Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

-

„Niepodległa dla wszystkich”

2018.05.02

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, a barwy narodowe zdobią ulice i place tysięcy polskich miast i gmin. Tegoroczne święto flagi przypada na wyjątkowy moment. W 2018 roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości...

DZRZWI OTWARTE W ZS WE WRONIU

Drzwi Otwarte w ZS we Wroniu

2018.04.27

   W dniu 26 kwietnia 2018r w Zespole Szkół we Wroniu goszczono uczniów III klas gimnazjów z całego Powiatu. Podczas Drzwi Otwartych młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami danych zawodów.    Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali kawiarenkę i słodki poczęstunek.

Posiedzenie Komitetu Sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego

Posiedzenie Komitetu Sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego

2018.04.27

    W dniu 24.04.2018r. o godz. 13:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego w skład, którego wchodzą: Starosta Wąbrzeski – Krzysztof Maćkiewicz, Burmistrza Wąbrzeźna – Leszek Kawski, Wójt Gminy Dębowa Łąka – Stanisław Szarowski, Wójt Gminy Książki – Jerzy Dutkiewicz obecni na spotkaniu jak również przedstawiciele Gminy Ryńsk oraz Gminy Płużnica.

Spotkanie z motocyklistami

Motocyklowy festyn

2018.04.25

Policjanci z Wąbrzeźna i Brodnicy wspólnie z strażakami spotkali się z motocyklistami. W trakcie spotkania mundurowi propagowali kulturę jazdy, właściwe zachowania na drodze oraz przypomnieli o najważniejszych zasadach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

-

Po raz II najlepsi ratownicy z Wąbrzeźna

2018.04.25

W dniach  21-22 kwietnia br. przeprowadzone były Wojewódzkie Manewry  Ratownicze w Zalesiu na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego. Była to druga edycja wydarzenia tej rangi, organizowanego w Gminie Chełmża. Manewry odbyły się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Puchar Wojewody Mikołaja Bogdanowicza w kategorii OPEN przyznany został czteroosobowej drużynie strażaków z OSP w Wąbrzeźnie, która w klasyfikacji punktowej  zawodów uzyskała największą ilość punktów.  Zespół wystąpił w składzie: Karol Dzielski, Radosław Kardaś, Kamil Lawędzki i Mateusz Świniarski.

"Trzeźwy autobus"

Działania "Trzeźwy autobus"

2018.04.25

Wąbrzescy policjanci w miniony poniedziałek 24 kwietnia uczestniczyli  w działaniach „Trzeźwy autobus”. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z transportu zbiorowego.

CRP

Zmiana dot. przełączania zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy 997

2018.04.23

Od dnia 8 maja 2018 r. rozpoczyna się proces przełączania zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy Policji 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgodnie z załączonym harmonogramem. Od 15 maja dzwoniąc na 997 z Województwa Kujawsko Pomorskiego zgłoszenia realizowane będą przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Brudzawki

Uroczystości pod pomnikiem w Brudzawkach

2018.04.23

W miniony piątek 20 kwietnia pod pomnikiem w Brudzawkach odbyły się uroczystości patriotyczne, podczas których upamiętniono wszystkich zamordowanych w piaskowni Książki-Brudzawki.

RADOSNY PLUSK

XIII Radosny Plusk

2018.04.23

Po raz trzynasty przedstawiciele 9 Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu Województwa Kujawsko Pomorskiego przyjechali do Wąbrzeźna 18 kwietnia 2018 r. na zawody pływackie organizowane przez Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie pod hasłem „Wśród nas nie ma przegranych”.

ZSO w Wąbrzeźnie

Uczniowie wąbrzeskiego liceum na wycieczce w Bydgoszczy

2018.04.20

W miniony czwartek 19 kwietnia klasa IIa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie razem z Panią Katarzyną Zywert - nauczycielką języka polskiego i Panią Emilią Witkowską - szkolną bibliotekarką poznała struktury funkcjonowania telewizji bydgoskiej oraz zwiedziła muzea: Leona Wyczółkowskiego, Skarb bydgoski, Muzeum Archeologiczne i Sztuki Współczesnej.