Aktualności

Aktualności

 • logo ZUS

  Z dniem 1 grudnia 2018r. zwolnienia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej.

     ZUS Oddział w Toruniu wraz ze wszystkimi podległymi jednostkami terenowymi tj. w placówkach ZUS we Włocławku, w Grudziądzu, w Brodnicy, w Lipnie, w Aleksandrowie Kujawskim, w Golubiu- Dobrzyniu oraz w Rypinie od 19 listopada do 30 listopada uruchamia dla wszystkich zainteresowanych lekarzy oraz asystentów medycznych:

 • Obchody Święta Niepodległości

  Obchody Święta Niepodległości w naszym Ośrodku

   Innowacja „Piękna nasza Polska cała ” jest naszą  odpowiedzią na obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. W innowacji biorą udział uczniowie klasy II oraz klasy  VI Szkoły Podstawowej pod opieką p. Małgorzaty Słomskiej oraz Beaty Kujanek.
   W ramach innowacji przez cały tydzień poprzedzający 11 listopada zaplanowano cykl imprez związanych z radosnym i pełnym dziecięcej radości obchodzeniem tego wyjątkowego święta...

 • Poświęcenie nagrobka

  Poświęcenie nagrobka Powstańca Wielkopolskiego

  Dnia 8 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste poświęcenie nowego nagrobka pochodzącego z Wąbrzeźna powstańca wielkopolskiego z 1918 r. Romana Sarniewicza...

 • XXVIII Olimpiada Wiedzy Rolniczej - Eliminacje powiatowe w Wąbrzeźnie

  XXVIII Olimpiada Wiedzy Rolniczej - Eliminacje powiatowe w Wąbrzeźnie

     Po raz dwudziesty ósmy odbyła się olimpiada wiedzy rolniczej, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Swoim zasięgiem obejmuje ona  teren województwa kujawsko-pomorskiego. Głównym jej celem jest podnoszenie wiedzy rolniczej oraz kształtowanie aktywnych postaw młodych rolników.

 • DZIEŃ WOLNY OD PRACY

  12 listopada dniem wolnym od pracy

  Uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie w tym dniu będzie nieczynne.

 • 100 lecie

  100 setów na 100-lecie odzyskania Niepodległości!

  Serdecznie zapraszamy!

 • DROGA POWIATOWA 1710C

  Przebudowa drogi powiatowej do Książek dobiega końca

  Trwają prace nad przebudową drogi powiatowej nr 1710C Etap III od km 5+140 do km 11+662. Wykonawcy drogi przeprowadzają ostatnie prace wykończeniowe, a warstwa ścieralna została wyłożona do skrzyżowania w Książkach.

 • PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA

  Fotorelacja z prac remontowych w nowej placówce opiekuńczo-wychowawczej

  Od wakacji 2018 r. trwają prace budowlane związane z utworzeniem placówki opiekuńczo wychowawczej w Powiecie Wąbrzeskim. Budynek w Książkach po byłym DPS zostanie zaadoptowany do utworzenia domu dziecka, w którym przebywać będzie mogło 14 wychowanków. Budynek z zewnątrz zyskuje nowoczesny wygląd, w środku trwają prace wykończeniowe.

 • Zaświadczenia31112018

  Radni VI Kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze

  31 października 2018 r. nowo wybrani radni VI kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie po raz pierwszy spotkali się w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie. Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Wąbrzeźnie sędzia Zbigniew Lewczyk wręczył każdemu zaświadczenie o wyborze, przy czym życzył powodzenia i cierpliwości w pracy na rzecz dobra powiatu w kolejnych 5 latach.

 • -

  10-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliźnie

  26 października 2018 roku w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim świętowaliśmy jubileusz 10-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliźnie...

 • ZAPROSZENIE

  Zapraszamy na uroczyste obchody 100-lecia Niepodległości

 • BALLADYNA

  Balladyna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

  Dnia 24 października 2018 roku na scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury uczniowie klas drugich i trzecich wcielili się w bohaterów znanej nam wszystkim "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Spektakl odbył się dzięki inicjatywie pani Gizeli Pijar, dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury.

 • 100 rocznica

  Wojewódzkie Obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej

  Sto lat temu - dokładnie 27 października 1918 r. podpisano Tymczasową ustawę o powszechnym obowiązku służby wojskowej. Na jej mocy powołane zostały pierwsze terenowe organy władzy administracyjno-wojskowej w odrodzonej Polsce. W czwartek 25 października 2018 r. w Świeciu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej w 100 rocznicę ich powstania.

 • UWAGA!

  Uwaga! Zamknięcie drogi powiatowej nr 1710C (odcinek Łopatki - Książki, w km 5+140 - 11+662)

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na drodze powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniu 30 i 31 października br. od godz. 7:00 do godz. 17:00 na odcinku drogi od skrzyżowania dróg w m. Łopatki do torów kolejowych w m. Książki realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy ścieralnej (bitumicznej) nawierzchni drogi.

 • Turniej charytatywny

  Zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym!

  Turniej już w najbliższy weekend!

Stronicowanie