Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Drużyny ze szkół podstawowych sprawdziły swoje siły w turnieju piłki siatkowej

  Drużyny ze szkół podstawowych sprawdziły swoje siły w turnieju piłki siatkowej

  W dniach 2 i 8 marca gościliśmy w Zespole Szkół  kolegów i koleżanki ze szkół podstawowych, którzy uczestniczyli  w zawodach powiatowych w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

 • Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy pogody ducha, zdrowia i pomyślności we wszystkich dziedzinach życia. Niech zawsze towarzyszy Wam szacunek, życzliwość, a każdy dzień będzie wypełniony uśmiechem i tym, co dobre i piękne. Życzą Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz i Wicestarosta Karol Sarnecki

  Drogie Panie! Niech każdy dzień będzie wypełniony uśmiechem i tym, co dobre i piękne!

  Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy pogody ducha, zdrowia i pomyślności we wszystkich dziedzinach życia.
  Niech zawsze towarzyszy Wam szacunek, życzliwość, a każdy dzień będzie wypełniony uśmiechem i tym, co dobre i piękne. 

 • Logo „Aktywny samorząd”

  Środki finansowe dla studentów w programie „Aktywny samorząd” Moduł II w roku 2023

  Moduł II programu „Aktywny samorząd” dotyczy pomocy w uzyskaniu wykształcenia  na poziomie wyższym, poprzez dofinansowanie kosztów edukacji osób pobierających naukę w szkole wyższej, szkole policealnej lub kolegium, a także mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

   

 • Dyżury specjalistyczne w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

  Dyżury specjalistyczne w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

  Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej uruchomiło projekt punktów specjalistycznych, w których odbywają się dyżury specjalistyczne w dedykowanych punktach w całej Polsce. Główna ideą tej inicjatywy jest zaoferowanie i wykorzystanie wiedzy, doświadczenia prawników oraz doradców obywatelskich w szerszym zakresie, niż tylko na terenie ich macierzystych powiatów.

   

 • Uczestnicy i jury konkursu na najlepszą potrawę z ziemniaka

  Konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaka

  Uczniowie Technikum Żywienia I Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie chętnie prezentują swoją wiedzę i umiejętności w konkursach kulinarnych. Wraz z końcem lutego wzięli udział w kolejnych zmaganiach przygotowując potrawy z ziemniaka.

 • Matura - i co dalej? Wizyta maturzystów na UMK

  Matura - i co dalej? Wizyta maturzystów na UMK

  3 marca przyrodnicy z klas drugich trzecich i czwartych Zespołu Szkół Ogólnokształcących, udali się na wycieczkę do Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu, gdzie odbywały się Drzwi Otwarte.

 • Uczniowie ZSO zapobiegają pożarom

  Uczniowie ZSO zapobiegają pożarom

  1 marca w Młynach Rothera w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom”, zorganizowanego przez Związek Ochotniczej Straży Pożarnej RP.

 • Przedszkolaki w wizytą w komendzie

  Przedszkolaki w wizytą w komendzie

  Komendę Powiatową Policji w Wąbrzeźnie odwiedziły kolejne dzieci z lokalnych szkół. Tym razem była to grupa "Pszczółek" ze szkoły podstawowej numer 2 w Wąbrzeźnie.

 • Ratownik medyczny oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej

  Nietypowi goście w placówce

  Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach ugościła panią Karolinę – żołnierkę Wojsk Obrony Terytorialnej, której towarzyszył ratownik medyczny.

 • Zboże w słońcu

  Wnioski na nawadnianie i fotowoltaikę – nabór przedłużony do 15 marca

  Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, wciąż mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020. Pierwotny termin zakończenia naboru, ustalony na 1 marca ,został przedłużony do 15 marca 2023 roku.

Stronicowanie