Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

mango1

Strzał w 10 w Kręgielni Mango

2018.09.18

       Po raz 10 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego spotkały się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kręgielni Mango na zawodach pn. „Strzał w 10”...

13 września

Powiat Wąbrzeski, Gmina Ryńsk i Odnowa Fitness Joanny Dumy wyróżnione przez Marszałka

2018.09.17

W dniu 13 września w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej. Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk zaangażowanych na rzecz rozwoju i promocji aktywności społeczeństwa zorganizował marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu i ośrodki wsparcia ekonomii społecznej.

UWAGA

Uwaga! Zamknięcie odcinka drogi powiatowej w Książkach!

2018.09.13

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. Z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniach 17 i 18 września br. od godz. 8:15 do godz. 17:00  na ul. Wąbrzeskiej w Książkach (tj. na odcinku od przejazdu kolejowego w Książkach do centrum wsi) realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej nawierzchni drogi.

Wakacje z PCPR 2018

Wakacje z PCPR 2018

2018.09.12

      Wychowankowie rodzin zastępczych mogli miło i aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji biorąc udział w akcji organizowanej przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn: "Wakacje  z PCPR".

Miód wyprodukowany przez pszczoły z pasieki na dachu Urzędu Marszałkowskiego jest czysty i bezpieczny – potwierdzają to badania przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Przyślij przepis na przysmak z dodatkiem miodu i wygraj w konkursie

2018.09.12

Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy miodem z marszałkowskiej pasieki
i książkami o tematyce kulinarnej. Opublikujemy je również na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

ODZNACZENIE

Starosta Wąbrzeski odznaczony tytułem Starosty 20-lecia

2018.09.12

11 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich.
Jednym z głównym punktów programu była uroczysta Gala podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia, a więc Ci samorządowcy, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnią swoje funkcje. Wyróżniono także tych, którzy w 1998 roku odbierali akty erekcyjne powiatów i obecnie pełnią funkcję starosty.

 

LIPIK

Rusza X edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw

2018.09.12

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców sektora MŚP w województwie kujawsko-pomorskim.

Piękna zagroda

Uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursów „Piękna Zagroda 2018” oraz na wykonanie „Ozdoby Dożynkowej”

2018.09.07

W corocznym kalendarzu imprez i konkursów przygotowywanym przez Powiat Wąbrzeski, już stałe miejsce zajmuje Konkurs pt. „Piękna Zagroda”. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców obszarów wiejskich do zadbania o estetykę zabudowy, poprawę warunków higieniczno - sanitarnych gospodarstw oraz stosownie dobrych praktyk rolniczych. 

Kolonie w Milówce

Kolonie w Milówce

2018.09.07

     Wychowankowie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Wąbrzeskiego mogli aktywnie spędzić tegoroczne wakacje, m.in. dzięki działaniom podjętym przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo – Wychowawczych im. Teresy Kras w Lublinie, które zorganizowało dla dzieci kolonie w Milówce, sfinansowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Z tej formy wypoczynku skorzystało siedmioro wychowanków z rodzin zastępczych w terminie od 9 do 22 sierpnia...

WĄBRZEŹNO

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne – Wąbrzeźno, 2 września 2018 r.

2018.09.04

W 2018 r. Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne zostały zorganizowane w Powiecie Wąbrzeskim. W niedzielę 2 września, do Wąbrzeźna przybyli mieszkańcy całego województwa aby wspólnie świętować uroczystość dziękczynną za plony, a także docenić trud i pracę włożoną w rozwój gospodarstw.