Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Plakat z zaproszeniem na święto kolorów w książkach

  Gmina Książki zaprasza na Święto Kolorów i rozstrzygnięcie Bitwy Regionów!

  Gmina Książki zaprasza wszystkich zainteresowanych 8 lipca do Centrum Aktywnego Wypoczynku Osieczek na święto kolorów oraz Bitwę Regionów.

 • Dni pełne atrakcji i niespodzianek - tak w wakacje się bawią wychowankowie Placówki w Książkach

  Dni pełne atrakcji i niespodzianek - tak w wakacje bawią się wychowankowie Placówki w Książkach

  Dzięki projektowi realizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w Centrum 3” wychowankowie naszej placówki mogli skorzystać w ciągu minionych dni z mnóstwa atrakcji, które rozpoczęły się wizytą na wąbrzeskim basenie.

 • Uczniowie na tle przyszkolnego ogródka

  Podsumowanie ogrodniczych prac u Działowskiego

  Dzięki idealnej pogodzie do prac ogrodniczych, po przywiezieniu ziemi, 28 czerwca zostały wysiane już ostatnie nasiona jakie były przewidziane, a mianowicie łączka kwietna. Teraz pozostało już tylko zainstalować domki dla owadów i karmniki dla ptaków, jednak pozostawimy to na wrzesień. Jesienią będziemy również sadzić sadzonki przyniesione przez społeczność Działowskiego, która chętnie angażuje się w projekt.

 • Zabezpiecz mienie przed wyjazdem na wakacje

  Zabezpiecz mienie przed wyjazdem na wakacje! Próba kradzieży auta na terenie powiatu

  Nie znamy dnia ni godziny, kiedy złodziej przyjdzie na naszą posesję, do domu czy mieszkania. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Ryńsk, który osobiście zatrzymał złodzieja usiłującego ukraść jego auto.

 • Grupa dzieci na tle skansenu

  “Zdrowo bo ziołowo” – projekt w placówce

  Dnia 15 maja Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach przystąpiła do projektu ekologicznego  pod nazwą „ Eko działania młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Płużnica. Konkurs był kierowany do grup młodzieżowych w wieku od 11 do 18 lat, zamieszkujących powiat wąbrzeski. 

 • Wgnieciona maska samochodu

  Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2023

  To już 5. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

 • Maska białego samochodu

  Zmiana terminu zgłoszenia zbycia, nabycia pojazdów oraz zarejestrowania pojazdów sprowadzonych z Unii Europejskiej

  Od dnia 1 lipca 2023r. obowiązuje termin 30 dni na: zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego,zarejestrowanie pojazdu niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej od dnia jego sprowadzenia.

 • Trójka młodych osób pracjąca przy laptopach na trawie

  Drodzy absolwenci klas ósmych! Od wtorku 27 czerwca do wybranej szkoły należy dostarczyć oryginał swiadectwa

  Przypominamy! W terminie od 27 czerwca do 11 lipca absolwenci klas ósmych chętni do kontynuowania nauki w naszych szkołach mogą składać oryginały świadectwa oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

 • obrady zarządu związku powiatów polskich

  Raport o sytuacji finansowej szpitali powiatowych i apel do władz państwowych

  Podczas Ogólnopolskiego spotkania Prezydentów, Starostów i Członków Zarządu Powiatu odpowiedzialnych za ochronę zdrowia oraz Dyrektorów i Prezesów szpitali, które odbyło się 23 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, został zaprezentowany raport zatytułowany „Sytuacja finansowa szpitali powiatowych w świetle nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych”. 

 • Chodnik przy markecie DINO w Książkach

  Chodnik przy markecie DINO to ubiegłoroczna inwestycja, która zwiększyła bezpieczeństwo pieszych

  W ubiegłym tygodniu Rada Powiatu pozytywnie oceniła sposób zarządzania budżetem przez Zarząd Powiatu udzielając mu absolutorium za rok 2022.  Podczas sesji dokonaliśmy przeglądu wykonanych w ubiegłym roku inwestycji – tych największych jak zakończenie przebudowy drogi Czaple-Ryńsk, a także niewielkich jak budowa przejść dla pieszych.

Stronicowanie