Aktualności

Aktualności

 • Zapraszamy na nową stronę internetową Powiatu Wąbrzeskiego!

  Zapraszamy na nową stronę internetową Powiatu Wąbrzeskiego!

  Znajdują się Państwo na archiwalnej wersji strony www.wabrzezno.pl działającej do lutego 2023 r. Archiwalna wersja serwisu będzie dla Państwa dostępna przez rok od jej zamknięcia w linku do archiwum - dostępnym na nowej stronie.Nowa wizualizacja strony jest już dostępna na adresie www.wabrzezno.pl, a jej wizualizacja zapewnia dostępność cyfrową osobom ze szczególnymi potrzebami, w związku z czym osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą sprawnie korzystać z naszego portalu. 

 • pięść

  Pomoc Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

     Od 20 lutego 2023 r. do 26 lutego 2023 r. trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zainicjowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obchody wiążą się z przypadającym na dzień 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

 • Telefoniczny dyżur prawnika i psychologa - Dzień Ofiar Przestępstw oraz Dzień Walki z Depresją

  Telefoniczny dyżur prawnika i psychologa - Dzień Ofiar Przestępstw oraz Dzień Walki z Depresją

  Dzień 22 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Ofiar Przestępstw. Wspieranie osób pokrzywdzonych przestępstwami, zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i prawa jest najważniejszym celem tego dnia. 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, choroby, która obecnie jest zaliczana do jednych z najczęściej występujących na świecie. Państwowa Komisja ds. Pedofilii zaproponowała w tym roku dodatkowe wsparcie dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie, małoletnich ofiar przemocy seksualnej i ich opiekunów, osób doświadczających depresji, zwłaszcza na skutek wykorzystania seksualnego w dzieciństwie. 

 • Kończysz szkołę średnią? Studia? Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie zaprasza – dołącz do nas!

  Kończysz szkołę średnią? Studia? Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie zaprasza – dołącz do nas!

  Kończysz szkołę średnią? Studia? A może właśnie podejmujesz decyzję o wyborze swojej drogi zawodowej lub zastanawiasz się nad zmianą pracy? Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie zaprasza – dołącz do nas! To służba z wyjątkową misją pomocy drugiemu człowiekowi, możliwością rozwoju i stabilnym zatrudnieniem. Sprawdź szczegóły!

 • Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie zaprasza na szkolenie dotyczące PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH, WARUNKOWOŚCI I EKOSCHEMATÓW

  Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie zaprasza na szkolenie dotyczące PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH, WARUNKOWOŚCI I EKOSCHEMATÓW

  Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie zaprasza na szkolenie dotyczące PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH, WARUNKOWOŚCI I EKOSCHEMATÓW. Szkolenie podzielone będzie na dwa bloki tematyczne: 1.„Mechanizmy wsparcia bezpośredniego dochodów gospodarstw rolniczych – płatności bezpośrednie, warunkowość”...

 • Rozliczenie PIT: zwroty i dopłaty podatku za 2022 r.

  Rozliczenie PIT: zwroty i dopłaty podatku za 2022 r.

  Zmiany, które weszły w życie 1 lipca 2022 r. uwzględniły głosy obywateli, przedsiębiorców, zgłaszane postulaty społeczne oraz uwagi ekspertów w trakcie konsultacji. Wprowadzono nowe przepisy. Zapewniają one większą przewidywalność rozliczeń i zmniejszą należne podatki. W Niskich Podatkach pozostały wszystkie korzystne zmiany ze stycznia 2022 r. w tym m.in.: wyższa kwota wolna (30 tys. zł) i 32-proc. podatek dopiero od nadwyżki ponad 120 tys. zł rocznie.

 • Powiatowe zawody piłki siatkowej za nami!

  Powiatowe zawody piłki siatkowej za nami!

  W dniu 17 lutego Powiatowy Organizator Sportu Jarosław Rybszleger zorganizował Powiatowe Zawody Piłki Siatkowej na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Mistrzostwa zostały przeprowadzone pomiędzy drużynami Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie w 3 kategoriach : dziewcząt, chłopców i mix.my powodzenia wszystkim drużynom!

 • Pełne atrakcji ferie zimowe dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

  Pełne atrakcji ferie zimowe dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

  W okresie ferii zimowych na dzieci, które nie wyjechały do domu rodzinnego czekały różne atrakcje. Trójka dzieci wzięła udział w obozach w górach oraz nad morzem. Pozostałe dzieci, które zostały w placówce uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w spektaklu naukowo edukacyjnym w kinie sferycznym.

 • W ubiegłym roku biblioteka zanotowała 27 451 odwiedzin!

  W ubiegłym roku biblioteka zanotowała 27 451 odwiedzin!

  W dobie kryzysu i przy galopującej inflacji, warto pamiętać, że książki w bibliotekach są za darmo! I to nie tylko książki. Czy wiecie, że w wąbrzeskiej bibliotece oprócz ponad 56 tysięcy książek i czasopism oprawnych mamy blisko 500 audiobooków, setki gier i puzzli. Do Waszej dyspozycji jest też 21 tytułów czasopism: miesięczniki, tygodniki i gazety codzienne. Co miesiąc rozdajemy kody do Legimi – platformy z tysiącami ebooków i audiobooków. Jest ich 20, a każdy może być wykorzystany przez dwie osoby, na dwóch różnych urządzeniach mobilnych.

 • Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 14,8 proc.

  Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 14,8 proc.

  Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki 250,00 zł / 187,50 zł / 125,00 zł brutto. Znamy już podwyżki dla emerytów i rencistów. 1 marca emerytury, renty oraz dodatki wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzrosną o 14,8 proc.,  nie mniej niż gwarantowana kwota podwyżki, która w zależności od pobieranego świadczenia wynosi 250,00 zł / 187,50 zł / 125,00 zł brutto.

 • Trwa II edycja kursu prawa jazdy kat. B dla uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

  Trwa II edycja kursu prawa jazdy kat. B dla uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

  17 uczestników projektu „Dziś nauka jutro praca IV” współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczą w kursie prawa jazdy kat. B. organizowany ...

 • Strażacy podsumowują miniony rok w zakresie bezpieczeństwa na terenie powiatu

  Strażacy podsumowują miniony rok w zakresie bezpieczeństwa na terenie powiatu

  W dniu 16 lutego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządów, zaproszeni goście, w tym Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz oraz Paweł Sarnecki – Inspektor ds. zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie.

 • Rusza nabór na zajęcia w ramach projektu "Przez naukę do sukcesu IV"

  Rusza nabór na zajęcia w ramach projektu "Przez naukę do sukcesu IV"

  Powiat Wąbrzeski ogłasza nabór uczniów do projektu pt.: „Przez naukę do sukcesu IV”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ...

 • Zakończono kolejny cykl warsztatów socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z powiatu wąbrzeskiego

  Zakończono kolejny cykl warsztatów socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z powiatu wąbrzeskiego

  W dniu 01.02.2023 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie zakończyło kolejny cykl warsztatów socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z powiatu wąbrzeskiego. Warsztaty odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.

   

   

 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie zatrudni psychologa.

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie zatrudni psychologa.

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie zatrudni psychologa do udzielania poradnictwa w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Wąbrzeźnie.

Stronicowanie