Aktualności

Aktualności

 • UTRUDNIENIA

  Zamknięcie kolejnego odcinka drogi powiatowej

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. Z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniu 3 sierpnia br. od godz. 7:00 do godz. 18:00 od pogranicza miejscowości Sitno-Łopatki do skrzyżowania dróg w m. Łopatki realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy wyrównawczej (bitumicznej) nawierzchni drogi.

 • 1 SIERPNIA

  74 rocznica Powstania Warszawskiego

  W 74 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny. Trwający przez minutę alarm sprawił, że mieszkańcy powiatu przez chwilę zatrzymali się w zadumie upamiętniając moment wybuchu powstania.

 • Skrócony czas pracy

  Skrócony czas pracy urzędu

  Uprzejmie informujemy, że z powodu wysokich temperatur powietrza w dniu 2 sierpnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie będzie czynne do godziny 14:00.

 • Wąbrzeźno-Książki

  Informacja o zamknięciu odcinka drogi powiatowej

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD Sp. z o.o. informuje, iż w związku z kontynuacją robót budowlanych na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) w dniu 2 sierpnia br. od godz. 9:00 do godz. 18:00 od pogranicza miejscowości Sitno-Łopatki do drogi gminnej w kierunku na Jarantowiczki realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy wyrównawczej (bitumicznej) nawierzchni drogi.

 • Program "Dobry Start" 300 dla wychowanków pieczy zastępczej

  Program "Dobry Start" 300 dla wychowanków pieczy zastępczej

   Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci niezależnie od kapitału kulturowego, społecznego i materialnego rodziny. Jako że „Dobry Start” ma charakter powszechny, obejmie uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019....

 • Bezpieczeństwo nad wodą

  „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” z wąbrzeskimi policjantami i strażakami

  Wąbrzeski dzielnicowy wspólnie z wąbrzeskimi strażakami w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” spotkał z się z wypoczywającymi nad jeziorami.

 • Skrócony czas pracy

  Skrócony czas pracy urzędu

  Uprzejmie informujemy, że z powodu wysokich temperatur powietrza w dniu 1 sierpnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie będzie czynne do godziny 14:00.

 • Skrócony czas pracy urzędu

  Skrócony czas pracy urzędu

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 lipca 2018 r. Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie będzie czynne do godziny 15:30.

 • KP PSP

  st.bryg. Sławomir Herbowski powołany na stanowisko Zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

  W czwartek 26 lipca wiceminister Jarosław Zieliński w obecności Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszka Suskiego wręczył akty powołania i powierzenia obowiązków oficerom PSP.

 • ZUS

  Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę

  Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę lub też chcą wnioskować o powtórne przeliczenie świadczeń Oddział ZUS Toruniu organizuje cykl dyżurów telefonicznych. 

 • BUDOWLANE ABC

  Uruchomiono praktyczny portal o tematyce inwestycyjno-budowlanej

  Od czerwca Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło praktyczny serwis informacyjny www.budowlaneabc.gov.pl. Ma on pomóc zainteresowanym w załatwieniu procedur budowlanych. To wskazówki o prawach i obowiązkach inwestorów i uczestników procesu inwestycyjno-budowlanego.

 • upały

  Odpoczywaj bezpiecznie - jak przetrwać upały?

  Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i  osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.

  Przypominamy o podstawowych zasadach, których stosowanie pomoże zminimalizować ryzyko powstania zagrożenia życia i zdrowia:

 • REMONT

  Ruszyły prace na remontowanym odcinku drogi powiatowej Sitno-Książki

  Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych DROBUD Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie rozpoczęło prace na remontowanym odcinku drogi powiatowej nr 1710C Etap III od km 5+140 do km 11+662.

 • Święto Policji

  Wąbrzescy policjanci obchodzili swoje święto

  25 lipca w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji.  W trakcie uroczystej zbiórki 22 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopnień policyjny. W uroczystości brali udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski,  wicewojewoda kujawsko – pomorski Józef Ramlau, ...

 • Szymon Zdziebło, Tarantoga.pl/Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  Powiat Wąbrzeski otrzymał dofinansowanie na projekt edukacyjny

  W środę (25 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie 10 projektów ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki trafią na przedsięwzięcia edukacyjne, wspieranie przedsiębiorczości oraz rozwój infrastruktury i oferty turystyczno-rekreacyjnej.

Stronicowanie