Aktualności

Aktualności

 • 79. rocznica wybuchu II wojny światowej

  79. rocznica wybuchu II wojny światowej

   

  Wąbrzescy harcerze i Wąbrzeski Dom Kultury zapraszają 1 września na obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Tegoroczne obchody rozpoczną się o godzinie 16.30. Organizatorzy zapraszają wszystkich najpierw do Wąbrzeskiego Domu Kultury na przedstawienie patriotyczne pt. „Wojna oczami dziecka”, następnie na Plac Jana Pawła II, gdzie przy Pomniku Żołnierza Polskiego złożone będą kwiaty. Na zakończenie uroczystości zapraszamy d

 • UTRUDNIENIA

  Informacja o zamknięciu odcinka drogi powiatowej

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. Z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniach 28 i 29 sierpnia br. od godz. 6:30 do godz. 17:30 od pogranicza miejscowości Sitno-Łopatki do drogi powiatowej w kierunku na Szczuplinki i Gołębiewo realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy wiążącej (bitumicznej) nawierzchni drogi.

 • TURNIEJ BRYDŻA 2018

  Po raz 27. brydżyści z Polski i Europy walczyli o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

  Po raz 27. brydżyści z Polski i Europy walczyli o Puchar Starosty Wąbrzeskiego. Rywalizacja, jak zawsze, była zacięta.
  Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego we Wroniu cieszy się dużą popularnością wśród brydżystów, grających na co dzień na portalu internetowym BBO. Przyjeżdżają na niego dwa razy w roku, w okresie ferii zimowych i wakacji.

   

 • PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA

  W powiecie powstaje placówka opiekuńczo-wychowawcza – ruszyły prace budowlane

  W sezonie wakacyjnym rozpoczęły się prace budowlane związane z utworzeniem placówki opiekuńczo wychowawczej w Powiecie Wąbrzeskim. Budynek w Książkach po byłym DPS zostanie zaadoptowany do utworzenia domu dziecka, w którym przebywać będzie mogło 14 wychowanków.

 • asf

  Afrykański Pomór Świń (ASF) - Informacja dla organizatorów imprez masowych

  Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. Wirus ASF może stosunkowo łatwo rozprzestrzeniać się za pośrednictwem osób i pojazdów odwiedzających gospodarstwo, skażonego sprzętu i narzędzi, zwierząt mających swobodny dostęp do gospodarstwa (gryzonie, koty, psy), jak również przez skażoną paszę, wodę oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami) zawierającymi nieprzetworzone mięso zakażonych świń lub dzików.

  Przywożona żywność zawierająca produkty pochodzenia zwierzęcego może zawierać patogeny powodujące niektóre choroby zakaźne zwierząt, w tym afrykański pomór świń.

  DO ORGANIZATORÓW IMPREZ MASOWYCH, W TYM:
  JARMARKÓW, WYSTAW, KIERMASZÓW, FESTYNÓW ITP...

 • Wąbrzeźno-Książki

  Informacja o zamknięciu odcinka drogi powiatowej

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. Z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniach 24 sierpnia br. od godz. 7:00 do godz. 18:00 oraz 25 sierpnia od godz. 7:00 do godz. 16:00 od pogranicza miejscowości Sitno-Łopatki do drogi powiatowej w kierunku na Szczuplinki i Gołębiewo realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy wiążącej (bitumicznej) nawierzchni drogi.

 • spotkanie informacyjne

  Spotkanie informacyjne dla uczestników „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie Kujawsko - Pomorskim

  Dnia 16 sierpnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie informacyjne dla uczestników „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie Kujawsko - Pomorskim”.

 • Odbiór drogi

  Zakończenie przebudowy drogi powiatowej Wałycz –Wałyczyk

  W dniu 16 sierpnia odbył się odbiór inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1723 Wałycz-Wałyczyk km 0+000 ÷ 3+228” z udziałem przedstawicieli wykonawcy – firmy Strabag Sp. z o.o., nadzoru inwestorskiego – firmy BPB Anna Grenda-Wołkow, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie...

 • Droga Wąbrzeźno - Książki

  Fotorelacja z przebudowy drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno – Książki)

  Trwają prace na remontowanej drodze powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno – Książki). Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych DROBUD Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie zakończyło prace związane z układaniem  warstwy wyrównawczej na odcinku od miejscowości Łopatki do przejazdu kolejowego.  
  Poniżej zamieszczamy fotorelację z wykonanych prac.

   

 • Program zapobiegania upadkom

   „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” - informacja dla uczestników

   

  UWAGA

  uczestnicy „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”

   

  W dniu 16.08.2018 r. w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbędzie sie spotkanie informacyjne uczestników programu. Zapraszamy na godz. 14:30 pok.133.

 • UTRUDNIENIA

  Zamknięcie kolejnego odcinka drogi powiatowej

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno – Książki)  informuje, że w dniu 8  sierpnia br. od godz. 7:00 do godz. 18:00  od miejscowości Łopatki do miejscowości Książki realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem warstwy wyrównawczej nawierzchni drogi.

 • DOŻYNKI WOJEWÓDZKO–DIECEZJALNE - Wąbrzeźno | 2 września 2018 r.

  ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI WOJEWÓDZKO–DIECEZJALNE - Wąbrzeźno | 2 września 2018 r.

  ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI WOJEWÓDZKO–DIECEZJALNE - Wąbrzeźno | 2 września 2018 r.

 • rso

  Nowa wersja Regionalnego Systemu Ostrzegania

  Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić wyłącznie do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień...

 • Informacja dotycząca dopalaczy

  Informacja dotycząca dopalaczy

       W związku z wystąpieniem na terenie naszego kraju wzrastającej liczby przypadków zatruć i śmierci z powodu użycia opioidów, zawartych w tzw. „dopalaczach” prosimy o zapoznanie się z załączonymi informacjami. 

   

 • NEXERA INFORMACJA

  Budowa sieci światłowodowej w naszym regionie

  Firma NEXERA rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Stronicowanie