Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

-

Po raz II najlepsi ratownicy z Wąbrzeźna

2018.04.25

W dniach  21-22 kwietnia br. przeprowadzone były Wojewódzkie Manewry  Ratownicze w Zalesiu na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego. Była to druga edycja wydarzenia tej rangi, organizowanego w Gminie Chełmża. Manewry odbyły się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Puchar Wojewody Mikołaja Bogdanowicza w kategorii OPEN przyznany został czteroosobowej drużynie strażaków z OSP w Wąbrzeźnie, która w klasyfikacji punktowej  zawodów uzyskała największą ilość punktów.  Zespół wystąpił w składzie: Karol Dzielski, Radosław Kardaś, Kamil Lawędzki i Mateusz Świniarski.

"Trzeźwy autobus"

Działania "Trzeźwy autobus"

2018.04.25

Wąbrzescy policjanci w miniony poniedziałek 24 kwietnia uczestniczyli  w działaniach „Trzeźwy autobus”. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z transportu zbiorowego.

CRP

Zmiana dot. przełączania zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy 997

2018.04.23

Od dnia 8 maja 2018 r. rozpoczyna się proces przełączania zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy Policji 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgodnie z załączonym harmonogramem. Od 15 maja dzwoniąc na 997 z Województwa Kujawsko Pomorskiego zgłoszenia realizowane będą przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Brudzawki

Uroczystości pod pomnikiem w Brudzawkach

2018.04.23

W miniony piątek 20 kwietnia pod pomnikiem w Brudzawkach odbyły się uroczystości patriotyczne, podczas których upamiętniono wszystkich zamordowanych w piaskowni Książki-Brudzawki.

RADOSNY PLUSK

XIII Radosny Plusk

2018.04.23

Po raz trzynasty przedstawiciele 9 Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu Województwa Kujawsko Pomorskiego przyjechali do Wąbrzeźna 18 kwietnia 2018 r. na zawody pływackie organizowane przez Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie pod hasłem „Wśród nas nie ma przegranych”.

ZSO w Wąbrzeźnie

Uczniowie wąbrzeskiego liceum na wycieczce w Bydgoszczy

2018.04.20

W miniony czwartek 19 kwietnia klasa IIa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie razem z Panią Katarzyną Zywert - nauczycielką języka polskiego i Panią Emilią Witkowską - szkolną bibliotekarką poznała struktury funkcjonowania telewizji bydgoskiej oraz zwiedziła muzea: Leona Wyczółkowskiego, Skarb bydgoski, Muzeum Archeologiczne i Sztuki Współczesnej.

ROWER

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów

2018.04.19

Wąbrzescy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Rower”. Celem było podniesienie świadomości kierujących pojazdami, zwrócenie uwagi rowerzystom, że ich bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nich samych.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

2018.04.18

W dniu 12 kwietnia w Książkach odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Gospodarzami tegorocznego powiatowego turnieju wiedzy pożarniczej byli druhowie z Książek, którzy zorganizowali spotkanie laureatów turniejów OTWP ze wszystkich gmin powiatu wąbrzeskiego.

Turniej Piłki Siatkowej

XIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

2018.04.17

W sobotę dnia 14 kwietnia już po raz 13 odbył się Turniej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie i wzięło w nich udział 9 drużyn: Chełmża, Golub-Dobrzyń, Granna Wąbrzeźno, Łubianka, Master Pomorze, Pigża, Powiat Wąbrzeski, WSzW Bydgoszcz i Uczniowski Klub Sportowy Powiatu Wąbrzeskiego.

 

CKPiU

CKPiU w Wąbrzeźnie organizuje kursy dla uczniów z terenu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

2018.04.17

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Wąbrzeźnie w marcu rozpoczęło realizację usług edukacyjnych w ramach projektu "Kształcenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim". Zadaniem placówki jest przeprowadzenie kursu spawania metodą MAG dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu Dobrzyniu oraz Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim.