Aktualności z Oświaty 2017 - 2019

Aktualności z Oświaty 2017 - 2019

 • 5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyło w międzynarodowym kursie w Turcji!

  5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyło w międzynarodowym kursie w Turcji!

  W dniach 3-12 października 2022 grupa 5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyła w międzynarodowych działaniach związanych z uczeniem się w ramach projektu  ‘Digital age, innovative  teachers ‘ będącego częścią programu Erasmus+. 

 • Dzień walki z otyłością - uczniowie włączyli się w akcję promowania zdrowego odżywania

  Dzień walki z otyłością - uczniowie włączyli się w akcję promowania zdrowego odżywania

  24 października na świecie obchodzony jest dzień walki z otyłością. Społeczność Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie obchodziła go 10 października. Klasy I i II  technikum żywienia usług gastronomicznych przygotowały fit przekąski: koreczki warzywne,chipsy z marchewki oraz pietruszki,chleb na zakwasie z mąki orkiszowej i samopszy z powidłami jabłkowymi i wiśniowymi, była również patera z jabłkami. 

 • Co za talenty! Prace uczennic naszego liceum zgłoszone do konkursu "Obrońcy niepodległej"

  Co za talenty! Prace uczennic naszego liceum zgłoszone do konkursu "Obrońcy niepodległej"

  W konkursie graficznym „Obrońcy Niepodległej”, organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku udział biorą trzy uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie Aleksandra Łaga, Kornelia Templin, Yelyzaveta Yershova ( więcej prac uczennicy na instagramie pod nazwą: Ayshi_Ghost :) 

 • Starosta nagrodził wyróżniających się nauczycieli placówek oświatowych Powiatu Wąbrzeskiego

  Starosta nagrodził wyróżniających się nauczycieli placówek oświatowych Powiatu Wąbrzeskiego

  14 października w Dzień Edukacji Narodowej na zaproszenie Starosty Wąbrzeskiego gościliśmy w Starostwie wyróżniających się w ubiegłym roku szkolnym nauczycieli wraz z dyrektorami szkół. Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wraz z Wicestarostą Karolem Sarneckim w podziękowaniu za zaangażowanie i dodatkową działalność na rzecz rozwoju swoich uczniów, a także podniesienia atrakcyjności zajęć przyznały nagrody wymienionym pedagogom.

 • Pierwszoklasiści Działowskiego zintegrowani

  Pierwszoklasiści Działowskiego zintegrowani

  W dniach 21-22 września uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c odwiedziły ośrodek integracyjno-wypoczynkowy w Wierzchach. Dojechaliśmy do celu około godziny 10.00. Nasz pobyt zaczęliśmy od zakwaterowania w drewnianych domkach. Mimo chłodnej aury, korzystaliśmy z uroków tego miejsca. Część z nas spędzała czas na powietrzu, grając w siatkówkę pod bacznym okiem nauczycieli. Inni integrowali się w domkach, żartując i słuchając muzyki.

Stronicowanie