Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Dyżury telefoniczne w Urzędzie Skarbowym

  Dyżury telefoniczne w Urzędzie Skarbowym

  Urząd Skarbowy w Wąbrzeźnie zaprasza na dyżury telefoniczne odnośnie ulg rehabilitacyjnych, prorodzinnych i termomodernizacyjnych.

   

                                                                                                                  

   

   

 • Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy

  Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy

  Portal praca.pl całkiem niedawno opublikował artykuł, który powinien zainteresować wszystkich pracowników, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności i nie są pewni jakie mają prawa i obowiązki, a także co mogą wymagać od swoich pracodawców.

   

 • Konsultacje projektu zmiany ustawy dotyczącej obowiązkowego KSeF

  Konsultacje projektu zmiany ustawy dotyczącej obowiązkowego KSeF

  Urząd Skarbowy przedstawia projekt rozwiązań prawnych obejmujący zmiany w zakresie obowiązkowego e-fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF) i zaprasza do konsultacji i składania uwag do projektu w terminie do 19 kwietnia br.

   

 • Ostatnia sesja VI kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Ostatnia sesja VI kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  W dniu 21 marca 2024 roku odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie.

   

 • Dyżury telefoniczne ZUS dla mieszkańców Kujaw i Pomorza

  Dyżury telefoniczne ZUS dla mieszkańców Kujaw i Pomorza

  Pracownicy bydgoskiego i toruńskiego oddziału ZUS-u organizują w kwietniu dyżury telefoniczne. Będzie można dopytać o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS-ie, umawianie e-wizyt, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, świadczenie wspierające, emerytury i renty, a także świadczenia dla rodzin – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

   

 • Wniosek o dalsze 800+ warto złożyć jeszcze w kwietniu

  Wniosek o dalsze 800+ warto złożyć jeszcze w kwietniu

  Blisko 148 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres wypłat uprawnieni przekazali do ZUS-u w regionie, w kraju niemal 2,7 mln. By nie mieć przerwy w wypłacie 800+ warto złożyć wniosek do końca kwietnia.

   

 • Trwa Ogólnopolska Akcja „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”

  Trwa Ogólnopolska Akcja „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”

  1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU skierowaną do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.

   

                                                                                                                                      

 • Jest nowa powiatowa społeczna rada do spraw osób niepełnosprawnych

  Jest nowa Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych

  Zarządzeniem Nr 13/2024 z dnia 28 marca 2024 r. Starosta Wąbrzeski powołał nową Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Wąbrzeźnie oraz jej członków na podstawie  art. 44b i 44c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44) w składzie: Marta Olszewska, Anna Pelka, Katarzyna Piłat, Justyna Przybyłowska, Barbara Rym-Jeżowska.

   

 • Akcja składania zeznań PIT za 2023 rok - nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych

  Akcja składania zeznań PIT za 2023 rok - nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych

  Trwa akcja składania deklaracji podatkowych za 2023 r.  W Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie  złożonych zostało już koło  50% zeznań podatkowych, co świadczy o aktywności i zaangażowaniu podatników w proces rozliczeń podatkowych. 

   

 • Uchylenie rozporządzenia dotyczącego ograniczeń w utrzymywaniu drobiu

  Uchylenie rozporządzenia dotyczącego ograniczeń w utrzymywaniu drobiu

  Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie Nr 3/2024 z dnia 2 kwietnia 2024r. uchylające rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Nr 12/2023 z dnia 26 października 2023r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, m. Bydgoszcz, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, m. Grudziądz, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, m. Toruń, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, m. Włocławek, żnińskiego.

   

Stronicowanie