Aktualności

Aktualności

 • Agnieszka Kosińska

  Agnieszka Kosińska - sekretarka i współpracowniczka Czesława Miłosza gościła w wąbrzeskiej bibliotece

  W ubiegły wtorek, 18 września na zaproszenie biblioteki przybyła do Wąbrzeźna Agnieszka Kosińska – wieloletnia osobista sekretarka i współpracowniczka Czesława Miłosza. Pani Agnieszka promowała swoją ostatnią książkę pt. „Miłosz w Krakowie”.

 • Otwarcie UG w Płużnicy

  Otwarcie przebudowanego budynku Urzędu Gminy w Płużnicy

  We wtorek, 18 września br. w Płużnicy odbyło się uroczyste otwarcie budynku Urzędu Gminy po przeprowadzonej przebudowie i remoncie pomieszczeń...

 • Biblioteka ŚDS

  Podopieczni ŚDS we Wroniu zwiedzali biblitekę

  Grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu odwiedziła dziś bibliotekę. ŚDS to placówka dziennego pobytu, której głównym zadaniem jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia osobom przewlekle psychicznie chorym, upośledzonym umysłowo oraz wskazującym inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. ..

 • Łopatki 2018

  Uroczystości religijno - patriotyczne w Łopatkach

  W dniu 16.09.2018 r. w Łopatkch pod pomnikiem pomordowanych w 1939 roku, odbyły się uroczystości religijno – patriotyczne. W upamiętnieniu około 2500 ofiar, które ...

 • KOMISJA OŚWIATY

  Radni z wizytą w nowej siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie

  W dniu 19 września Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej  Gizela Pijar zaprosiła członków Komisji na wyjazdowe posiedzenie w nowej siedzibie wąbrzeskiej biblioteki.

 • Konwent w Tleniu

  Trwa posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego

  Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz w dniu dzisiejszym uczestniczy w posiedzeniu Konwentu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Tleniu. 

 • mango1

  Strzał w 10 w Kręgielni Mango

         Po raz 10 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego spotkały się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kręgielni Mango na zawodach pn. „Strzał w 10”...

 • 13 września

  Powiat Wąbrzeski, Gmina Ryńsk i Odnowa Fitness Joanny Dumy wyróżnione przez Marszałka

  W dniu 13 września w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej. Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk zaangażowanych na rzecz rozwoju i promocji aktywności społeczeństwa zorganizował marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu i ośrodki wsparcia ekonomii społecznej.

 • UWAGA

  Uwaga! Zamknięcie odcinka drogi powiatowej w Książkach!

  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. Z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniach 17 i 18 września br. od godz. 8:15 do godz. 17:00  na ul. Wąbrzeskiej w Książkach (tj. na odcinku od przejazdu kolejowego w Książkach do centrum wsi) realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej nawierzchni drogi.

 • STAŻE

  Zakończenie staży zawodowych w ramach projektu: „Dziś nauka jutro praca II”

  Dobiegły końca staże zawodowe realizowane w ramach projektu „Dziś nauka jutro praca II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Wakacje z PCPR 2018

  Wakacje z PCPR 2018

        Wychowankowie rodzin zastępczych mogli miło i aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji biorąc udział w akcji organizowanej przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn: "Wakacje  z PCPR".

 • Miód wyprodukowany przez pszczoły z pasieki na dachu Urzędu Marszałkowskiego jest czysty i bezpieczny – potwierdzają to badania przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

  Przyślij przepis na przysmak z dodatkiem miodu i wygraj w konkursie

  Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy miodem z marszałkowskiej pasieki
  i książkami o tematyce kulinarnej. Opublikujemy je również na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

 • ODZNACZENIE

  Starosta Wąbrzeski odznaczony tytułem Starosty 20-lecia

  11 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich.
  Jednym z głównym punktów programu była uroczysta Gala podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia, a więc Ci samorządowcy, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnią swoje funkcje. Wyróżniono także tych, którzy w 1998 roku odbierali akty erekcyjne powiatów i obecnie pełnią funkcję starosty.

   

 • LIPIK

  Rusza X edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców sektora MŚP w województwie kujawsko-pomorskim.

 • Zawody Zs Wronie

  Kolejny, sportowo-obronny sukces Wronia na szczeblu wojewódzkim

  5 września 2018 r. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty zorganizował zawody sportowo-obronne szczebla wojewódzkiego dla szkół prowadzących klasy mundurowe.

Stronicowanie