgłoszenia zbycia, nabycia pojazdów oraz zarejestrowania pojazdów sprowadzonych z Unii Europejskiej

  Od dnia 1 lipca 2023r. obowiązuje termin 30 dni na: zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego,zarejestrowanie pojazdu niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej od dnia jego sprowadzenia.

Stronicowanie