Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Logistycy w Veroni

  Logistycy w Veroni

  Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odwiedzają firmy w naszym mieście. Tym razem uczniowie wybrali się do firmy logistycznej Veroni w Wąbrzeźnie.
 • Radosny i pełen niespodzianek Dzień Dziecka w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Książkach

  Radosny i pełen niespodzianek Dzień Dziecka w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Książkach

  W czerwcu obchodzimy jedno z ważniejszych dla dzieci świąt – Dzień Dziecka. Z tej okazji na naszych wychowanków w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach czekała moc niespodzianek i atrakcji.

 • Ku skuteczniejszej pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

  Ku skuteczniejszej pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

  Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oczekuje stworzenia przez administrację rządową warunków umożliwiających efektywne i skuteczne udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży szkolnej zmagającym się z problemami psychologicznymi. Powód? Coraz więcej młodych ludzi zmaga się obecnie z problemami psychologicznymi.

 • W dniach 16-18 czerwca w Niedźwiedziu odbędzie się turniej rycerski!

  W dniach 16-18 czerwca w Niedźwiedziu odbędzie się turniej rycerski!

  Od kilkunastu lat Stowarzyszenie na Rzecz Rekonstrukcji Chorągwi Kujawskiej działa na terenie Powiatu Wąbrzeskiego organizując w Niedźwiedziu imprezy historyczne na rzecz popularyzaci historii i zabytków, nauki historii przez aktywne uczestnictwo i spędzania wolnego czasu w plenerze. 

 • Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta

  Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie do dnia 31 grudnia 2023 r. prowadzi nabór wniosków w programie „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta. Składanie wniosków odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej i przez teletransmisję danych. Adresat składa wniosek w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Konto do składania wniosków można założyć na portalu Systemu Obsługi Wsparcia pod adresem: https://sow.pfron.org.pl.

   

 • Żółto zielony jadący pociąg

  Aktualizacja rozkładów jazdy autobusów  

  W związku ze zmianą rozkładów jazdy PKP  mając na celu dostosowanie do aktualnie obowiązujących godzin odjazdów oraz przyjazdów pociągów, aktualizacji uległy rozkłady jazdy autobusów.

 • Mikrofon przewodowy leżący na stole

  Odbędzie się czterdziesta druga sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym  (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526 oraz z 2023 r. poz. 572) Przewodniczący Rady Powiatu zwołał czterdziestą drugą w VI kadencji sesję Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, która odbędzie się dnia 22 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44.

 • Było słonecznie, kolorowo, słodko i wesoło! Dzień dziecka w Ryńsku

  Było słonecznie, kolorowo, słodko i wesoło! Dzień dziecka w Ryńsku

  Dziękujemy za tak liczne przybycie! Jak to mówiły dzieci jest "MEGA"  i tak właśnie było. 1 czerwca jak na ten dzień przystało także w Ryńsku dzieci wraz z rodzicami hucznie świętowali Dzień Dziecka i Dzień bez  Uzależnień.

 • Kobieta i mężczyzna spacerujący po lesie

  Jak wyjechać do sanatorium z ZUS?

  Ubezpieczeni, którzy są zagrożeni utratą zdolności do pracy, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. Celem wyjazdu do sanatorium jest przywrócenie możliwości wykonywania zatrudnienia. Musi jednak istnieć szansa, że ich stan zdrowia po tej rehabilitacji rokuje odzyskanie zdolności do pracy. 

 • MURAL – promujący Rodzicielstwo Zastępcze

  MURAL – promujący Rodzicielstwo Zastępcze

  3 czerwca był pracowitym dniem dla pracowników PCPR oraz wychowanków rodzin zastępczych. 
  W ramach trwającej  kampanii społecznej: „Niezastąpieni Zastępczy” został utworzony wspólnymi siłami MURAL promujący Rodzicielstwo Zastępcze. 

   

   

Stronicowanie