Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

ZPP

Obradował Zarząd ZPP

2017.11.09

Oświata, otwarta medycyna szkolna, przegląd prawa samorządowego, zmiany w przepisach dotyczących jawności życia publicznego – to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Spotkanie odbyło się 6 i 7 listopada br. w Masłowie k. Kielc. Gospodarzem był starosta kielecki Michał Godowski.

-

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Niedźwiedź

2017.11.08

W sobotę 4 listopada w Niedźwiedziu odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu  ratowniczo-gaśniczego marki Kamaz dla jednostki OSP Niedźwiedź w gminie Dębowa Łąka. Pojazd  powstał na bazie „Kamaza” poprzez tzw. karosowanie, czyli na jego podwoziu obudowano całość od kabiny - po zbiornik na wodę o pojemności 2 500 l oraz zbiornik na środek pianotwórczy; pojemność - 330 l. Samochód wyposażony  jest w podstawowy sprzęt gaśniczy oraz w m. in.  w maszt oświetleniowy  wspomagający  prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej w porze nocnej...

Uwaga na czad!

"Czad i ogień - obudź czujność!"

2017.11.07

Każdego roku z powodu zatrucia czadem w Polsce umiera kilkaset osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, zaś wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych. W związku z nadejściem okresu grzewczego apeluję do mieszkańców powiatu  wąbrzeskiego o bezpieczną eksploatacje urządzeń grzewczych.

Biegi Grand Prix w Wąbrzeźnie

Nasi uczniowie po raz kolejny na podium! - Obejrzyj relację Miejskiej Telewizji Kablowej z październikowego biegu Grand Prix

2017.11.06

Dnia 17 października 2017 r. odbyły się kolejne biegi z serii Grand Prix. Uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich sił, a zawody  cieszyły się dużą frekwencją, co mogło być spowodowane bardzo sprzyjającą pogodą.

PCK w Wąbrzeźnie

Spotkanie Honorowych Dawców Krwi Powiatu Wąbrzeskiego

2017.11.03

W dniu 19 października Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Wąbrzeźnie zorganizował w Starostwie Powiatowym spotkanie, na które zaprosił  57  Honorowych Dawców Krwi powiatu wąbrzeskiego. Uczestniczyło  w nim 50% zaproszonych przez zarząd krwiodawców...

Nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu

Nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu

2017.10.30

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu prowadzi nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, na pierwszy stopień podoficerski, na potrzeby jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej, spośród osób ze środowiska cywilnego posiadających świadectwo ukończenia szkoły średniej.

-

Odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

2017.10.27

W dniu 26 października 2017 roku odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Radni po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z poprzedniej sesji wysłuchali informacji Starosty Wąbrzeskiego z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Głos w tym punkcie zabrała radna Jolanta Broniewska, natomiast Starosta udzielił odpowiedzi na zadane pytania.