Aktualności

Aktualności

 • Szkoła Zawodowców 0

  Trwa realizacja marszałkowskiego projektu „Szkoła Zawodowców”

  Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie znalazł się pośród 17 zwycięskich  szkół z województwa kujawsko- pomorskiego, które realizują zadania i zajęcia   w ramach tak zwanych inteligentnych specjalizacji....

 • Wydarzeine historyczne

  Rusza 11. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”

  Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz jedenasty organizują plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2017”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku.

 • Szpital

  Ponad 1,5 mln zlotych na kolejne inwestycje w wąbrzeskim szpitalu

  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie znalazł się na liście osiemnastu szpitali powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały wsparcie na inwestycje z regionalnego programu operacyjnego. Szpital w Wąbrzeźnie otrzyma 962 275,15 zł dotacji, z której sfinansowany zostanie, m.in. remont oddziału wewnętrznego oraz nowy sprzęt do poradni specjalistycznych oraz na oddziały szpitalne.

 • Liga siatkarska

  Zwycięstwo drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

  Mimo fali mrozów Regionalna Liga Piłki Siatkowej Oldbojów gra dalej!

 • Konkurs kulinarny

  „Najlepsze potrawy z ziemniaków” - konkurs kulinarny w Zespole Szkół we Wroniu

  Konkursy kulinarne w Zespole Szkół we Wroniu mają swoją długą tradycję. Zawsze są okazją do kształtowania właściwych nawyków żywieniowych oraz rozwijania kreatywności uczestników.

 • Rok Praw Kobiet

  Rok Praw Kobiet - ekspozycja w wąbrzeskiej bibliotece

  Zapraszamy do wąbrzeskiej biblioteki na ekspozycję upamiętniającą Rok Praw Kobiet w Polsce. Dokładnie 100 lat temu Polki otrzymały prawa wyborcze. Polska była jednym z pierwszych państw na świecie, które wprowadziło kobiety do parlamentu i przyznało im pełnię praw.

 • Polska wieś

  Weź udział w konkursie "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" i wygraj nawet 5 tys. złotych!

  Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

 • Brydż Wronie 2018

  26. zlot "Przyjaciół Wronia" zakończony

  Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego rozegrano w dniach 23 - 25 lutego 2018 r. Na to 26. już spotkanie w "realu" przyjechali brydżyści z różnych zakątków Polski, z Niemiec i Norwegii, na co dzień grający na portalu BBO...

 • Ferie w bibliotece

  Ferie w bibliotece

  W piątek 23 lutego br. w MiPBP w Wąbrzeźnie zakończyliśmy tygodniowe zajęcia dla dzieci pod nazwą Biblioteczna Ferienda. We wspólnych zabawach uczestniczyło trzynaścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat...

 • palma1

  Warsztaty dla Rodzin Zastępczych „Wielkanocna palma”

  Dnia 23 lutego 2018 r., Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w  Wąbrzeźnie wraz z Klubem Rękodzieła Artystycznego Węzełek, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach i Kołem Gospodyń Wiejskich z Czystochlebia zorganizowało w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie warsztaty...

 • mróz

  Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny mróz

  W dniach od 26.02 do 02.03 prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C, lokalnie do -20°C. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -6°C.

 • Droga

  Fotorelacja z przebudowy drogi Wałycz-Wałyczyk

  Trwa przebudowa drogi powiatowej nr 1723C Wałycz – Wałyczyk. Obecnie wykonywane są prace związane z usunięciem humusu, niwelacją terenu, usuwaniem karpin i poszerzeniem przepustu.

 • Dożynki w Wąbrzeźnie

  Dożynki Wojewódzkie w Wąbrzeźnie

  Urząd Wojewódzki, Powiat Wąbrzeski oraz Gmina Miasto Wąbrzeźno rozpoczęli już przygotowania do organizacji Dożynek Wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 2 września 2018 r. w Wąbrzeźnie.

 • depresja

  DEPRESJA- czy to mnie dotyczy ?

      Depresja czyli zaburzenia nastroju staje się bardzo powszechna we współczesnym świecie. Niestety coraz częściej dotyka ona osoby młode, a nawet dzieci. Najczęściej kojarzy się nam z narastającym smutkiem, płaczem, apatią. To tylko jedna z opisywanych przez specjalistów form. Na przykład wśród rodzajów charakterystycznych dla młodzieży występują następujące rodzaje:

 • JPK

  Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT.

  Wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br. JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie...

Stronicowanie