Aktualności z PCPR

Aktualności z PCPR

 • Logo „Aktywny samorząd”

  Środki finansowe dla studentów w programie „Aktywny samorząd”

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, informuje iż do 10 października 2022 r. trwa nabór wniosków w ramach Modułu II programu „Aktywny samorząd”. Środki finansowe na realizację programu pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

     Moduł II programu „Aktywny samorząd” dotyczy pomocy w uzyskaniu wykształcenia  na poziomie wyższym, poprzez dofinansowanie kosztów edukacji osób pobierających naukę w szkole wyższej, szkole policealnej lub kolegium, a także mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi. Przez naukę w szkole wyższej należy rozumieć: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie (trzeciego stopnia), prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu) lub szkoły doktorskie.

    

 • Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej rozpoczęły nowy rok szkolny

  Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej rozpoczęły nowy rok szkolny

  1 września dla każdego ucznia oznacza powrót do szkoły po wakacyjnej przerwie. W murach naszej placówki już od paru dni czuć było klimat zbliżającego się nowego roku szkolnego. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały powrotu do szkolnych ławek oraz spotkań z kolegami i koleżankami z klasy. Sumiennie pod okiem wychowawców przygotowywały plecaki, a także uzupełniały piórniki o nowe przybory do pisania, kredki, flamastry i inne niezbędne rzeczy.

 • Wędkarze z placówki w Książkach

  Wędkarze z placówki w Książkach

  W ostatnich dniach wakacji podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczj w Książkach wraz z wychowawcą wybrali się na połów ryb. Jest to nowa pasja wśród wychowanków. Efektem kilkugodzinnego “wypatrywania w spławik” były bardzo okazałe karpie oraz karasie.

 • Niezapomniane wakacje

  Niezapomniane wakacje

     Wakacje to czas relaksu i dobrej zabawy, zwiedzania nowych miejsc oraz okazja do zachowania wielu niezapomnianych wrażeń.

     W dniach od 22.08.2022 r. do 26.08.2022 r. pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie już po raz kolejny zorganizowali cykl spotkań pn. „Wakacje z PCPR” przeznaczone dla wychowanków rodzin zastępczych z terenu Powiatu Wąbrzeskiego,
  w których wzięło udział osiemnaścioro dzieci.

 • NIE UFAJ BEZGRANICZNIE

  NIE UFAJ BEZGRANICZNIE

     Biuro Prezydialne Komendy Głównej Straży Granicznej i Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji MSWiA wspólnie opracowali ulotkę skierowaną do obywateli Ukrainy przekraczających granice polsko-ukraińską. W przypadku podejrzenia handlu ludźmi - obywatele Ukrainy, a także wszystkich innych państw mogą prosić o pomoc Krajowe Centrum Informacyjno-Konsultacyjne.

Stronicowanie