Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

Nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu

Nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu

2017.10.30

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu prowadzi nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, na pierwszy stopień podoficerski, na potrzeby jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej, spośród osób ze środowiska cywilnego posiadających świadectwo ukończenia szkoły średniej.

-

Odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

2017.10.27

W dniu 26 października 2017 roku odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Radni po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z poprzedniej sesji wysłuchali informacji Starosty Wąbrzeskiego z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Głos w tym punkcie zabrała radna Jolanta Broniewska, natomiast Starosta udzielił odpowiedzi na zadane pytania.

Staże zawodowe

Staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół we Wroniu

2017.10.25

„Staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół we Wroniu”

Cel projektu: podwyższenie umiejętności praktycznych 50 uczniów Zespołu Szkół we Wroniu i Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie w rzeczywistych warunkach pracy poprzez udział w wysokiej jakości stażach zawodowych u pracodawców i przedsiębiorców na terenie województwa kujawsko-pomorskiego do 30 września 2017 r.

Konkurs kulinarny

Konkurs kulinarny "Desery owocLove" w Zespole Szkół we Wroniu

2017.10.19

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny „Desery owocLove”. Konkurs odbył się dnia 12.10.2017r. Wyzwania podjęli cztery zespoły, po jednym z każdej klasy. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłymi zdolnościami.  Desery były pyszne i pięknie udekorowane.

Termomodernizacja sali

Dobiega końca remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

2017.10.18

W 2017 r. Powiat Wąbrzeski przystąpił do realizacji projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Wąbrzeskiego”. Po oddaniu budynku przy ul. Królowej Jadwigi dobiega końca remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie.

Spotkanie w Dźwierznie

Starosta Wąbrzeski uczestniczył w spotkaniu dotyczącym utworzenia nowego węzła autostradowego

2017.10.17

W dniu 16 października w Dźwierznie odbyło się spotkanie dotyczące działań podejmowanych w celu utworzenia węzła autostradowego.  W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele wojewody, marszałka województwa, a także Gminy Chełmża, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, GDDKiA oraz samorządowców z regionu w tym Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie

2017.10.16

W dniu 13 października w Starostwie Powiatowym gościliśmy pracowników szkół prowadzonych przez Powiat Wąbrzeski, by wspólnie obchodzić święto Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych przywitali z serdecznymi życzeniami przedstawiciele organu prowadzącego: Starosta Wąbrzeski...