Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

ZSO Wąbrzeźno

Konkursowe laury uczniów wąbrzeskiego liceum

2018.03.21

Trwa dobra passa uczniów wąbrzeskiego LO w wojewódzkim konkursie historycznym im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Do tegorocznej, dziesiątej już edycji tego konkursu, swoje prace zgłosiły dwie uczennice Działowskiego i obydwie znalazły się w gronie laureatów lub wyróżnionych.

SDZD

21 marca – dzień niezwykły - Światowy Dzień Zespołu Downa

2018.03.21

Dzisiejszy dzień to dla większości z nas dzień niezwykły- pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, jednak pamiętajmy, że to również Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. Word Downa Syndrome Day), który patronuje narodzinom „ludzi niezwykłych”.

Policja

Poranne działania na drogach Powiatu Wąbrzeskiego

2018.03.19

Wąbrzescy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” przeprowadzili 671 kontroli pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących, dokumenty wymagane do kierowania pojazdami oraz stan techniczny aut.

Dziś od wczesnych godzin porannych wąbrzescy policjanci prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy kierujący”. Działania ukierunkowane były na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Kontroli poddawani byli wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi przeprowadzili 671 kontroli pojazdów, gdzie sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, dokumenty wymagane do kierowania pojazdami oraz stan techniczny aut. W trakcie działań funkcjonariusze nie ujawnili nietrzeźwych kierowców.

 

Straż Pożarna

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz ogólnopolska akcja „Bezpieczne ferie 2018”

2018.03.19

Realizując kampanię zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i ogólnopolską akcję „Bezpieczne ferie 2018” wąbrzescy strażacy zorganizowali ćwiczenia na lodzie.

Prymusi

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

2018.03.15

     W dniu 13 marca w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród najlepszych uczniów w regionie wyróżnienia odebrało pięcioro uczniów ze szkół Powiatu Wąbrzeskiego...
 

Mianowanie Wronie

Mianowanie uczniów klas mundurowych

2018.03.15

W dniu 7.03.2018 r., w asyście sztandaru szkoły, odbyła się uroczystość mianowania i wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie szkolne uczniom klas mundurowych...

flaga ue

OGŁOSZENIE O NABORZE UCZNIÓW DO PROJEKTU „Dziś nauka jutro praca II”

2018.03.15

   Powiat Wąbrzeski ogłasza nabór uczniów do projektu pt.: „Dziś nauka jutro praca II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe....

Wyniki

Wyniki oceny Biznesplanów w ramach projektu "Zdobąź dotację na założenie firmy i zaplanuj własną ścieżkę kariery w Powiecie Wąbrzeskim"

2018.03.13

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że 12 marca 2018 r. zakończyliśmy ocenę Wniosków o przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości (wraz z biznesplanami) w ramach projektu pt. „Zdobądź dotację na założenie firmy i zaplanuj własną ścieżkę kariery w Powiecie Wąbrzeskim”...

Wojciech Kass

Spotkanie z Wojeciechem Kass

2018.03.09

W wigilię święta kobiet Wąbrzeźno odwiedził, znany już nam, Wojciech Kass – poeta i eseista, dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu na Mazurach. Towarzyszył mu Karol Alichnowicz, nauczyciel polonista z Wąbrzeźna, a prywatnie przyjaciel pana Wojtka i wielbiciel jego twórczości.

Polska mówi AAA

Polska mówi aaa!

2018.03.09

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca) to globalne wydarzenie z ogromnym potencjałem komunikacyjnym w zakresie upowszechniania profilaktyki stomatologicznej. To dzień, w którym wszystkie środowiska: od lekarzy dentystów, przez pedagogów, samorząd terytorialny, po władze na szczeblu centralnym, mogą i powinny jednym głosem wyrazić stanowisko, że nie można mówić o zdrowiu ogólnym bez zdrowej jamy ustnej.