Wszystkie aktualności

Pierwsze duże środki nowej perspektywy trafiły do Urzędu Pracy w Wąbrzeźnie!

Dyrektorzy wszystkich dwudziestu powiatowych urzędów pracy w Kujawsko-Pomorskiem odebrali w piątek (7 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o finansowanie przedsięwzięć interwencyjnych na rynku pracy – staży zawodowych, systemowych dotacji na założenie nowych firm i tworzenie nowych miejsc oraz na organizację wysokiej jakości kursów zawodowych i szkoleń. Środki, 68 milionów złotych, których źródłem są przede wszystkim Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027, nasz program operacyjny nowej perspektywy, przekazuje marszałkowski Wojewódzki Urząd Pracy.

- To jeden z elementów dużego pakietu wsparcia gospodarki w naszym regionie, pierwsze uruchamiane przez nas duże środki nowej perspektywy. Podobnie realizowaliśmy interwencję na rynku pracy w poprzedniej perspektywie – powstało dzięki temu m.in. wiele nowych miejsc pracy – i spełniło to nasze oczekiwania. Co ważne, w projektach, które realizować będą powiatowe urzędy pracy w całym regionie, jest istotny pakiet wsparcia dla młodych ludzi rozpoczynających życie zawodowe od założenia własnej firmy – powiedział przed ceremonią wręczenia umów marszałek Piotr Całbecki. Podczas spotkania z dyrektorami PUP-ów Wojewódzki Urząd Pracy reprezentował dyrektor Łukasz Jaworski. 

Wśród osób, które skorzystają ze wsparcia, będą przede wszystkim właśnie osoby wchodzące na rynek pracy, osoby powyżej 50. roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach i długotrwale bezrobotni. Zakładana łączna liczba objętych wsparciem to 4,5 tysiąca kobiet i mężczyzn. Łączna wartość przekazanych dziś umów to 68 mln złotych (58 mln złotych z FEdKP, reszta z rządowego Funduszu Pracy).

Powiat Wąbrzeski/Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie zrealizuje projekt pt. "Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia - PUP w Wąbrzeźnie (I)" w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
Priorytet: 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego.

Projekt skierowany jest do 130 osób bezrobotnych (82 kobiet), w tym:
- 39 osób w wieku 18-29 lat,
- 78 osób z niepełnosprawnościami i/lub osób w wieku powyżej 50 roku życia i/lub osób długotrwale bezrobotnych i/lub kobiet i/lub osób z niskimi kwalifikacjami i/lub osób z niskimi kompetencjami.

Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie pracy przez 85 osób bezrobotnych.

Zadania realizowane w projekcie
- Poradnictwo zawodowe.  
- Staże.
- Bon na zasiedlenie. 
- Prace interwencyjne.
- Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.
- Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

  • autor: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie/ FOT. SZYMON ZDZIEBŁO tarantoga.pl dla UMWKP

Fotorelacja ze spotkania w Urzędzie Marszałkowskim:

  • FOT. SZYMON ZDZIEBŁO tarantoga.pl dla UMWKP (1)
  • FOT. SZYMON ZDZIEBŁO tarantoga.pl dla UMWKP (2)
  • FOT. SZYMON ZDZIEBŁO tarantoga.pl dla UMWKP (3)
  • FOT. SZYMON ZDZIEBŁO tarantoga.pl dla UMWKP (4)

Wstecz