Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

ZSO w Wąbrzeźnie

Podwójny sukces uczennic wąbrzeskiego liceum

2018.05.11

W roku szkolnym 2017/18 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizował dwa konkursy skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związane z wiedzą o społeczeństwie. Jeden z nich dotyczył tematu czytelnictwa i nosił nazwę ,,Misja książka”. Natomiast drugi poruszał problem współczesnego społeczeństwa i był zatytułowany ,,Polski patriotyzm w perspektywie młodzieży. Przeszłość – teraźniejszość - przyszłość”.

Wałycz-Wałyczyk

Najnowsza fotorelacja z przebudowy drogi Wałycz-Wałyczyk

2018.05.09

Dobra pogoda dopisuje pracom budowlanym przy realizacji projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1723 Wałycz-Wałyczyk km 0+000 ÷ 3+228”. Przypominamy, że inwestycja ta została dofinansowana w wysokości 3 240 803,20 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 20014-2020.

3 Maja

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

2018.05.09

Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Wąbrzeźnie rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Toruńskiej Józefa Szamockiego. Obchody Święta zgromadziły przedstawicieli władz samorządowych, harcerzy, poczty sztandarowe oraz mieszkańców Wąbrzeźna.

Imieniny ulicy 1 Maja

Imieniny ulicy 1 Maja

2018.05.09

1 maja 2018 r. w ramach miejskiej Majówki, wąbrzeska Biblioteka zorganizowała festyn uliczny z okazji imienin głównej ulicy miasta, czyli ul. 1 Maja. Dopisała pogoda i uczestnicy miejskiego pikniku.

Matury 2018

Trwają egzaminy maturalne w szkołach ponadgimnazjalnych

2018.05.08

Sezon maturalny w pełni - maturzyści mają już za sobą egzaminy z języka polskiego oraz matematyki. W dniu dzisiejszym absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystąpili do egzaminu z języka angielskiego, a na boiskach szkolnych chwilę po zakończeniu egzaminów słychać było głosy zadowolenia oraz wymianę opinii o tegorocznych arkuszach maturalnych.

Dni Kultury Chrześcijańskiej

Zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej

2018.05.08

W dniu 29 kwietnia 2018 roku w ramach zakończenia Dni Kultury Chrześcijańskiej mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie mieli możliwość integracji z uczestnikami rajdu „Szlakiem kapliczek”.

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów szkół ponadgimnazjalnych

2018.05.07

W dniu 27 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Wąbrzeskim.  Za nimi trzy lata nauki w liceum, a już niebawem – wyzwanie związane z egzaminem maturalnym.

KPP w Wąbrzeźnie

Podsumowanie akcji „Bezpieczny majowy weekend”

2018.05.07

Wąbrzescy policjanci uczestniczyli w działaniach „Bezpieczny majowy weekend”. Głównym celem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz wyeliminowanie z ruchu pijanych kierujących oraz „piratów drogowych”.

-

„Niepodległa dla wszystkich”

2018.05.02

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, a barwy narodowe zdobią ulice i place tysięcy polskich miast i gmin. Tegoroczne święto flagi przypada na wyjątkowy moment. W 2018 roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości...

DZRZWI OTWARTE W ZS WE WRONIU

Drzwi Otwarte w ZS we Wroniu

2018.04.27

   W dniu 26 kwietnia 2018r w Zespole Szkół we Wroniu goszczono uczniów III klas gimnazjów z całego Powiatu. Podczas Drzwi Otwartych młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami danych zawodów.    Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali kawiarenkę i słodki poczęstunek.

Posiedzenie Komitetu Sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego

Posiedzenie Komitetu Sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego

2018.04.27

    W dniu 24.04.2018r. o godz. 13:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego w skład, którego wchodzą: Starosta Wąbrzeski – Krzysztof Maćkiewicz, Burmistrza Wąbrzeźna – Leszek Kawski, Wójt Gminy Dębowa Łąka – Stanisław Szarowski, Wójt Gminy Książki – Jerzy Dutkiewicz obecni na spotkaniu jak również przedstawiciele Gminy Ryńsk oraz Gminy Płużnica.

Spotkanie z motocyklistami

Motocyklowy festyn

2018.04.25

Policjanci z Wąbrzeźna i Brodnicy wspólnie z strażakami spotkali się z motocyklistami. W trakcie spotkania mundurowi propagowali kulturę jazdy, właściwe zachowania na drodze oraz przypomnieli o najważniejszych zasadach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.