Aktualności

Aktualności

 • Piękna zagroda

  Uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursów „Piękna Zagroda 2018” oraz na wykonanie „Ozdoby Dożynkowej”

  W corocznym kalendarzu imprez i konkursów przygotowywanym przez Powiat Wąbrzeski, już stałe miejsce zajmuje Konkurs pt. „Piękna Zagroda”. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców obszarów wiejskich do zadbania o estetykę zabudowy, poprawę warunków higieniczno - sanitarnych gospodarstw oraz stosownie dobrych praktyk rolniczych. 

 • Kolonie w Milówce

  Kolonie w Milówce

       Wychowankowie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Wąbrzeskiego mogli aktywnie spędzić tegoroczne wakacje, m.in. dzięki działaniom podjętym przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo – Wychowawczych im. Teresy Kras w Lublinie, które zorganizowało dla dzieci kolonie w Milówce, sfinansowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Z tej formy wypoczynku skorzystało siedmioro wychowanków z rodzin zastępczych w terminie od 9 do 22 sierpnia...

 • 3 09 2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach Powiatu Wąbrzeskiego

  Dnia 3 września 2018 r. placówki oświatowe Powiatu Wąbrzeskiego zainaugurowały nowy rok szkolny 2018/2019.

 • WĄBRZEŹNO

  Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne – Wąbrzeźno, 2 września 2018 r.

  W 2018 r. Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne zostały zorganizowane w Powiecie Wąbrzeskim. W niedzielę 2 września, do Wąbrzeźna przybyli mieszkańcy całego województwa aby wspólnie świętować uroczystość dziękczynną za plony, a także docenić trud i pracę włożoną w rozwój gospodarstw.

 • SZLACHETNA PACZKA

  Zostań wolontariuszem "Szlachetnej Paczki"!

  Jeśli i Ty czujesz, że możesz ochronić świat albo chcesz przynajmniej spróbować, koniecznie wejdź na stronę www.superw.pl i zarejestruj się jako wolontariusz Szlachetnej Paczki!

 • SPOTKANIE

  W miniony weekend gościliśmy przyjaciół z powiatu Diepholz w Niemczech

  Podczas organizowanych w Wąbrzeźnie Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych, wśród zaproszonych gości nie zabrakło przyjaciół z partnerskiego powiatu Diepholz z Niemiec.

 • seminarium

  Zaproszenie na seminarium „Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym” - 11 września 2018 r., Toruń

  Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE) przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp.k. mają zaszczyt zaprosić na seminarium poświęcone zabezpieczaniu interesów podmiotów zawierających umowy w obrocie międzynarodowym, p.n. „Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”...

 • SPOTKANIE

  Odbyło się pierwsze spotkanie seniorów w ramach nowego programu prozdrowotnego

  W dniu 3 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie rozpoczęły się zajęcia w ramach „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie Kujawsko-Pomorskim”, który realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie.

 • Logo UE

  Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich

  Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich

  Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

 • 79 rocznica

  Upamiętnienie 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

  W dniu 1 września zgromadzeni w Wąbrzeźnie mieszkańcy, harcerze, przedstawiciele samorządów, placówek oświatowych i innych jednostek organizacyjnych wspólnie upamiętnili 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 • KONKURS

  Kreatywność uczestników konkursu na ozdoby dożynkowe zaskoczyła członków jury!

  W ramach organizacji Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych Powiat Wąbrzeski ogłosił konkurs na ozdoby dożynkowe promujące niedzielne wydarzenie w Wąbrzeźnie. Do udziału zaproszono sołectwa z terenu Powiatu Wąbrzeskiego, Koła Gospodyń Wiejskich, a także inne organizacje działające w naszym regionie.

 • WYCIECZKA DO LONDYNU

  Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych na wycieczce w Londynie

  W dniach 20-25.08.20148r. odbył się wyjazd do Londynu, który został zorganizowany przez Panią Elżbietę Piątek oraz  Pana Wojciecha Trzcińskiego .

 • PRZEBUDOWA

  Kolejne objazdy w związku z przebudową drogi powiatowej

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "DROBUD" Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informujemy, że w dniach 30 i 31 sierpnia br. od godz. 6:30 do godz. 17:30 od skrzyżowania dróg powiatowych w m. Łopatki do torów kolejowych w m. Książki realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy wiążącej (bitumicznej) nawierzchni drogi.

 • PRZEBUDOWA

  Fotorelacja ze stanu prac budowlanych na drodze Sitno-Książki

    W dniu 29 sierpnia odbyła się Rada budowy podczas której przedstawiciele Powiatu Wąbrzeskiego spotkali się z wykonawcą przebudowy III etapu drogi powiatowej Wąbrzeźno – Książki, który przedstawił obecny stan przeprowadzonych prac budowlanych.

 • PRZEBUDOWA

  Spotkanie z wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno - Stolno

  W dniu 27 sierpnia na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego odbyło się spotkanie z wykonawcą przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 548 – Wąbrzeźno – Stolno.

Stronicowanie