Aktualności z PCPR

Aktualności z PCPR

 • Dzień Otwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bliźnie

  Dzień Otwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bliźnie

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliźnie to placówka zajmująca się pomocą dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jej głównym zadaniem jest podtrzymanie i rozwijanie umiejętności podopiecznych niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego życia. "Mamy 5 pracowni w której się odbywają zajęcia, które mają służyć zdobyciu większego stopnia zaradności, samodzielności i rozwijania zainteresowań" - mówi Kierownik ŚDS Siostra Agnieszka Kroll

 • DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

  "my chcemy przekazać im tę miłość" - relacja video z Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

  "my  chcemy przekazać im tę miłość" "warto kochać te dzieci i przekazywać im tą swoją miłość"  "możemy przekazać swoją wiedzę dzieciom,  które tej wiedzy potrzebują, a nie mają tej wiedzy od swoich biologicznych rodziców".

  Piękne słowa rodziców zastępczych w materiale przygotowanym przez Telewizja Wąbrzeźno w dniu Rodzicielstwa Zastępczego. Przypomnijmy sobie jeszcze raz to wyjątkowe, majowe święto.Film dostę pny Z NAPISAMI na naszym kanale YouTube.

 • Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego za nami

  Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego za nami

     W dniu 31 maja 2022 r. w restauracji „Oaza Bis” odbyło się spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci zorganizowanym w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie projektu pn. „Rodzina w Centrum 3”...

 • logo przedstawiające 3 osoby w sercu

  Dyżur psychologa

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w dniu 02.06.2022 r. oraz 23.06.2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w siedzibie tut. Centrum przy ul. Wolności 44 w Wąbrzeźnie, pok. 203 będzie dyżurował psycholog, w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej, m.in. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

    

 • Bo najlepiej „Być z rodziną”….

  Bo najlepiej „Być z rodziną”….

  Zbliżał się Sylwester i można było się już prawie cieszyć z kolejnego zakończonego roku…, do naszego Centrum wpływa pismo z Sądu o pilne wskazanie kandydatów na rodzinę zastępczą dla 5 rodzeństwa. Nie minęło dużo czasu od poprzedniej prośby Sądu, która dotyczyła wyznaczenia kandydatów dla 3 rodzeństwa. Udzielić odpowiedzi trzeba w trybie pilnym -  czyli najlepiej od razu, gdyż konieczne jest zabezpieczenie dzieci ze środowiska naturalnego w którym nie mogą pozostać…niestety nie posiadamy listy rodzin zastępczych oczekujących na dzieci, gdyż ….kandydatów brak…..

Stronicowanie