Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

Powitanie wakacji

Powitanie wakacji

2022.07.01

   Wakacje dla dzieci i młodzieży to czas dobrej zabawy, odpoczynku, odkrywania i zwiedzania nowych miejsc, a przede wszystkim okazja do gromadzenia w pamięci wielu niezapomnianych wspomnień.

  

 

 

Życzenia z okazji Dnia Dziennikarza

Życzenia z okazji Dnia Dziennikarza

2022.07.01

   Z okazji Dnia Dziennikarza składamy najlepsze życzenia wielu sukcesów, owocnej pracy, ciekawych pomysłów, niegasnącego zapału w poszukiwaniu prawdy oraz wytrwałości w kreowaniu wizerunku rzetelnego dziennikarza.

logo  „Aktywny samorząd”

Nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”

2022.06.30

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie przypomina, iż do 31 sierpnia 2022 r. można składać wnioski w ramach Modułu I programu „Aktywny samorząd”. Środki na realizację programu pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W programie realizowane są następujące formy wsparcia:

 

Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej za nami!

Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej za nami!

2022.06.29

Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształących udbyła się kolejna edycja projektu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży! Wsparcie na ten cel poza środkami budżetu powiatu szkoła otrzymała w ramach współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży. W tym roku, podobnie jak i w poprzednich latach, dotacja była szczególnie wysoka, ponieważ jury PNWM zakwalifikowało zgłosozny przez szkołę projekt do dofinansowania w ramach programu „Zachować pamięć”.

Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej wzięły udział w „Festiwalu kwiatów i roślin miododajnych" do DPS w  Dobrzejewicach

Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej wzięły udział w „Festiwalu kwiatów i roślin miododajnych" do DPS w Dobrzejewicach

2022.06.29

W dniu 23 czerwca br. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza otrzymała zaproszenie na „Festiwal kwiatów i roślin miododajnych do DPS „Dom Kombatanta” w  Dobrzejewicach  w sąsiadującym powiecie toruńskim. Dyrektor placówki wraz wychowawcami oraz częścią wychowanków skorzystali z zaproszenia.

Wakacje czas start! Uroczyste zakończenie zajęć roku szkolnego 2021/2022

Wakacje czas start! Uroczyste zakończenie zajęć roku szkolnego 2021/2022

2022.06.29

W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie zajęć roku szkolnego 2021/2022 w szkołach ponadpodstawowych powiatu - Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz Zespole Szkół w Wąbrzeźnie. Wspólne spotkanie uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców było okazją do podsumowania ostatnich 10 miesięcy pełnych sukcesów, osiągnięć, ale czasem także ciężkiej pracy.

100-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurkocinie

100-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurkocinie

2022.06.27

26 czerwca odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurkocinie. W wydarzeniu wziął udział Wicestarosta Karol Sarnecki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji strażaków w Kościele pw. Świętego Bartłomieja Apostoła. 

Wycieczka dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej do Ustki

Wycieczka dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej do Ustki

2022.06.27

W dniach 20/21 czerwca 2022 r. na zaproszenie fundacji MOCni PoMOCni, z którą współpracuje Placówka, wszyscy wychowankowie wraz z wychowawcami oraz dyrektorem odbyli wycieczkę do Ustki. Podróż rozpoczęto od zwiedzania wnętrza wiatraka na farmie wiatrowej w pobliżu Ustki. Dzięki organizatorom: Panu Marcinowi oraz Panu Maciejowi dzieci miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem turbin wiatrowych.

Niskie podatki – dowiedz się więcej

Niskie podatki – dowiedz się więcej

2022.06.27

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapraszają na cykl stacjonarnych spotkań informacyjnych, które odbędą się we wszystkich województwach. Trwają również webinary online organizowane we współpracy z PFR Portal. Udział w spotkaniach informacyjnych jest bezpłatny.