Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Oświata

 • Planetarium, muzeum podróżników im. Tonego Halika oraz spacer po starówce i bulwarach w słoneczny czwartek

  Planetarium, muzeum podróżników im. Tonego Halika oraz spacer po starówce i bulwarach w słoneczny czwartek

  2022.05.24

  Dnia 19 maja klasa II TOT Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie wraz z opiekunem Ewa Dzielska-Saja odwiedziła gród Kopernika. Uczniowie uczestniczyli w seansie w planetarium, podczas którego poczuliśmy się jak w niebie. Zwiedzili Muzeum Podróżników im.Tonego Halika. Przemierzyli wszystkie kontynenty po czym odwiedzili Muzeum Okręgowe, a w nim podziwiali wystawy odnośnie Bliskiego wschodu.

 • Cwaniactwo, fałszywość oraz niemoralność... czyli Kariera Nikodema Dyzmy na deskach teatru w Toruniu!

  Cwaniactwo, fałszywość oraz niemoralność... czyli Kariera Nikodema Dyzmy na deskach teatru w Toruniu!

  2022.05.24

  W piątkowy wieczór grupa naszych licealistów wraz z opiekunami po raz kolejny miała przyjemność uczestniczyć w spektaklu wystawionym na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Obejrzeliśmy „Karierę Nikodema Dyzmy”.

 • Pięknie wyrzeźbione arbuzy, melony... ale talenty! Uczniowie wzięli udział w kursie carvingu

  Pięknie wyrzeźbione arbuzy, melony... ale talenty! Uczniowie wzięli udział w kursie carvingu

  2022.05.24

  Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie wzięli udział w kursie  z nowych sposobów dekorowania potraw w  ramach projektu unijnego Dziś Nauka Jutro Praca IV. Carving to wywodząca się z Dalekiego Wschodu sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. Jego celem jest uatrakcyjnienie potraw, aby stały się jeszcze bardziej  apetyczne. Najpopularniejszymi owocami i warzywami używanymi w carvingu są arbuzy, melony, dynie, papaje, ananasy, rzodkiew, buraki, selery, marchewki.

Rekreacja

 • 1. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 2. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 3. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM

Rekreacja w Powiecie Wąbrzeskim

 

Obszar powiatu wąbrzeskiego odznacza się wysokimi walorami środowiska przyrodniczego, na który obok urodzajnych gleb składają się kompleksy leśne, urozmaicony krajobraz oraz 17 jezior polodowcowych. Wokół jezior Zamkowego w Wąbrzeźnie i Wieczno w Przydworzu znajduje się dobrze rozwinięta baza turystyczna.

Obszarem aktywizacji funkcji turystycznej stają się również tereny położone wokół mniejszych jezior jak: Płużnickie, Wieldządz i Blizno. Urokliwie położone jeziora stanowią ostoję ciszy i są prawdziwą atrakcją dla amatorów wędkowania.

Usytuowanie Wąbrzeźna między trzema jeziorami: Zamkowym, Frydek i Sicińskim, stwarza sprzyjające warunki do rozwoju turystyki. Malowniczo usytuowane Wąbrzeźno, pełni rolę wielofunkcyjnego ośrodka o zasięgu ponadlokalnym.

Zatopione w zieleni, szczególnie latem zachwyca tych, którzy szukają odpoczynku z dala od tłoku i gwaru panującego w znanych ośrodkach wypoczynkowych. 

W zakładkach powyżej znajdą Państwo ciekawostki o zabytkach, pomnikach na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, a także obiekty sportowe i informacje o możliwości noclegu w regionie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania zakątków Powiatu Wąbrzeskiego!

POMOC UKRAINIE
ДОПОМОГА УКРАЇНІ

Najważniejsze informacje dotyczące pomocy dla Ukrainy

Powiat Wąbrzeski utworzył specjalne konto za pomocą którego można wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów.

Numer rachunku:

34 1560 0013 2249 0676 5000 0040

"Pomoc dla Ukrainy"

__________________

Zbiórka darów

Informujemy, że uruchomiliśmy powiatowy magazyn darów w celu jak najlepszej koordynacji pomocy.

W gminach trwa zbiórka darów dla potrzebujących z Ukrainy. Osoby indywidualne mogą przekazać dary bezpośrednio do gmin.  

W późniejszym czasie gminy dokonują zbiorczego przekazania, odpowiednio oznakowanych darów do magazynu powiatowego z którego dalej będą wysyłane do Centralnego Punktu Zbiórki w Województwie.

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie dostępna jest TUTAJ

Żywność z krótszym terminem ważności, niezbędne na miejscu produkty lub przekazane rzeczy spoza listy otrzymanej od wojewody rozdysponowane będą w miarę potrzeb dla uchodźców przebywających na terenie powiatu.

PCPR

 • Życzenia - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

  Szanowni Rodzice Zastępczy!

  2022.05.27

     Z okazji Święta Rodzicielstwa Zastępczego, które przypada 30 maja pragniemy podziękować wszystkim rodzinom zastępczym, za pracę na rzecz Waszych podopiecznych, za to co być może nie jest widoczne na zewnątrz, ale umacnia ich serca, jest źródłem siły i radości na każdy dzień.
   

 • Program „Zajęcia klubowe w WTZ”

  Program „Zajęcia klubowe w WTZ”

  2022.05.06

     Program adresowany jest do podmiotów prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej. Celem programu jest  wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym oraz zawodowym poprzez prowadzenie przez WTZ zajęć klubowych, jako zorganizowanej formy rehabilitacji. Pomoc udzielana jest przez samorządy powiatowe ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

     

 • logo przedstawiające 3 osoby w sercu

  Dyżur psychologa

  2022.04.27

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w dniu 05.05.2022 r. oraz 19.05.2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w siedzibie tut. Centrum przy ul. Wolności 44 w Wąbrzeźnie, pok. 203 będzie dyżurował psycholog, w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej, m.in. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

     

Projekty i inwestycje

Projekty i inwestycje

 

W zakładkach po prawej stronie prezentujemy Państwu informacje o zrealizowanych inwestycjach z podziałem na poszczególne kategorie.

 

W zakładce inwestycje drogowe poza fotorelacją z przebiegu inwestycji znajduje się także informacja o współpracy powiatu z gminami w zakresie realizowanych przez nie inwestycji.

 

Zakładka "Rozwój edukacji" została dodatkowo podzielona na projekty edukacyjne zrealizowane oraz będące w trakcie realizacji, gdzie uczniowie mogą pobrać bieżące dokumenty niezbędne do udziału w projekcie.

 

Poza dużymi projektami ukierunkowanymi na pomoc rodzinie takimi jak budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej czy dwie edycje programu "Rodzina w Centrum" umieściliśmy również dane dotyczące funkcjonowania Środowiskowych Domów Samopomocy na terenie powiatu oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Wąbrzeźnie.

 

Ponadto przygotowaliśmy zestawienie wykonanych bieżących remontów obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu oraz projekty które wpłynęły na rozwój e-administracji w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie. W dziale poświęconym ochronie zdrowia znalazły się także obszerne fotorelacje z realizacji tzw. projektu PL13 czyli „Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski inwestycji.

Treść Strony

baner toplayer
Klauzula_Informacyjna_RODO