Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „W moim domu nic się nie marnuje”. Do wygrania 9 500 zł!

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „W moim domu nic się nie marnuje”. Do wygrania 9 500 zł!

2022.07.18

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”, realizowanym w ramach kampanii „Nasz Klimat”. Polega on na opisaniu ekopraktyki, czyli działania, które może mieć pozytywny wpływ na klimat i dlatego warto wdrożyć je w domu, np. w celu oszczędzania wody, energii elektrycznej czy niemarnowania żywności. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu.

logo przedstawiające trzy osoby w sercu

Konkurs wakacyjny Moje Małe i Duże Podróże

2022.07.18

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie serdecznie zaprasza rodziców zastępczych wraz wychowankami z terenu Powiatu Wąbrzeskiego oraz wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej w Książkach do udziału w konkursie wakacyjnym Moje Małe i Duże Podróże.

  

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do reprezentowania Powiatu Wąbrzeskiego na Dożynkach Wojewódzkich! Do wygrania 5 tysięcy złotych!

W PIĄTEK MIJA TERMIN ZGŁOSZEŃ! Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do reprezentowania Powiatu Wąbrzeskiego na Dożynkach Wojewódzkich!

2022.07.18

Jak co roku podczas dożynek wojewódzkich każdy powiat reprezentowany jest przez grupę ich mieszkańców. Szukamy Kół Gospodyń Wiejskich chętnych do reprezentowania Powiatu Wąbrzeskiego na dożynkach w Kruszynie! Ze swojej strony oferujemy transport busami oraz wsparcie finansowe w wysokości 500 zł na przygotowanie stoiska. 

Dwa razy wyższe wynagrodzenie dla płatników pobierających PIT

Dwa razy wyższe wynagrodzenie dla płatników pobierających PIT

2022.07.18

Od 1 lipca br. wynagrodzenie płatników zwiększa się z 0,3 proc. do 0,6 proc. pobranego podatku.  Wyższe wynagrodzenie dotyczy tych płatników, którzy terminowo będą wpłacać zaliczki na PIT od wynagrodzeń swoich pracowników. Podwyżka obowiązywać będzie do 31 grudnia 2023 r. To premia za dostosowanie systemów księgowych do nowych rozwiązań.

Nowe usługi w e-Urzędzie Skarbowym

Nowe usługi w e-Urzędzie Skarbowym

2022.07.18

Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego mogą odbierać korespondencję urzędową z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na swoim koncie w serwisie.  Warunkiem korzystania z tej usługi jest udzielenie zgody na taką formę komunikacji.  W e-Urzędzie Skarbowym można złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach, a już wkrótce także o niezaleganiu w podatkach. Zaświadczenie jest wystawiane jako dokument elektroniczny i doręczane na konto podatnika w e-US.

LOGO

Wykaz jednostek funkcjonujących na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, udzielających wsparcia w zakresie przemocy w rodzinie, w tym dla osób stosujących przemoc w roku 2022.

2022.07.18

Wykaz jednostek funkcjonujących na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, udzielających wsparcia w zakresie przemocy w rodzinie, w tym dla osób stosujących przemoc w roku 2022

Apelujemy o pomoc dla Warsztatów Terapii Zajęciowej! 

Apelujemy o pomoc dla Warsztatów Terapii Zajęciowej! 

2022.07.15

Szanowni Państwo

Apelujemy o pomoc dla Warsztatów Terapii Zajęciowej! 

Apelujemy o pomoc, polegającą na zwiększeniu, jeszcze w tym roku, kwoty dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych miesięcznego kosztu uczestnictwa jednej osoby w zajęciach prowadzonych w naszych placówkach o 600 zł, a także o odpowiedni wzrost dofinansowania tej działalności w latach następnych...

 

logo przedstawiajace 3 osoby w sercu

Dyżur psychologa

2022.07.15

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w dniu 11.08.2022 r. oraz 25.08.2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w siedzibie tut. Centrum przy ul. Wolności 44 w Wąbrzeźnie, pok. 203 będzie dyżurował psycholog, w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej, m.in. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

  

Relacja z prac na trasie Stolno-Wąbrzeźno

Relacja z prac na trasie Stolno-Wąbrzeźno

2022.07.07

Postępują prace przy największej aktualnie realizowanej inwestycji drogowej w województwie – gruntownej przebudowie drogi wojewódzkiej nr 548 łączącej powiaty chełmiński i wąbrzeski z węzłem autostradowym w Lisewie. Koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 177 milionów złotych. W ostatnich tygodniach prace rozpoczęły się m.in. w Lisewie i Płużnicy.

Atrakcyjne pożyczki unijne na rozwój – dla mikro, małych i srednich firm

Atrakcyjne pożyczki unijne na rozwój – dla mikro, małych i średnich firm

2022.07.06

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju to działająca od blisko 5 lat spółka Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Jej głównym celem jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie naszego regionu.  Fundusz administruje ponad 620 milionami złotych. Środki te, za pośrednictwem instytucji współpracujących z Funduszem, sukcesywnie trafiają do lokalnych przedsiębiorców w formie atrakcyjnych pożyczek.