Aktualności

Aktualności

 • ZSZ w Wąbrzeźnie

  Maj w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie

  W maju uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie udali się na wycieczkę do parku linowego oraz brali udział w konferencji "Młodzież w kontaktach międzynarodowych".

 • 30 05 2018

  Dzień Matki w WTZ

  30 maja 2018 r. na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Matki”. Do WTZ przybyły Matki, Ojcowie lub opiekunowie uczestników Warsztatu, którym życzenia składali sami podopieczni, jak również przybyli goście Pani Bożena Szpryniecka Wicestarosta, Ks. Jan Kalinowski,  Justyna Przybyłowska Dyrektor PCPR w Wąbrzeźnie oraz Marta Kowaliszyn Kierownik WTZ.

 • Plakat mammografia

  LUX MED - bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w lipcu 2018 w Wąbrzeźnie

  Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
  Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
   

 • UCZNIOWIE ZSO W BIBLIOTECE

  Uczniowie wąbrzeskiego ogólniaka z wizytą w nowej siedzibie biblioteki

  W dniu 24 maja 2018 klasa I A Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie miała możliwość zwiedzić nowy gmach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie.

 • ZSO

  Wycieczka uczniów ZSO do Ogrodu Zoobotanicznego

  W środę, 23 maja uczennice z klasy II b Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie, wraz z wychowawcą Grzegorzem Banasiem oraz organizatorem wyjazdu, nauczycielem biologii Szymonem Krawczykiem, udały się do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.

 • Wałycz-Wałyczyk

  Informacja o postępie prac budowlanych na drodze Wałycz-Wałyczyk

  Trwa przebudowa drogi Wałyczk – Wałyczyk. Przypominamy, że na przeprowadzenie przebudowy Powiat Wąbrzeski otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 240 803,20 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

 • Fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.pl

  Podpisano umowę na dofinansowanie projektu "Utworzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci"

  Dnia 23 maja 2018 r. w siedzibie  Urzędzie Marszałkowskiego  Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu, odbyło się uroczyste podpisanie umowy z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie Projektu „Utworzenie placówki opiekuńczo – wychowawczej dla 14 dzieci” ...

 • spotkanie

  Spotkanie edukacyjne promujące pieczę zastepczą

   W dniu 22.05.2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych do 14 dzieci w ramach projektu pn. „Rodzina w Centrum”....

 • ZSO

  Komiks historyczny na medal

  21 maja rozstrzygnięta została VI edycja ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanego prze Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs polegał na przygotowaniu dowolną techniką plastyczna komiksu dotyczącego historii współczesnej.

 • 18 05 2018

  Uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie

  W piątek 18 maja o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie oraz jubileusz 70-lecia placówki.

 • Niedźwiedź

  “Rycerska brać i mechaniczne rumaki”

  W dniu 13 maja w Niedźwiedziu odbył się zorganizowany przez firmę Ampol-Merol event “Rycerska brać i mechaniczne rumaki”, który honorowym patronatem objął Starosta Wąbrzeski.

 • CEIDG

  Pilna informacja dla firm - informacje ze strony ceidg.gov.pl

  Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu...

Stronicowanie