Aktualności z Oświaty 2017 - 2019

Aktualności z Oświaty 2017 - 2019

 • Apel Młodych Ludzi z powiatu wąbrzeskiego w sprawie ochrony lokalnego środowiska

  Apel Młodych Ludzi z powiatu wąbrzeskiego w sprawie ochrony lokalnego środowiska

  Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica realizuje projekt pt. "eko-Załoga" w ramach którego młodzież z Powiatu Wąbrzeskiego włączona jest w działania na rzecz ochrony lokalnego środowiska. Eko- Załoga to grupa młodzieży, która będzie działać lokalnie na rzecz poprawy klimatu. Projekt eko-Załoga finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOGi Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 • Powiat zapewnia wsparcie uczennicom w ciąży

  Powiat zapewnia wsparcie uczennicom w ciąży

  Zgodnie z porozumieniem Nr MEiN/2022/DWKI/395 zawartym w dniu 29 kwietnia 2022 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wroniu realizuje zadania wynikające z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, który realizowany będzie w latach 2022-2026.

 • Humaniści Zespołu Szkół Ogólnokształcącego z marszałkowskim wsparciem - informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego

  Humaniści Zespołu Szkół Ogólnokształcącego z marszałkowskim wsparciem - informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego

  Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach – znamy listę 83 uczniów podstawówek i 323 licealistów, którzy w roku szkolnym 2022/23 otrzymają stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich projektów edukacyjnych „Humaniści na start”. Do prymusów trafią nawet 4 tysiące złotych.

 • Kolędowanie w Działowskim

  Kolędowanie w Działowskim

  Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej lubiane przez wszystkich i te na które czekamy cały rok. W dniu 22 grudnia, uczniowie spotkali się po raz ostatni w tym roku. Tradycją Liceum im. Zygmunta Działowskiego, jest wspólne śpiewanie piosenek świątecznych. Dlatego właśnie cała społeczność szkolna udała się do pobliskiego WDK, by wspólnie śpiewać świąteczne piosenki i kolędy.

 • Udział uczniów ZS w Wigilii dla Samotnych - Nagranie utworu autorstwa naszego ucznia Przemka już dostępne!

  Udział uczniów ZS w Wigilii dla Samotnych - Nagranie utworu autorstwa naszego ucznia Przemka już dostępne!

  Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyli w spotkaniu świątecznym dla osób samotnych, organizowanym przez MOPS w Wąbrzeźnie. Oto krótka fotorelacja ze wspólnego kolędowania z Mikołajem.

Stronicowanie