Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Radni Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Odbędzie się czterdziesta sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym  (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526 oraz z 2023 r. poz. 572) Przewodniczący Rady Powiatu zwołał czterdziestą w VI kadencji sesję Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, która odbędzie się dnia 18 kwietnia 2023 roku o godzinie 13:00 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44.

 • Plac budowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

  Stan budowy boisk na dzień 11 kwietnia:

  W połowie marca przekazano wykonawcy plac budowy do wykonania inwestycji budowy boisk przyszkolnych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie i Zespole Szkół w Wąbrzeźnie. Po świętach wielkanocnych firma ELSIK kontynuuje wylewanie warstwy nawierzchni mieszanej z klejem.

 • Uczestnicy konkursu na najlepszą Potrawę Wielkanocną oraz na najlepszy Stół Wielkanocny

  Konkurs na najlepszą Potrawę Wielkanocną oraz na najlepszy Stół Wielkanocny

  Tuż przed świętami wielkanocnymu uczniowie Technikum Żywienia I Usług Gastronomicznych ponownie zaprezentowali swoje umiejętności w konkursie na najlepszą potrawę wielkanocną.

 • Umowa na przebudowę drogi Trzcianek – Nowa Wieś Królewska podpisana!

  Umowa na przebudowę drogi Trzcianek – Nowa Wieś Królewska podpisana!

  W piątek 7 kwietnia podpisaliśmy umowę na przebudowę drogi Trzcianek – Nowa Wieś Królewska. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji został Zakład Drogowo Budowlany Rogowo Sp. k., a wartość inwestycji wyniesie 6 464 753,07 zł. 

 • Uczestnicy śniadania wielkanocnego w Placówce w Książkach

  Przedświąteczne spotkanie z akcentem wiosny i prezentami

  Dnia 6 kwietnia br. w placówce odbyło się przedświąteczne spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Goście: Pan Starosta Krzysztof Maćkiewicz, Pan Wicestarosta Karol Sarnecki, Pani Bożena Szpryniecka, Pani Katarzyna Derkowska zostali przywitani przez dzieci oraz obdarowani świątecznymi laurkami. Wychowankowie otrzymali słodkie niespodzianki.

 • Parlamentarzyści Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej rozmawiali z mieszkańcami

  Parlamentarzyści Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej rozmawiali z mieszkańcami

  3 i 4 kwietnia br. nasz region odwiedzili parlamentarzyści Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W poniedziałek 3 kwietnia w Powiecie Wąbrzeskim gościli posłowie: Aleksandra Gajewska, Joanna Kluzik-Rostkowska, Zbigniew Konwiński, Paweł Papke oraz Tomasz Szymański.

 • Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Pracownikom Służby Zdrowia składamy wyrazy uznania i wdzięczności, za pełną poświecenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Dziękując za zaangażowanie w pomoc chorym i cierpiącym życzymy zdrowia i wytrwałości, a także pomyślności w życiu prywatnym. Niech pacjenci, oraz wszyscy których każdego dnia spotykacie na swojej drodze, odwdzięczą się uśmiechem i życzliwością.

  Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia

  Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Pracownikom Służby Zdrowia składamy wyrazy uznania i wdzięczności, za pełną poświecenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Dziękując za zaangażowanie w pomoc chorym i cierpiącym życzymy zdrowia i wytrwałości, a także pomyślności w życiu prywatnym. Niech pacjenci, oraz wszyscy których każdego dnia spotykacie na swojej drodze, odwdzięczą się uśmiechem i życzliwością.

 • Pisklęta na trawie

  Minęło ryzyko ptasiej grypy

  W związku z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej dotyczącej wysoko zjadliwej grypy ptaków, Wojewoda Kujawsko - Pomorski rozporządzeniem Nr 10/2023 z dnia 4 kwietnia 2023 r. uchyla rozporządzenie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego Nr 18/2022 z dnia 
  5 grudnia 2022 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia tej choroby na terenie naszego województwa. W załączniku treść dokumentu.

 • Nos świni wystający zza płotu

  Zbliża się okres wzmożonego ryzyka pojawiania się ASF

  Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przypomina o zbliżającym się okresie wzmożonego ryzyka pojawiania się ognisk ofrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwach utrzymujących świnie.Główną przyczyną wzrostu ilości zakażeń ASF u świn od maja do października jest intensyfikacja prac polowych w tym okresie.

 • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwo pomyślności  w życiu prywatnym i zawodowym.

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil!

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwo pomyślności  w życiu prywatnym i zawodowym!

Stronicowanie