Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • „Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet”!

  „Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet”!

  Burmistrz Wąbrzeźna i Starosta Wąbrzeski mają zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie:

  „Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet”!

   

 • Stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

  Stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

  714 uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i szkół muzycznych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Pomorza i Kujaw II.

  Wsparcie finansowe trafi także do uzdolnionych zawodowców – łącznie w tym roku nagrodzonych zostanie ponad 1,2 tys. prymusów.

   

 • Telefoniczne dyżury eksperckie

  Telefoniczne dyżury eksperckie

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na najbliższe telefoniczne dyżury eksperckie, które dotyczyć będą m.in. elektronicznych form kontaktu z ZUS-em, przeliczania emerytur i rent, zasiłków, świadczenia wspierającego, czy rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Konkurs ZUS dla uczniów szkół podstawowych

  Konkurs ZUS dla uczniów szkół podstawowych

  Uczniowie szkół podstawowych mogą jeszcze przystąpić do „Projektu z ZUS", wziąć udział w konkursie i wygrać cenne nagrody. I etap konkursu odbędzie się 25 marca. 

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od kilku lat z powodzeniem organizuje w szkołach podstawowych program edukacyjny „Projekt z ZUS”.  Jest to jedna godzina lekcyjna, podczas której uczniowie  dowiadują się, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca się składki.

   

   

   

 • Bal karnawałowy dla dzieci z rodzin zastępczych

  Bal karnawałowy dla dzieci z rodzin zastępczych

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie 9 lutego 2024 roku zorganizowało bal karnawałowy dla wychowanków rodzin zastępczych z terenu Powiatu Wąbrzeskiego. 

 • Ostatni w tej kadencji Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sępólnie Krajeńskim

  Ostatni w tej kadencji Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sępólnie Krajeńskim

  W dniu 8 lutego 2024 roku odbył się Konwent Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, którego organizatorem był powiat sępoleński.

  W powyższym wydarzeniu uczestniczył Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz pełniący funkcję Przewodniczącego Konwentu Powiatów.

   

 • II Konferencja "POLITECHNIKA DIALOGU - porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży"

  II Konferencja "POLITECHNIKA DIALOGU - porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży"

  Dnia 08.02.2024 r. odbyła się konferencja pn. „Politechnika dialogu – porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży” zorganizowana przez Politechnikę Bydgoską.

   

 • Działowski z brązową tarczą!

  Działowski z brązową tarczą!

  Działowski z brązową tarczą w rankingu liceów ogólnokształcących i techników „Perspektyw 2024”.

  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie znalazł się w elitarnym gronie 65 szkół z województwa kujawsko - pomorskiego, które otrzymały wyróżnienia za osiągnięcia edukacyjne.

   

 • Strażacy dokonali podsumowania działalności za 2023 rok

  Strażacy dokonali podsumowania działalności za 2023 rok

  W dniu 6 lutego 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie dokonano podsumowania działalności jednostki oraz funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu wąbrzeskiego w 2023 roku.

   

 • Podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie za udział w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie za udział w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Kochani,

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku przywraca nam wiarę w nas samych i skuteczność naszych działań, kiedy chcemy pomagać. Działania Fundacji WOŚP są gwarancją, że ta pomoc nie tylko będzie udzielona, ale przede wszystkim będzie profesjonalnie przygotowana i zrealizowana. Twój udział w Finale jest potwierdzeniem naszej tegorocznej dewizy, że tutaj wszystko gra OK. Zagrało, bo byliśmy razem, mieliśmy jasny cel i teraz przyjdzie czas, żeby zrealizować go jak najlepiej. Dzięki wielkie za piękny 32. Finał, który był powrotem do czasów dobrych, braterskich i tworzących społeczeństwo obywatelskie.

Stronicowanie