Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Powiat Wąbrzeski w limerykach i kolażach

  Powiat Wąbrzeski w limerykach i kolażach

  Już po raz XXII, z nastaniem Dni Wąbrzeźna (16-18.06) odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego "Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi".

 • Wielkie otwarcie boisk - pełna relacja!

  Wielkie otwarcie boisk - pełna relacja!

  W piątek 16 czerwca 2023 roku uroczyście otwarto boiska wielofunkcyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie i w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie. Obie szkoły pozyskały nowoczesną bazę sportową. Inwestycja współfinansowana przez Powiat Wąbrzeski i rządowy fundusz “Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych poprzez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 • W Powiecie Tucholskim obradowali starostowie powiatów z naszego regionu

  W Powiecie Tucholskim obradowali starostowie powiatów z naszego regionu

  W ubiegłym tygodniu w środę 14 czerwca w Powiecie Tucholskim odbyło się kolejne posiedzenie Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, któremu przewodniczy Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. 

 • Święto 8. Grudziądzkiego Batalionu Walki Radioelektronicznej

  Święto 8. Grudziądzkiego Batalionu Walki Radioelektronicznej

  W dniu 14 czerwca żołnierze oraz pracownicy Resortu Obrony Narodowej 8. batalionu Walki Radioelektronicznej obchodzili swoje święto. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Karol Sarnecki. 

 • Widok z lotu ptaka na trzech mężczyzn pracujących przy biurku

  Dzień przedsiębiorcy w nadzorze budowlanym!

  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wąbrzeźnie zaprasza wszystkich przedsiębiorców z terenu powiatu Wąbrzeskiego do konsultacji problemów z zakresu budownictwa z jakimi borykają się w swoich przedsiębiorstwach w dniu 21.06.2023r. Przez cały dzień do Państwa dyspozycji będzie Powiatowy Inspektor Nadzoru budowlanego mgr inż. Jakub Maleszewski. 

 • Po wielu tygodniach pracy - nareszcie, oficjalnie otworzyliśmy boiska przyszkolne!

  Po wielu tygodniach pracy - nareszcie, oficjalnie otworzyliśmy boiska przyszkolne!

  Dziękujemy wszystkim gościom, za to że byliście wraz z naszymi uczniami w tym ważnym dniu.Piękna pogoda, jak na zamówienie pozwoliła na rozegranie pierwszych meczów na nowych boiskach.

 • Badania rolnicze realizowane przez Główny Urząd Statystyczny

  Badania rolnicze realizowane przez Główny Urząd Statystyczny

  Zgodnie z komunikatem 16 czerwca 2023 r.upływa termin samodzielnego wypełnienia formularza przez Internet, związanego z trwającymi badaniami rolniczymi realizowanymi przez Główny Urząd Statystyczny.

   

 • Napis rekrutacja a pod bokach rysowane ręce trzymające megafony

  OGŁOSZENIE O NABORZE UCZNIÓW DO PROJEKTU „Przez naukę do sukcesu IV”

  Powiat Wąbrzeski ogłasza nabór uzupełniający 5 uczniów na staże zawodowe do projektu pn.: „ Przez naukę do sukcesu IV”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie ogólne.

 • Starostwo odwiedziła delegacja Realschule Syke partnerskiego powiatu Diepholz

  Starostwo odwiedziła delegacja Realschule Syke partnerskiego powiatu Diepholz

  W środę 14 czerwca odwiedziła nas delegacja Realschule Syke z partnerskiego powiatu Diepholz. Szkoła z Niemiec współpracuje od ubiegłego roku z Zespołem Szkół w Wąbrzeźnie.
 • Budynek liceum z lotu ptaka

  Pracowici, uzdolnieni, wytrwali - nagrodzeni uczniowie mijającego roku szkolnego

  Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. Blisko półtora tysiąca uczniów z  całego województwa otrzymało stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II". 

Stronicowanie