Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

 • Dwa mecze dwa zwycięstwa

Dwa mecze dwa zwycięstwa

Drużyna Powiatu Wąbrzeskiego odnotowała dwa zwycięstwa w drugiej części XV sezonu Toruńskiej Ligi Oldboyów.

 • Turniej siatkarski

100 Setów w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Wąbrzeźno i Ziemie Powiatu Wąbrzeskiego

W dniach 17 – 18 stycznia 2020 r. z inicjatywy Starosty Wąbrzeskiego odbył się Turniej Siatkarski „100 Setów w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Wąbrzeźno i Ziemie Powiatu Wąbrzeskiego”.  

 • Harmonogram pracy aptek

Dyżury aptek w 2020 roku - harmonogram do pobrania

W dniu 7 stycznia weszła w życie podjęta przez Radę Powiatu w Wąbrzeźnie uchwała w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wąbrzeskiego na 2020 r..

 • Andrzej Płonka, Prezes Związku Powiatów Polskich, źródło: www.zpp.pl

Jaki był 2019 rok dla samorządów?

Portal samorządowy w ramach podsumowania roku 2019 przeprowadził wywiad z Andrzejem Płonka, prezesem zarządu Związku Powiatów Polskich. Starosta Bielski podkreślając w rozmowie, że mimo iż rok 2019 był obfity w wydarzenia to jednostki samorządu terytorialnego zrealizowały wiele ważnych inwestycji borykając się przy tym się z problemami finansowymi, wynikającymi m.in. ze zmian podatkowych.

 • ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Zmiana organizacji ruchu w centrum Wąbrzeźna

Od dnia 7 stycznia w centrum Wąbrzeźna będziemy poruszać się zgodnie z nowym oznakowaniem. Jest to skutek wypracowanej we współpracy Komendy Powiatowej Policji, Burmistrza Wąbrzeźna  i Starosty Wąbrzeskiego nowej koncepcji organizacji ruchu.

 • Bezpieczeństwo na terenie powiatu

Policjanci podsumowali przebieg akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" na drogach Powiatu Wąbrzeskiego

W niedzielę 29 grudnia br. dobiegły końca ogólnopolskie działania pn. "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". W akcji udział brały również wzmożone siły z naszej jednostki, co przyniosło oczekiwany skutek.

 • PIT, CIT i VAT zapłacisz na mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia 2020 r.

PIT, CIT i VAT zapłacisz na mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia 2020 r.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie uprzejmie informuje, że podatki PIT, CIT i VAT od 1 stycznia 2020 r. należy zapłacić do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy.

 • Zmiana godzin obsługi klientów w urzędach skarbowych

Zmiana godzin obsługi klientów w urzędach skarbowych

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy informuje, że od dnia 7 stycznia 2020 r. zmianie ulegają godziny obsługi klientów w urzędach skarbowych województwa kujawsko - pomorskiego.

Życzenia

 • Życzenia 2019

TURNIEJ SIATKARSKI STAROSTY WĄBRZESKIEGO

Starosta Wąbrzeski zaprasza na wydarzenie sportowe, w którym może wziąć udział każdy kto kocha siatkówkę i chcę zagrać dla Niepodległej.

 • Inwestycje i zakupy CKPiU w Wąbrzeźnie

Inwestycje i zakupy CKPiU w Wąbrzeźnie

Zakupy poczynione przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w grudniu 2019 r. udało się zrealizować dzięki wykonaniu nadplanowych usług przez naszą placówkę dla klientów indywidualnych i firm.

 • ZUS

Przedsiębiorco sprawdź czy możesz skorzystać z „Małego ZUS-u”

Mały ZUS to ulga dla drobnych przedsiębiorców, która funkcjonuje już od stycznia 2019 roku. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać po raz pierwszy z „małego ZUS” i płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne od 1 stycznia 2020 r. muszą zgłosić się do ZUS z nowym kodem tytułu ubezpieczenia. Mają na to czas do 8 stycznia.

 • KONWENT STAROSTA WĄBRZESKI

Odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego

W czwartek 12 grudnia 2019 r. w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży im. Kurta Schumachera w powiecie chełmińskim odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs wiedzy i umiejętności dla tych,  którzy wiedzą,  jak zdrowo i  aktywnie żyć. 

 • Spotkanie z okazji 100 lecia PCK

Spotkanie z okazji 100 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniu 3 grudnia w sali starostwa odbyło się spotkanie z okazji 100.lecia PCK.

 • 100 LECIE SŁUŻB SANITARNYCH

Życzenia i pełne wdzięczności gratulacje – obchodziliśmy 100 lecie służb sanitarnych w Polsce

W dniu 10 grudnia w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Małgorzata Zaleśna zorganizowała konferencję poświęconą obchodom 100 lecie służb sanitarnych w Polsce oraz 65-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 • POSIEDZENIE ZWIĄZKU POWIATÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

Starosta Wąbrzeski wraz z Geodetą Powiatowym uczestniczyli w XIX Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W poniedziałek 9 grudnia Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wraz z Geodetą Powiatowym Tomaszem Ścigniejewem uczestniczyli w XIX Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Żninie.

 • Dynia ci powróży!

Dynia może wywróżyć przyszłość! Przekonali się o tym uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

W naszych strojach widoczne były dyniowe- pomarańczowe akcenty. Na andrzejkach nie może zabraknąć oczywiście wróżb - dowiedzieliśmy się wiele o swojej przyszłości. Wchodząc do dyniowego domku, spotkaliśmy wróżkę, która opowiadała nam co nas czeka w przyszłości.

Ho-ho-ho! W Starostwie rozpoczynamy sezon świąteczny!

Świeża choinka już niesie zapach po korytarzach Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie!

 • Związek Powiatów Polskich

Starosta Wąbrzeski bierze udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 6 grudnia w Nowym Sączu odbywa się posiedzenie Zarządu VI Kadencji Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczy Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu.

 • Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

Dnia 3 grudnia 2019 r. o godz. 11: 00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu odbyła się uroczysta gala z okazji wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

 

 • Mobilne punkty informacji

Masz pomysł na biznes? Szukasz źródeł dofinansowania? Przyjdź na spotkanie w Starostwie Powiatowym

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

 • SESJA RADY POWIATU

Transmisja z obrad sesji dostępna będzie na żywo w serwisie YOUTUBE

W dniu 28 listopada  w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbędzie się dziesiąta sesja VI kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Obrady rozpoczną się o godz. 14.00.

 • "FUNDUSZE NA BIZNES W WĄBRZEŹNIE"

Zaproszamy na spotkanie informacyjne "FUNDUSZE NA BIZNES W WĄBRZEŹNIE"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym omówimy możliwości wsparcia (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020) dla osób planujących otwarcie własnej działalności gospodarczej

 • Konferencja; autor: JERZY RÓŻYCKI WWW.GRUDZIADZ365.PL

Starosta Wąbrzeski wziął udział w ogólnopolskiej konferencji „Co dalej ze służbą zdrowia?”

Związek Powiatów Polskich wspólnie z Miastem Grudziądz zorganizowali w Grudziądzu ogólnopolską konferencję tematyczną poświęconą służbie zdrowia w Polsce. Konieczność przeprowadzenia takiej debaty wynika z coraz trudniejszej sytuacji służby zdrowia w całym kraju.

 • Nowy radiowóz

Nowy radiowóz dla ruchu drogowego

Policjanci zespołu ruchu drogowego naszej komendy otrzymali nowe oznakowane auto do służby. Tym razem wybór padł na markę Hyundai.

 • Tym razem porażka drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Tym razem porażka drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 21 listopada 2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego doznała drugiej porażki tym razem z drużyną Łubianka 2 : 3.  

 • DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

W dniu ich święta dziękowaliśmy pracownikom socjalnym, za trud pracy i niesioną w każdym dniu pomoc drugiemu człowiekowi

We wtorek 19 listopada w restauracji OAZA w Wąbrzeźnie spotkali się pracownicy socjalni z terenu Powiatu Wąbrzeskiego Na zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie uroczystości wspólnie świętowaliśmy Dzień Pracownika Socjalnego.

 • NARADA BIBLIOTEKARZY

Wymiana doświadczeń, wspomnienie Zygmunta Kalksteina - odbyła się kolejna narada bibliotekarzy Powiatu Wąbrzeskiego

Bibliotekarki z bibliotek publicznych naszego powiatu zebrały się w środę, 13 listopada na cyklicznej naradzie mającej na celu wymianę doświadczeń, przeprowadzenie szkoleń oraz analizę czytelnictwa w poszczególnych jednostkach.

 • SPRZĘT DLA OSP

Ochotnicy z powiatu otrzymali nowy sprzęt oraz wyposażenie

W piątek 15 listopada Wicestarosta Karol Sarnecki uczestniczył w uroczystości przekazania nowego sprzętu dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Powiatu Wąbrzeskiego oraz Grudziądzkiego. Nowe wyposażenie zostało sfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego funduszy od kilku lat dofinansowywane są komendy OSP.

 • SPOTKANIE Z POWIATOWYM RZECZNIKIEM KONSUMENTÓW

Spotkanie w ramach kampanii pn. "Wiem, co podpisuję!" za nami!

W dniu 14 listopada 2019 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców naszego powiatu z przedstawicielami Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Bydgoszczy. W czasie prezentacji przekazano uczestnikom spotkania  wiele ciekawych informacji, które nie tylko będzie można wykorzystać przy zawieraniu umów telekomunikacyjnych czy pocztowych, ale mogą one odnaleźć zastosowanie w różnego rodzaju umowach zawieranych w życiu codziennym.

 • MEDAL OKOLICZNOŚCIOWY DLA STAROSTY WĄBRZESKIEGO

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wyróżnił Starostę Wąbrzeskiego medalem okolicznościowym

1 stycznia 1999 roku w wyniku reformy administracji publicznej powołano inspektoratu nadzoru budowlanego, co ściśle wiązało się wówczas z reaktywowaniem powiatów.

 • ZMIANA PRZEPISÓW

Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej!

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • JAZDA NA SUWAK

Korytarz życia i jazda na suwak z podpisem Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 5 listopada 2019 r. przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizację ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 21 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw.

 • Zwycięstwo nad faworytem

Zwycięstwo nad faworytem

Dnia 13 listopada 2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego podejmowała drużynę Walkowera Toruń ...

 • ŻYCZENIA WOJSKOWEGO KOMENDANTA UZUPEŁNIEŃ

Życzenia Wojskowego Komendanta Uzupełnień z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w imieniu kadry i pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Grudziądzu, oraz własnym, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Tomasz Sobczyk przekazuje serdeczne życzenia i gratulacje.

 • OLIMPIADA ROLNICZA

XXIX Olimpiada Wiedzy Rolniczej - eliminacje powiatowe

W dniu 07.11.2019 r. w świetlicy w Myśliwcu po raz dwudziesty dziewiąty odbyła się Olimpiada Wiedzy Rolniczej, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Swoim zasięgiem obejmuje ona teren województwa kujawsko - pomorskiego. Głównym jej celem jest podnoszenie wiedzy rolniczej oraz kształtowanie aktywnych postaw młodych rolników.

 • KONCERT

W miniony, długi weekend świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Mieszkańcy Powiatu wzięli udział w koncercie „Bo to Polska właśnie!”

W sobotę 9 listopada mieszkańcy Powiatu Wąbrzeskiego wzięli udział w bezpłatnym koncercie pn. „Bo to Polska właśnie!”. Organizatorami spotkania z artystami Polskiej Opery Kameralnej w ramach upamiętnienia  Święta Niepodległości była Kancelaria Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Starosta Wąbrzeski oraz  Burmistrz Wąbrzeźna.

 • Narodowe Święto Niepodległości w szkołach i placówkach

Narodowe Święto Niepodległości w szkołach i placówkach Powiatu Wąbrzeskiego

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się uroczystości w szkołach i placówkach Powiatu Wąbrzeskiego.

 • Konkurs i lekcja otwarta

Przedsięwzięcia realizowane w Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół we Wroniu

Już tradycją stał się coroczny konkurs „Owoclove” odbywający się w Zespole Szkół we Wroniu na najsmaczniejszą potrawę z owoców.

 • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w roku 2019

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w roku 2019

Cztery szkoły Powiatu Wąbrzeskiego otrzymały wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa i budżetu powiatu ...

 • Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada 2019 r. w Wąbrzeźnie odbyły się uroczyste obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości, organizowane przez Powiat Wąbrzeski.

 • WYDAWANIE FLAG

Zakończyliśmy wydawanie flag - do zobaczenia na obchodach Dnia Niepodległości!

Dziękujemy mieszkańcom Powiatu za zainteresowanie zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe akcją wydawania flag państwowych.

 • PLAKAT PRK

Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaprasza na spotkanie w ramach kampanii pn. "Wiem, co podpisuję!"

Powiatowy Rzecznik Konsumentów – Izabela Jędrzejczyk zaprasza wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie, które odbędzie się w Wąbrzeskim Domu Kultury w dniu 14 listopada 2019 r., o godzinie 1100, podczas którego przedstawiciele z Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Bydgoszczy przeprowadzą zajęcia w ramach kampanii „Wiem, co podpisuję”.

 • KONFERENCJA PSSE

Dopalacze - problem zdrowotny i publiczny współczesnego społeczeństwa

W dniu 7 listopada w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbyła się zorganizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego konferencja pn. "Dopalacze jako problem zdrowotny i publiczny współczesnego społeczeństwa".

 • UWAGA! KOMUNIKAT WYDZIAŁU KOMUNIKACJI

UWAGA! Kary pieniężne za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu lub obowiązku zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu

Obowiązujące jeszcze przepisy nakładają na właściciela pojazdu zarejestrowanego obowiązek zawiadomienia w terminie nieprzekraczającym 30 dni starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu (art. 78 ust, 2 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym). Ponadto właściciel pojazdu, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia (art. 71 ust.7 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
Dotychczas powyższe obowiązki nie były obarczone sankcjami w przypadku ich niedopełnienia.

 • Kolejne zwycięstwo siatkarzy

Kolejne zwycięstwo siatkarzy

Dnia 6 listopada 2019 r. siatkarska drużyna Powiatu Wąbrzeskiego na wyjeździe pokonała drużynę Chełmża Junior  ...

 • KONFERENCJA

Zachęcamy do udziału w bezpłatnej konferencji pn. "Innowacyjna gospodarka nawozami naturalnymi w chowie świń i drobiu dla ochrony jakości wód"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą w Przysieku zapraszają do udziału w konferencji "Innowacyjna gospodarka nawozami naturalnymi w chowie świń i drobiu dla ochrony jakości wód".

 • Centralne Obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Centralne Obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Dnia 30 października 2019 roku w Operze Nova w Bydgoszczy odbyły się Centralne Obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

 • ROZDAJEMY FLAGI

Zgłoś się do Starostwa Powiatowego po odbiór flagi państwowej i wspólnie świętujmy obchody Dnia Niepodległości!

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Wąbrzeskiego po odbiór flagi do Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie! 100 osób, które zgłosi się do sekretariatu urzędu otrzyma ją za darmo.

 • UWAGA UTRUDNIENIA W RUCHU!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi powiatowej Zieleń-Wielkie Radowiska!

Wykonawca przebudowy drogi powiatowej 1727C Zieleń-Wielkie Radowiska informuje, że z dniem 4 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

 • Siatkarskie potyczki drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Siatkarskie potyczki drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 30 października 2019 r. po ciężkim meczu drużyna Powiatu Wąbrzeskiego ...

 • AKCJA ZNICZ

Jedź bezpiecznie! Akcja znicz 2019

Dzień Wszystkich Świętych to dla większości wyjazdy na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem w tym czasie czuwać będą również nasi policjanci, którzy dzisiaj (31.10), wcześnie rano, rozpoczęli działania pod nazwą „ZNICZ 2019”.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości

 • 11 listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
 • MACIEJ SACHA - SPOŁECZNY KONSERWATOR ZABYTKÓW

W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych przywołajmy pamięć opuszczonych cmentarzy

W Polsce wiele jest cmentarzy zapomnianych, którymi już nikt się nie opiekuje. Czasem nawet mieszkańcy nie zdają sobie sprawy, że ziemia w danym miejscu kryje kości – nie ma już żadnych znaków pamięci. Ale to nadal są cmentarze, miejsca święte, godne czci.

 • DEBATA KP POLICJI

Debata społeczna - bezpieczny senior

W ubiegły piątek (25.10.19 r.) o godz. 11:00 w Wąbrzeskim Domu Kultury, odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczny senior" organizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie.

 • SESJA RADY POWIATU

Transmisja z obrad sesji dostępna będzie na żywo w serwisie YOUTUBE

W dniu 29 października  w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbędzie się dziewiąta sesja VI kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Obrady rozpoczną się o godz. 13.00.

 • MOBILNY PUNKT INFORMACJI

Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Korzystna pożyczka dla firmy? - mobilny punkt informacyjny w Starostwie Powiatowym

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

 • KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Radni spotkali się z policjantami w nowej siedzibie komendy

W dniu 24 października Gizela Pijar Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska zorganizowała wyjazdowe posiedzenie Komisji w Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

 

 • Konferencja Niezapomniane cmentarze

Społeczny Konserwator Zabytków wraz z Wicestarostą uczestniczą w konferencji na temat (Nie)zapomnianych cmentarzy

W dniu 23 października Wicestarosta Karol Sarnecki wraz ze Społecznym Konserwatorem Zabytków Maciejem Sacha uczestniczą w Konferencji zatytułowanej "(Nie)zapomniane cmentarze)".

 • Nieodpłatna Pomoc Prawna1

Konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie w dniu 22 października 2019 r.  ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.

 • OBCHODY KALKSTEIN

Pamięci Zygmunta Kalksteina

17 października, w 80 rocznicę tragicznych wydarzeń w nielubskim lesie, upamiętniliśmy pomordowanych przez niemieckich żołnierzy mieszkańców Powiatu Wąbrzeskiego.

 • Przebudowa dróg FDS

Podpisaliśmy umowę na przebudowę trzech kolejnych odcinków dróg powiatowych

W dniu 22 października spotkaliśmy się z przedstawicielami firmy Colas Polska Sp.z o.o., aby podpisać umowę na realizację trzech kolejnych inwestycji drogowych.

 • NAGRODA

Ruszyła kolejna edycja Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

Po raz dwudziesty pierwszy Kapituła Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora zbierze się, by wybrać osobę szczególnie zasłużoną dla ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

 • Mecz siatkarskiej drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Mecz siatkarskiej drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 17 października 2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego rozegrała wyjazdowy mecz z MZKS Toruń.

 • ROZPOCZYNAMY NABÓR!

Rozpoczynamy nabór uczniów na kurs prawa jazdy kat. B!

Powiat Wąbrzeski ogłasza  nabór uczniów do projektu pt.: „Dziś nauka jutro praca II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe.

 • CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

 Tlenek węgla (CO), potocznie zwany czadem, jest bezwonnym, bezbarwnym, pozbawionym smaku silnie trującym gazem. Powstaje na skutek niepełnego spalania wszystkich paliw, m.in. gazu, węgla, drewna, ropy, oleju, benzyny, które spowodowane jest niedostateczną ilością tlenu niezbędnego do pełnego spalenia paliw. Określany jest „cichym zabójcą”, ponieważ człowiek nie jest w stanie go wykryć za pomocą zmysłów.

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wraz z członkiem Zarządu Powiatu Bożeną Szpryniecką ...

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

17 października - Międzynarodowy Dzień Mediacji - skorzystaj z porad funckjonariuszy Komendy Policji w Wąbrzeźnie

17 października odbędzie się kolejna edycja inicjatywy związanej z wydarzeniami Międzynarodowym Dniem Mediacji. Jak co roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie biorą w niej aktywny udział. Głównym założeniem jest propagowanie ugodowego rozwiązywania konfliktów.

 • RANKING WSPÓLNOTA

Powiat Wąbrzeski na piątym miejscu w rankingu wykorzystania środków europejskich na inwestycje drogowe!

Rankingi portalu Wspólnota to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia dotyczące wszystkich samorządów na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątem kilku aspektów.

 • FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Zapraszamy do udziału w jubileuszowym XX Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Marszałek Województwa Piotr Całbecki zaprasza do udziału w jubileuszowym XX Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędzie się 25 października w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

 • SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY W DĘBOWEJ ŁĄCE

Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w X Regionalnych Biegach Przełajowych we Wielgiem

9 października 2019 roku po raz kolejny uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w X Regionalnych Biegach Przełajowych  organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy we Wielgiem.

 • Noc bibliotek w Wąbrzeźnie

Noc bibliotek w Wąbrzeźnie - za nami moc atrakcji!

W wąbrzeskiej bibliotece dostosowaliśmy się do tegorocznego hasła akcji „znajdźmy wspólny język” zapraszając najmłodszych na spotkanie z chińską rodziną. Wspólnie z panią Liu Xinyi i jej dziećmi Joyce i Alexem Wang poznaliśmy zwyczaje związane z chińskim Nowym Rokiem, uprawialiśmy tai chi i ćwiczyliśmy chińską kaligrafię.

 • Zwycięstwo drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Zwycięstwo drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 9 października 2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego w piłce siatkowej pokonała na własnym boisku kolejną drużynę z Zelgna... 

 • Nowa Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Nowa kadencja Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych z przedstawicielem Powiatu Wąbrzeskiego

W dniu 25 września br. odbyło się uroczyste posiedzenie IV ustępującej kadencji i nowo powołanej V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. W trakcie spotkania w imieniu pana Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pani dyr. Krystyna Żejmo-Wysocka wręczyła podziękowania za 4 letnią pracę członkom IV kadencji oraz nominacje ...

 • ĆWICZENIA KOBRA 19

Powiatowe ćwiczenia obronne pod kryptonimem KOBRA-19 

W dniu 7 października 2019 r. na terenie powiatu wąbrzeskiego odbyły się ćwiczenia obronne zorganizowane przez Starostę Wąbrzeskiego przy współudziale powiatowych służb, inspekcji i straży, sił zbrojnych oraz jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego. Zasadniczym celem przeprowadzania tego typu ćwiczeń jest doskonalenie wykonywania zadań obronnych w sytuacji zagrożenia polityczno-militarnego oraz zgrywanie elementów systemu kierowania powiatu wąbrzeskiego w warunkach narastania sytuacji kryzysowej. 

 • KONWENT WRZESIEŃ 2019

W wrześniu odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa - wręczono odznaczenia z okazji 20-lecia istnienia powiatów

We wtorek 24 września 2019 r. w karczmie góralskiej „Gazdówka” w Żołędowie w powiecie bydgoskim odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 • SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY W DĘBOWEJ ŁĄCE

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pełne atrakcji

Na początku września,  w kąciku czytelniczym klasy VIII SP, pojawiły się obrazy podpisane drukowanymi literami.   To  ćwiczenia w czytaniu na  „dobry początek”. Nowe podręczniki szkolne także zachęcają do czytania.

 

 • LOKALNY PUNKT INFORMACYJNY

Cykl spotkań informacyjnych „Fundusze na biznes”

Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy Europejskich w Grudziądzu organizuje cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych, na których omówimy możliwości dofinansowania dla osób planujących otwarcie własnej działalności gospodarczej

 • NAGRODY W KONKURSIE

Pokaż region na zdjęciach - nagrody czekają!

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

 • KONKURS LITERACKI

Zapraszamy do udziału w 16 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego dla Osób Niepełnosprawnych "Wyprawy Literackie".

Celem konkursu jest aktywizacja kulturalna osób z różnymi rodzajami niesprawności, zachęcanie do korzystania z biblioteki, kształtowanie wyobraźni literacko-artystycznej oraz umożliwienie twórczego uczestnictwa w konkursach osobom niepełnosprawnym, poprzez prezentację wypowiedzi w dostępnej dla nich formie.

 • Przebudowa drogi Wronie Katarzynki

Zakończono przebudowę drogi powiatowej w Katarzynkach

Wraz z końcem września zakończyliśmy przebudowę drogi powiatowej Katarzynki-Wronie. Inwestycję, której wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Drobud Sp. z o.o. z Wąbrzeźna rozpoczęliśmy w kwietniu.

 • GOŚCIE Z SERBII

Goście z Serbii w Powiecie Wąbrzeskim

W środę 2 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej gościliśmy delegację samorządów i oddziałów straży pożarnej z Serbii.

 • III ŚNIADANIE RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Za nami III Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego

W piątek 4 października w restauracji OAZA w Wąbrzeźnie odbyło się III Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego. Trzecia edycja piątkowego śniadania cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych przedsiębiorców, a także zainteresowanych tematyką naszego regionu politycy. Udział w śniadaniu wzięli Radosław Sikorski -Europoseł oraz poseł na Sejm RP Tomasz Szymański.

 

 • 1. FORUM SAMORZĄDOWE

Starosta Wąbrzeski i Skarbnik Powiatu uczestniczą w XVII Samorządowym Forum Kapitału i Finansów

W dniach 2-3 października w Katowicach odbywa się XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Coroczne spotkanie łączy liderów samorządu i biznesu, a bogata tematyka 10 równoległych konferencji daje możliwość pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów..

 • INFOLINIA

1 października ruszyła całodobowa infolinia dla dzieci, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 • Spotkanie autorskie

Akcja kryminału osadzona w Toruniu, Chełmży - Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

W piątek 27 września gościliśmy w Wąbrzeźnie Roberta Małeckiego - autora bardzo poczytnych kryminałów, których akcja osadzona jest w naszym regionie, m.in. w w Chełmży i Toruniu.

 • ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH INFORMUJE

Telefoniczne porady ekspertów nt. świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Oddział  ZUS w Toruniu zaprasza  do skorzystania z porad ekspertów Zakładu podczas dyżuru telefonicznego nt. świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 • MOBILNE MIASTECZKO

Nauka przez zabawę - mobilne miasteczko ruchu drogowego w Jarantowicach i Nowej Wsi Królewskiej

Spotkania w szkołach naszego powiatu trwają w najlepsze. Ku naszej uciesze, dzieci wykazują się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedzialnych zachowań w życiu codziennym. Tym razem nasz funkcjonariusz zawitał do szkół podstawowych w Jarantowicach i Nowej Wsi Królewskiej.

 • Młodzież Powiatu Wąbrzeskiego w Sejmie

Młodzież Powiatu Wąbrzeskiego w Sejmie

Dnia 1 października 2019 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie, Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół we Wroniu, na zaproszenie posła na Sejm RP Tomasza Szymańskiego pojechała na wycieczkę do Warszawy ... 

 • Turniej

Zwycięski mecz drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 30 września 2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego rozpoczęła XV sezon piłki siatkowej wygrywając mecz 3:0 z drużyną z Zelgna ....

 • SKUTKI SUSZY

Pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w roku bieżącym w wyniku suszy, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków

Wnioski można składać w terminie 3 - 31 października 2019 r. w biurach powiatowych ARiMR.

Medale dla uczniów Zespołu Szkół we Wroniu!

W środę 25 września 2019 w Jabłonowie Pomorskim odbył się X Wojewódzki Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych.

 • Bohater w mundurze - fot. strona internetowa KPP w Wąbrzeźnie

sierż. szt. Andrzej Wӧlk z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie - Bohater w mundurze

W czasie wolnym od służby ratują tonące dziecko, stają w obronie zaatakowanej przez napastnika starszej pani, ewakuują przedszkolaki z przechylonego nad skarpą autobusu i wynoszą rannych z zawalonego budynku – tacy są polscy policjanci.

 • ZAKUPIONO MOBILNE MIASTECZKO!

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego w praktyce!

W poniedziałek (23.09.19 r.) funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie mł. asp. Krzysztof Świerczyński udał się z wizytą do dzieci ze Świetlic Wspracia Dziennego z Orłowa i Płużnicy. Po raz pierwszy wykorzystane zostało mobilne miasteczko ruchu drogowego.

 • SESJA RADY POWIATU

Transmisja z obrad sesji dostępna będzie na żywo w serwisie YOUTUBE

W dniu 29 października  w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbędzie się dziewiąta sesja VI kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Obrady rozpoczną się o godz. 13.00.

 • Bieg w Radzyniu

Po raz szesnasty odbył się bieg uliczny z okazji 785-lecia nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu

Bieg uliczny towarzyszący obchodom rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu to już tradycja. W 2019 roku odbył się już po raz 16, a imprezę patronatem objęli Starosta Wąbrzeski, Starosta Grudziądzki, Burmistrzowie Wąbrzeźna i Radzynia Chełmińskiego oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 • Gospodarstwa opiekuńcze

Integracja i odpoczynek w otoczeniu natury – gospodarstwa opiekuńcze w Powiecie Wąbrzeskim

Gospodarstwa opiekuńcze Opieka w zagrodzie to projekt realizowany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 • ZWIĄZEK POWIATÓW POLSKICH

Wnioski z analizy sytuacji szpitali powiatowych w połowie 2019 roku

Sytuacja w polskiej służbie zdrowia z każdym miesiącem staje się coraz trudniejsza. Najbliższa przyszłość niestety również nie napawa optymizmem.

 • "Strzał w dziesiątkę 2019"

Wspólna zabawa podczas 11 edycji „Strzału w dziesiątkę” w Powiecie Wąbrzeskim

W dniu 24 września odbywa się 11 edycja zawodów „Strzał w dziesiątkę”, w którym biorą udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej poruszające się na wózkach inwalidzkich. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Wąbrzeskiego oraz Burmistrza Wąbrzeźna.

 • DPS W WĄBRZEŹNIE

VIII Piknik Integracyjny „ Siła wiezi” w Domu Ppomocy Społecznej w Wąbrzeźnie

19.09.2019 odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie  VIII  Piknik Integracyjny  „Siła Więzi”.

 • III ŚNIADANIE PRZEDSIĘBIORCÓW

III Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego przed nami! Prezentujemy program i termin październikowej edycji

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wraz z Burmistrzem Wąbrzeźna Tomaszem Zygnarowskim zapraszają na III Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego.

 • Noc bibliotek

Warsztaty pn. "Mój sąsiad jest Chińczykiem" oraz Silent party to nie jedyne atrakcje tegorocznej edycji nocy w wąbrzeskiej bibliotece!

W sobotę 5️ października zapraszamy do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek!

 • Słowniczek wyborczy

Czym zajmują się posłowie i senatorowie? Jak oddać ważny głos? - zachęcamy do pobrania słownika wyborczego

Składający się z dziesięciu rozdziałów "Przewodnik" prezentuje całość wiedzy niezbędnej do świadomego uczestnictwa w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Omówione w nim zagadnienia pomocne będą nie tylko wyborcom, ale też osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie wyborów: pracownikom powiatów, członkom komisji wyborczych, mężom zaufania i obserwatorom społecznym.

 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogczna

Uwaga! W związku z remontem dachu Poradni wejście do placówki znajduje się od strony boiska Zespołu Szkół Ogólnokształcących

Należy przejść przez boisko, wejście przez oznaczone drzwi w budynku byłego Internatu, w głębi placu.

 • Oferta współpracy dla gabinetów stomatologicznych

Oferta współpracy dla gabinetów stomatologicznych

Na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 poz. 1078) zapraszamy do składania wstępnych deklaracji porozumienia z Powiatem Wąbrzeskim ...

 • KATARZYNKI-WRONIE

Z końcem września nastąpi odbiór przebudowanej drogi Wronie-Katarzynki

Dobiega końca przebudowa drogi Wronie-Katarzynki. Na początku maja 2019 r. przekazano plac budowy wykonawcy, który niezwłocznie przystąpił do realizacji przebudowy drogi.

 • Pałac w Niedźwiedziu

Historia Powiatu Wąbrzeskiego porusza ogólnopolskich poszukiwaczy historycznych skarbów!

Redaktorzy portalu przeprowadzili rozmowę z Pawłem Beckerem - regionalistą, jednym z organizatorów Wąbrzeskiego Festiwalu Historycznego i członkiem Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Frydek".

 • ZS WRONIE

I Wroński Turniej Country-strike - rywalizacja z możliwością wykazania się wiedzą naszych wrońskich informatyków

12 września 2019 w Zespole Szkół we Wroniu odbył się I WROŃSKI TURNIEJ w COUNTER-STIKE 1.6. Dzień e-sportów w tym dniu był przypomnieniem emocji, które przeżywała drużyna startująca w zeszłym roku w turnieju miedzyszkolnym w Kutnie. E-sport jest formą rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe i wiąże się ze wzrastającą popularnością rozgrywek sieciowych w takich właśnie jak Counter-Strike.

 • Uroczystości patriotyczne w Łopatkach 2019

Uroczysta msza święta w intencji zamordowanych w 1939 r. w Łopatkach

W dniu 14 września pod pomnikiem pomordowanych w Łopatkach odbyła się uroczysta msza święta w intencji Polaków zamordowanych w 1939 r. przez zbrodniarzy hitlerowskich.

 • Uroczystości w Kurkocinie 2019

Uroczystości patriotyczno - religijne przy Pomniku Pomordowanych w Kurkocinie

W dniu 15 września 2019r. odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna w Kukrocinie przy Pomniku Pomordowanych, upamiętniająca mord dokonany przez Niemców w październiku 1939 roku.

 • Pocztówka z Wierzchów

Pocztówka z Wierzchów od uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

Jak co roku wraz z rozpoczęciem uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie wybrali się na biwak integracyjny we Wierzchach. Organizacja takich wyjazdów buduje przyjaźnie między pierwszoklasistami, którzy poprzez zabawy i sportową rywalizację poznają także swoich wychowawców.

 • ZS WRONIE

Sukces uczniów Zespołu Szkół we Wroniu - Weronika Kurasiewicz najaktywniejszą zawodniczką wojewódzkich zawodów!

W dniu 13.09.2019 r. na terenie Osady Leśnej Barbarka koło Torunia, Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów we współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz Związkiem Sybiraków, przeprowadziło zawody historyczno-obronne klas mundurowych z województwa kujawsko-pomorskiego, pod hasłem „III Bieg Zesłańca”.

 • projekty i inwestycje

Nowa wersja zakładki „Projekty i inwestycje” już dostępna!

 W zakładkach głównego menu na górze strony prezentujemy Państwu zupełnie nową, rozszerzoną wersję zakładki „Projekty i inwestycje”. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski przedsięwzięć!

 • BIBLIOTEKA W WĄBRZEŹNIE

Najbliższe tygodnie w bibliotece obfitują w wiele wydarzeń i spotkań! Zapraszamy do udziału

We wtorek 24 września, o godz. 17.30 gościem biblioteki będzie Olga Wiechnik.

 • ZWIĄZEK POWIATÓW POLSKICH

Starosta Wąbrzeski uczestniczy w obradach Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 16 września w Warszawie odbywa się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczy Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

 • ZUS INFORMUJE

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” oraz „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

„Lekcje z ZUS” objęli honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”  jest Olimpiada  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Od 2014 r. wzięło w niej udział ponad 118 tys. uczniów z ponad 1000 szkół.

 • VOUCHERY

Konferencja Wojewody w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie

W dniu 16 września Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau oficjalnie przekazał samorządowcom vouchery na zadania dofinansowane w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.

 • MOBILNE PUNKTY INFORMACJI

Korzystna pożyczka na założenie firmy? Bezzwrotna dotacja? Zapraszamy na bezpłatne konsultacje o funduszach unijnych

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

 • PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Budowa windy i remont dachu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wąbrzeźnie

Jesienią bieżącego roku zakończą się remonty przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wąbrzeźnie.

 • ONZ URZĄD MARSZAŁKOWSKI

Starosta Wąbrzeski uczestniczył w warsztatach dotyczących odporności na klęski żywiołowe

W dniu 10 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyły się warsztaty dotyczące budowania lokalnych mechanizmów odporności na klęski żywiołowe. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 22 samorządów z terenu całego województwa Kujawsko-Pomorskiego, w tym Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

 • Krwiobieg

KRWIOBIEG - charytatywny bieg czerwonokrzyski już w październiku w Bydgoszczy!

W tym roku z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża  zostanie zorganizowany, po raz pierwszy na terenie Bydgoszczy, charytatywny bieg czerwonokrzyski pod hasłem KRWIOBIEG. Bieg ten odbędzie się 5 października 2019 r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy.

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

Sentymentalna podróż w czasie - zamów bluzę z logiem LO DZIAŁOWSKI!

Zespół Szkół Ogólnokształcących przygotowuje kolejne zamówienie szkolnych bluz!

 • ZAKUPIONO MOBILNE MIASTECZKO!

Zakupiono mobilne miasteczko ruchu drogowego!

Jak wcześniej informowaliśmy na posiedzeniu w dniu 27 czerwca Zarząd Powiatu rozpatrzył pozytywnie wniosek Komendanta Powiatowego Policji, który zwrócił uwagę na prowadzone w szerokim zakresie tematycznym działania profilaktyczno-edukacyjne w Powiecie Wąbrzeskim i poprosił o doposażenie komendy w tym względzie.

 • JAN SOBOLEWSKI

Pogody ducha i 200 lat w zdrowiu! 104 lata najstarszego harcerza Powiatu Wąbrzeskiego – Pana Jana Sobolewskiego

W dniu 11 września 104 lata kończy najstarszy spośród harcerzy naszego powiatu, Harcerz Orli Pan Jan Sobolewski.

 • fot. Marcin Zduniak

ZUS informuje - Ile emeryt i rencista może dorobić od września?

Przejście na emeryturę, czy rentę to nie zawsze koniec pracy. Każdy emeryt, rencista ma prawo dorobić do swojego świadczenia. Musi jednak pamiętać, że dodatkowe zarobki mogą wpłynąć na to czy ZUS zawiesi lub zmniejszy świadczenie.

 • PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Spotkania dla pedagogów, psychologów, pracowników pomocy społecznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wąbrzeźnie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wąbrzeźnie zaprasza na spotkania w sprawie organizacji roku szkolnego 2019/2020.

 • KONKURS NA WITACZE DOŻYNKOWE

Zachęcamy do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie na najciekawszy witacz dożynkowy!

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji wojewódzkiego konkursu na najciekawszy witacz dożynkowy w województwie kujawsko-pomorskim w 2019 roku. Na zgłoszenia od gmin czekamy do 25 września.

 • Zabierz dziecko do biblioteki!

Biblioteka rozdaje prezenty dla przedszkolaków!

Wąbrzeska Biblioteka realizuje projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.

 • KINDER

Głosuj na wąbrzeską bibliotekę w konkursie Kinder!

Nasza biblioteka została zgłoszona do konkursu Kinder "Przerwa na wspólne czytanie". Zachęcamy do oddania głosu na wąbrzeską czytelnię.

 • ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych seminariach w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy!

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców i wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne seminaria w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy.

 • PIĘKNA ZAGRODA - PODSUMOWANIE KONKURSU

Uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu „Piękna Zagroda 2019”

W corocznym kalendarzu imprez i konkursów przygotowywanym przez Powiat Wąbrzeski, już stałe miejsce zajmuje Konkurs pt. „Piękna Zagroda”. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców obszarów wiejskich do zadbania o estetykę zabudowy, poprawę warunków higieniczno - sanitarnych gospodarstw oraz stosownie dobrych praktyk rolniczych.

 • 10 września - Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

10 września - Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

Co roku Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP), we współpracy z Światową Organizacją Zdrowia (WHO) ... 

 • Dotacje na założenie firmy

25 tysięcy złotych na założenie firmy z Powiatowego Urzędu Pracy!

Myślisz poważnie o założeniu własnej firmy? Masz przygotowany biznesplan, ale obawiasz się skomplikowanych formalności związanych z dofinansowaniem? To mit!

 • MAMMOGRAFIA

Bezpłatne madania mammograficzne w październiku w Wąbrzeźnie!

Czy urodziłaś się w latach 1950-1969?
Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

 • ZUS INFORMUJE

Od 1 października 2019 r. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

WARUNKI: Świadczenie adresowane jest wyłącznie do osób, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz, które nie są uprawnione do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych lub gdy łączna wysokość tych świadczeń brutto nie przekroczy 1600 zł.

 • flaga i godło na www
 • OTRZYMAMY DOFINANSOWANIE NA RPZEBUDOWĘ DRÓG

Otrzymamy dofinansowanie na przebudowę dróg powiatowych – zrealizujemy inwestycje za ponad 5 milionów złotych!

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Złożone przez Powiat Wąbrzeski trzy projekty uzyskały 50% dofinansowania.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych

2 września placówki oświatowe Powiatu Wąbrzeskiego zainaugurowały nowy rok szkolny 2019/2020.

 • DOŻYNKI GMINNO-POWIATOWE

Wspólnie świętowaliśmy zakończenie żniw!

W sobotę 31 sierpnia w Płużnicy odbyły się „Dożynki Gminno – Powiatowe” zorganizowane przez samorządy Gminy Płużnica i Powiatu Wąbrzeskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą dziękczynną celebrowaną przez ks. kanonika Leszka Sudoła - proboszcza parafii pw. Świętej Małgorzaty w Płużnicy.

 • 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

"Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości"

1 września 2019 r. Polacy na całym świecie zatrzymali się na chwilę. Świadomość, że najtragiczniejsza w skutkach wojna miała miejsce tylko 80 lat temu przeraża, a wspomnienia żyjących do teraz świadków tych wydarzeń zdają się nie rzadko być nierealne dla naszej codzienności.

 • KATARZYNKI-WRONIE

Przebudowa drogi w Katarzynkach dobiega końca!

W dniach 29-30 sierpnia oraz 2 września wykonawca przebudowy drogi Wronie-Katarzynki zamyka kolejno odcinki drogi, na których układa warstwę ścieralną asfaltu. Pracownicy montują także barierki ochronne przy chodnikach.

 • 30 SIERPNIA 2019

Złożono kwiaty przy grobie Żołnierzy Wojska Polskiego

W dniu 30 sierpnia delegacje Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Powiatu Wąbrzeskiego oraz Urzędu Miasta Wąbrzeźno złożyły kwiaty przy grobie poległych Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w 1939 roku wykazali się niewyobrażalną dla nas dzisiaj odwagą.

 • POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW WĄBRZEŹNO

Zmiana godzin pracy Powiatowego Rzecznika Konsumentów!

Informujemy, że od poniedziałku 2 września Powiatowy Rzecznik Konsumentów Izabela Jędrzejczyk będzie przyjmowała w godzinach...

 • DOŻYNKI GMINNO-POWIATOWE

Dożynki gminno-powiatowe już w najbliższą sobotę! Pobierz mapę stoisk, dołącz do wydarzenia na facebooku!

Już w najbliższą sobotę wspólnie świętować będziemy na gminno-powiatowych dożynkach w Płużnicy!

 • FLAGA

Zapraszamy do udziału w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wąbrzeźnie

W niedzielę 1 września w Wąbrzeźnie odbędą się uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 • Powierzenie stanowiska dyrektora i awans zawodowy nauczyciela

Powierzenie stanowiska dyrektora szkoły i awans zawodowy nauczyciela

Dnia 29 sierpnia 2019 r. w gabinecie Wicestarosty Pana Karola Sarneckiego odbyło się uroczyste wręczenie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie... 

 • UTRUDNIENIA KATARZYNKI

Uwaga! Zamknięcie odcinków dróg powiatowych - utrudnienia w ruchu!

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie, wykonawca robót budowlanych drogowych w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa drogi powiatowej nr 1709C Wronie-Katarzynki informuje, że w dniach 29 i 30 sierpnia oraz w dniu 2 września na przebudowywanym odcinku drogi powiatowej nr 1709C w miejscowości Katarzynki i miejscowości Wronie realizowane będą roboty budowlane związane z układaniem nawierzchni bitumicznej jezdni.

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkich Obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 • Wojewódzkie obchody wybuchu II wojny światowej
 • Równać szanse

Zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym "Równać szanse!"

Czym jest RKG?
To konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

 • Gdzie jest burza?

Sprawdź gdzie jest burza na www.burze.dzis.net

Portal www.burze.dzis.net to strona, która powstała dla użytkowników szukających bieżących informacji o zagrożeniach pogodowych, takich jak: wyładowania atmosferyczne, trąby powietrzne, silny wiatr, duże opady oraz niskie lub wysokie temperatury powietrza.

 • UMOWA PODPISANA!

Umowa na realizację przebudowy drogi Dębowa Łąka-Wielkie Radowiska podpisana

W dniu 23 sierpnia podpisano z wykonawcą umowę na realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa drogi  powiatowej  nr  1727C Dębowa  łąka  –  Wielkie  Radowiska od  km  5+803  do  km  6+798”.

 • DOŻYNKI GMINNO-POWIATOWE

Dożynki gminno-powiatowe już niebawem! Dołącz do wydarzenia na facebooku!

Dożynki gminno-powiatowe w Płużnicy odbędą się już 31 sierpnia. Także na naszym profilu Facebook wspólnie z Gminą Płużnica promujemy nadchodzącą imprezę w formie Wydarzenia, do którego może dołączyć każdy użytkownik portalu społecznościowego.

 • SPEKTAKL

Spektakl Macieja Damięckiego "Kariera po Polsku" już w październiku w Wąbrzeźnie!

18 października o godz. 18.00 zapraszamy na komedię teatralną „Kariera po Polsku”. Reżyserem spektaklu jest Maciej Damięcki.

 • Sprzęt dla szkół

Przekazano nowy sprzęt dla szkół!

W miesiącach wakacyjnych do Zespołu Szkół we Wroniu oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie przekazano nowy sprzęt do organizacji zajęć praktycznych.


Pomoce zostały przekazane na potrzeby realizacji Projektu : „Dziś nauka jutro praca II” nr RPKP.10.02.03-04-0009/17 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja Działania 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe Poddziałania 10.2.3 Kształcenie zawodowe współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Wśród przekazanego profesjonalnego sprzętu znajdują się pomoce do nauki w ramach kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie od nowego roku szkolnego skorzystają m.in. z profesjonalnych noży szefa kuchni, specjalnego rodzaju garnków, patelni i innych urządzeń do przygotowywania posiłków, a także zestawów do serwowania potraw.


Mamy nadzieję, że nowe wyposażenie szkół sprawi, że zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne, a uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę w coraz bardziej profesjonalny sposób!

 

 

 • autor: Redakcja - S.Dąbrowska
 • Nowy sprzęt20190805_101949.jpg
 • Nowy sprzęt20190805_102023.jpg
 • Nowy sprzęt20190805_102122.jpg
 • Nowy sprzęt20190805_102228.jpg
 • Nowy sprzęt68579908_2087368604902702_8231860531422560256_n.jpg
 • Nowy sprzęt68596754_2382211725434310_6132872029176594432_n.jpg
 • Nowy sprzęt68675908_2352082365107048_4821555476472791040_n (1).jpg
 • Nowy sprzęt68675908_2352082365107048_4821555476472791040_n.jpg
 • Nowy sprzęt68696688_499325850831382_2987446944630046720_n.jpg
 • Nowy sprzęt68825792_2212087922415368_3349608675906945024_n.jpg
 • Nowy sprzęt68946245_2304451076536919_5111153477585731584_n.jpg
 • Nowy sprzęt68984117_907563712938639_3163592718899216384_n.jpg
 • Nowy sprzęt69021058_368170423849866_964623266402533376_n.jpg
 • Nowy sprzęt69073594_479696902850752_7440568933767184384_n.jpg
 • Nowy sprzęt69097644_3003203386419085_4406648712122597376_n.jpg
 • Nowy sprzęt69297691_2342020746057031_6750930922721247232_n.jpg
 • Nowy sprzęt69318349_2083333285293958_5741943156706902016_n.jpg
 • Nowy sprzęt69356546_2570491436314486_5251596043421745152_n.jpg
 • Nowy sprzęt69547581_382838142420151_7220059256886657024_n.jpg
 • Nowy sprzętglowna.jpg
 • YOUTUBE

Coraz więcej filmów na naszym kanale Youtube!

Na kanale Youtube Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie pojawia się coraz więcej filmów z wydarzeń w Powiecie Wąbrzeskim. Przygotowane przez Miejską Telewizję Kablową materiały zostaną posegregowane miesiącami i będą dotyczyć wydarzeń od 2017 roku.

W Powiecie Wąbrzeskim powstaje placówka opiekuńczo-wychowawcza - rozmowa z Justyną Przybyłowską - Dyrektorem PCPR w Wąbrzeźnie

 • autor: Miejska Telewizja Kablowa

Świętuj w Płużnicy zakończenie żniw! Zapraszamy

 • Dożynki 2019
 • PSSE logo

Zainwestuj na preferencyjnych warunkach w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • Zarząd ZPP

Starosta Wąbrzeski uczestniczy w kolejnym posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz uczestniczy w odbywającym się w Warszawie posiedzeniu Zarządu Związków Powiatów Polskich. Trwa dyskusja na temat dramatycznej sytuacji szpitali powiatowych oraz  nad bieżącymi problemami oświaty powiatowej.  W drugiej części spotkania uczestniczy Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ...

 • Logo ZUS

Studencie potwierdź prawo do renty rodzinnej

Uczniowie i studenci, którzy po śmierci rodzica otrzymują rentę rodzinną często zapominają, aby zawiadomić ZUS o kontynuowaniu nauki lub jej zaprzestaniu. Niedopełnienie tego wymogu w konsekwencji może doprowadzić do utraty renty lub zwrocie  nadpłaconego świadczenia...

 • fot. Marcin Zduniak

Korzystasz z bankomatu? Płacisz kartą? Bądź ostrożny!

W trakcie urlopu pieniądze wydajemy szybciej niż zwykle. Gdy w portfelu zaczyna brakować gotówki zazwyczaj udajemy się do najbliższego bankomatu, bądź płacimy kartą. Niestety, często czynimy to automatycznie, zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • fot. Marcin Zduniak

Oświata w powiatach nowej kadencji

Nowa kadencja powiatów (2018-2023) w perspektywie zarządzania oświatą będzie szczególna – aż do roku 2024 samorządy będą mierzyć się ze zmianami organizacyjnymi, a także finansowymi będących skutkiem wprowadzanej reformy edukacji.

 • Mapa wypadków drogowych

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

 • NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Przypominamy, że w Starostwie można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej!

UWAGA! Przypominamy, że od 1 marca 2019 r. punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przeniesiony został z biura w Urzędzie Skarbowym do Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie pokój 15, ul. Wolności 44

 • Użądlenia

Pszczoły, osy, szerszenie – pierwsza pomoc przy użądleniach. Jak się zachować, gdy dojdzie do użądlenia przez pszczołę lub osę?

Zwykle użądlenie jest niegroźne i powoduje jedynie zaczerwienienie, ból lub pieczenie. W skrajnych przypadkach użądlenia mogą doprowadzić jednak do wstrząsu anafilaktycznego.

 • Jakie okulary wybrać?

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Poradnik dla konsumentów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okularów przeciwsłonecznych. Poza ceną różnią je oferowane właściwości. Jak wybrać okulary, które będą spełniać nasze potrzeby?

 • Uwaga kleszcze

Kleszcze, jak się przed nimi chronić?

Wiosna i miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystania z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz noszeniu lżejszego ubioru, zwiększają równocześnie ryzyko pokąsania przez kleszcze mogące przenosić groźne dla zdrowia, bakterie, wirusy i pierwotniaki.

 • Poparzenia słoneczne

Oparzenia słoneczne - Jak przeciwdziałać? – informuje Główny Inspektorat Sanitarny

Okres lata, wysokich temperatur zdecydowanie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i korzystaniu ze słońca. Promienie słoneczne są dla naszego organizmu korzystne, ponieważ następuje wtedy synteza witaminy D, która ma bardzo dobry wpływ na m.in. wzmocnienie układu odpornościowego. Jednakże nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może doprowadzić do oparzenia słonecznego.

 • Zachowanie w górach

Planujesz wypoczynek w górach? Obejrzyj film TOPR i dowiedz się jak zachować się na wypadek burzy

Trwa sezon wakacyjny, część z nas jako cel podróży wybrała w tym roku góry. W miesiącach letnich w Tatrach dominują burze konwekcyjne, których największe niebezpieczeństwo powstania przypada na godziny południowe i popołudniowe. Zaleca się więc, aby wycieczki górskie rozpoczynać jak najwcześniej by zmniejszyć ryzyko natrafienia na burzę.

 • Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Bezpieczny wypoczynek nad wodą – podstawowe zasady bezpieczeństwa

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad.

 • 75 rocznica wybuchu powstania warszawskiego

Uczciliśmy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim

1 sierpnia o godz. 17:00 wraz z momentem włączenia syren zatrzymaliśmy się na chwilę, by uczcić pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim.

 • 31 LIPCA

Spotkanie pełne życzliwości i uznania - obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy

W dniu 31 lipca w Wąbrzeskim Domu Kultury Przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddziału w Wąbrzeźnie po raz kolejny zorganizowali obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, m.in. samorządowcami z terenu powiatu udowodniono, że bycie inwalidą nie oznacza wykluczenia społecznego czy odrzucenia.

 • FLAGA

Wspólnie oddajmy hołd walczącym w Powstaniu Warszawskim

Zachęcamy do spotkania się „o godzinie W” przy obelisku na ul. Górnej w Wąbrzeźnie. Zatrzymajmy się na chwilę, by uczcić pamięć bohaterów walczących przez 63 dni w obronie suwerenności Polski.

 • Poradnia

Godziny pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w sierpniu

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wąbrzeźnie w sierpniu będzie pracowała w zmienionych godzinach...

 • Zaginięcie dziecka - uniknij tragedii

Zaginięcie dziecka? Uniknij tragedii!

Każdego roku Policja odnotowuje około 15 tysięcy zaginięć, z czego około 4 tysiące to zaginięcia osób nieletnich. Czas wakacji to okres szczególny, ponieważ wskaźnik zaginięć wśród dzieci wzrasta - szczególnie wśród nastolatków. Do połowy lipca funkcjonariusze odnotowali około 2 tysięcy zaginięć osób niepełnoletnich. Co robić, jak zapobiegać?

 • fot. Marcin Zduniak

Wydłużono termin składania wniosków o refundację kosztów utworzenia stanowisko pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie przedłuża konkurs na utworzenie 1 stanowiska pracy ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. Kwota refundacji do 50 000,00 zł.

 • Fakty i mity

Fakty i mity na temat osób z niepełnosprawnością

W dzisiejszym świecie każdy z nas ma szansę bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z osobami niepełnosprawnymi, które pełnią różnego rodzaju funkcje publiczne, społeczne czy zawodowe.

 • BEZPIECZEŃSTWO W POCIĄGACH

Jak podróżować bezpiecznie koleją i ustrzec się przed kradzieżą?

Trwa sezon urlopowy, jedni z nas wyjeżdżają na wakacje samochodem, jednak nadal wielu skorzysta z pociągów i autobusów. Na zatłoczonych stacjach i peronach czy w tłumie podróżujących pociągami możemy paść ofiarą kieszonkowca.

 • jednośladem do celu

Trwa sezon wakacyjny - wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo rowerzystów

Kierowco, upewnij się, czy Twój manewr nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Ustępuj pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerów. Przestrzegaj przepisy ruchu drogowego - „ Pozwól Żyć Innym”

Rowerzysto, stosuj zasadę ograniczonego zaufania, upewnij się, czy możesz bezpiecznie przejechać na drugą stronę jezdni.

 • Spotkanie ASF

Wspólnie z sołtysami omówiono aktualną sytuację w zakresie zagrożenia ASF

W dniu 26 lipca 2019 r. o godz. 8:00 w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu aktualnej sytuacji w zakresie zagrożenia zawleczenia na teren województwa kujawsko-pomorskiego afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz omówieniu działań w obszarze bioasekuracji, w tym w szczególności w zakresie wsparcia rolników dodatkowymi programami informacyjnymi i dotacjami z agencji rolniczych.

 • Zakończenie wakacji

Pożegnanie z Wakacjami w Bibliotece

Dziesięć dni wspólnych zabaw, gier i wyzwań podczas tegorocznych Wakacji w Bibliotece – już za nami!

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

Pokaż jak piękne jest nasze województwo i wygraj 2 tysiące złotych w konkursie fotograficznym!

Trwa konkurs fotograficzny dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Na zwycięzców z każdej kategorii czekają 2 tysiące złotych.

 • fot. Marcin Zduniak

Bezpłatne studia podyplomowe dla osób bezrobotnych - nabór jeszcze trwa

"Czas na studia podyplomowe II" to projekt skierowany do do klientów Powiatowych Urzędów Pracy w zakresie bezpłatnych studiów podyplomowych finansowanych ze środków unijnych.

 • Poradnia

Zmiana godzin pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w dniach 24-26 lipca

 Informujemy, że w dniach 24 - 26 lipca Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie czynna w godz. od 7.00 do 15.00.

 • Wakacje z biblioteką

Wakacyjne spotkania w wąbrzeskiej bibliotece

Lato w tym roku mamy jak w bollywoodzkim filmie… „czasem słońce, czasem deszcz”. Gdy aura nie rozpieszcza dobrym pomysłem jest spędzenie czasu w bibliotece.

 • fot. Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Bezpieczne wakacje - bezpieczny akwen

Jak co roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w wspólnie z państwową strażą pożarną, przeprowadzili działania "Bezpieczny akwen". Przy użyciu strażackiej łodzi motorowej, przeprowadzano kontrole trzeźwości osób pływających łódkami i kajakami. Odbyły się również zajęcia profilaktyczne i konkursy dla dzieci.

 • UCHWAŁA ANTYSMOGOWA

Sejmik Województwa przyjął uchwałę antysmogową - sprawdź jakie ograniczenia i zakazy zaczną obowiązywać

W dniu 24 czerwca 2019 r. Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego przyjął uchwałę Nr VIII/136/19 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej”). W uchwale określone zostały między innymi dopuszczone do użycia rodzaje paliw stałych oraz terminy likwidacji kotłów na węgiel i drewno.

 • asf

Starosta Wąbrzeski organizuje spotkanie dotyczące bieżącej sytuacji w zakresie zagrożenia ASF

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli samorządów, sołtysów oraz koordynatorów gminnych ds. ASF.

 • SPEED, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Grupa "SPEED" utworzona w kujawsko-pomorskiem

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestników zdarzenia.

 • PRZEBUDOWA DROGI WRONIE-KATARZYNKI

Postęp prac na drodze Katarzynki-Wronie - fotorelacja

Od początku maja trwają prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej Wronie - Katarzynki.

 • KONKURS W WIERUSZOWIE

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Czytelmistrz 2020"

Konkurs „Czytelmistrz 2020” to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki.

 • NABÓR

Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich

Związek Biur Porad Obywatelskich (ZBPO) oferuje doradczyniom i doradcom obywatelskim możliwość uczestniczenia w kursie doszkalającym i jednocześnie realizację obowiązku wynikającego z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (art. 11 ust. 2) – odbycia corocznego, minimum 8-godzinnego kursu doszkalającego z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.

 • SZKOLENIE

Wicestarosta uczestniczył w spotkaniu z Wojewodą dotyczącym zagrożenia ASF i przywróceniu połączeń autobusowych

W poniedziałek, 15 lipca, Wicestarosta Karol Sarnecki wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza.

 • ZSZ WĄBRZEŹNO

Zdawalność matur w Powiecie Wąbrzeskim na 3. miejscu w województwie

Tegoroczni maturzyści największy stres mają już za sobą. Przystępując do matury egzaminowani byli w następujących formach: w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

 • KOMISJA OŚWIATY

Radni zapoznali się z wynikami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz z wynikami tegorocznych egzaminów dojrzałości

W dniu 17 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Przewodniczący Komisji Mirosław Kaminski zaprosił na spotkanie kierownika Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu – Krzysztofa Buchmieta.

 • MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Twórcze wakacje w wąbrzeskiej bibliotece

Co ciekawego oferuje turystom nasz region? Jakie zabytki, atrakcje, ciekawostki w województwie kujawsko-pomorskim można polecić przyjezdnym? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczestnicy Wakacji w Bibliotece w poniedziałek, 15 lipca.

Zmiana numerów telefonów w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie - informator do wydruku

 • NOWY SZPITAL W WĄBRZEŹNIE

drukuj (Zmiana numerów telefonów w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie - informator do wydruku)

 • AUTA

Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Droga powiatowa nr 1723 Wałycz-Wałyczyk

Informacja dotycząca drogi Wałyczyk-Zaradowiska

W związku z funkcjonującymi w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi odcinka drogi publicznej z Wałyczyka do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1722C Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie Zarząd Dróg Powiatowych w Wąbrzeźnie informuje, że odcinek drogi publicznej z Wałycza do skrzyżowania w Wałyczyku o długości 3,228 km jest drogą powiatową nr 1723C Wałycz – Wałyczyk (Uchwała Nr 26/175/2003 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 09 kwietnia 2003 r.), natomiast odcinek drogi publicznej od skrzyżowania w Wałyczyku do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1722C Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie o długości 1,5 km jest drogą gminną nr 070332C Wałyczyk – Zaradowiska.

 • ZPP

Starosta Wąbrzeski bierze udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 16 lipca w Warszawie odbywa się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym funkcję Wiceprezesa pełni Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. W ramach dzisiejszych obrad zebrani Starostowie omówią następujące tematy...

 • Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Wyjątkowe obchody święta policji w Wąbrzeźnie

W 100 rocznicę powołania Policji Państwowej do zmodernizowanej siedziby wprowadzili się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie. Ponadto podczas uroczystości z okazji święta policji odebrali kluczyki do nowego pojazdu, którego zakup dofinansowały gminy z terenu powiatu.

 • PROJEKT

Jesteś na ostatnim roku studiów lub absolwentem szkoły wyższej? Posiadasz stopień niepełnosprawności? Weź udział w projekcie!

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” stara się zacierać różnice i dysproporcje w dostępie do wiedzy, nauki i pracy dla osób wykluczonych, niepełnosprawnych, pozbawionych równych szans życiowych.

 • BIBLIOTEKA

Biblioteka na półmetku wakacyjnych zajęć!

Nasze wakacyjne spotkania w bibliotece, w piątek 12 lipca znalazły się na półmetku. Co w tym czasie się wydarzyło?

 • wsku grudziąd

Ogłoszono nabór na szkolenie w ramach turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu prowadzi nabór na szkolenie w ramach III turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

 • ROZŚPIEWANA BIBLIOTEKA

Rozśpiewana biblioteka

Drugi dzień naszych wakacyjnych zabaw w bibliotece był rozśpiewany i roztańczony, a to za sprawą dwojga muzyków - Jerzego Osińskiego i Galiny Łapko.

 • OGNIK

Ognik - edukacja nie tylko dla najmłodszych

„Ognik” to interaktywna sala edukacyjna zaaranżowana w pomieszczaniach tutejszej komendy, gdzie specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 • WSPARCIE

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

 • NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY

Wypromuj swój produkt - uzyskaj certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna podejmuje działania zmierzające z jednej strony do stymulacji rozwoju profesjonalnego produktu turystycznego, z drugiej zaś do jego promocji w kraju i za granicą. Jednym z takich działań jest organizacja konkursu na najlepszy polski produkt turystyczny.

 • GRUPA NOWY SZPITAL

Nowy sprzęt dla wąbrzeskiego szpitala

W ramach projektu unijnego pod nazwą "Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Szpitalu Sp. z o.o" zakupiono nowoczesny sprzęt do kilku placówek Grupy Nowy Szpital...

 • EKOLOGIA

Masz talent dziennikarski? Przygotuj reportaż i wygraj 5 000 zł!

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Salutaris” wspólnie z Kolegium Jagiellońskim  Toruńską Szkołą Wyższą w Toruniu organizuje konkurs skierowany do redakcji mediów lokalnych.

 • POWIATOWY URZĄD PRACY fot. Marcin Zduniak

Trwa konkurs na utworzenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej - kwota refundacji - 50 tysięcy złotych

Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie ogłosił konkurs na utworzenie 1 stanowiska pracy ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. Kwota refundacji do 50 000 zł.

 • MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Zobaczcie co słychać w krainie Jasia i Małgosi

8 lipca wystartowały wakacyjne zajęcia w bibliotece!

 • PRZYDWÓRZ

Sezonowy Posterunek Policji w Przydworzu

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego od dnia 1 lipca 2019 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Przydworzu, funkcjonować zaczął Posterunek Policji. Służbę na terenie ośrodka pełnią funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy.

 • KONKURS

Moja SMARTwieś - poszukiwania pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.

 • KONKURS LOGO

Ruszył nabór zgłoszeń do XI edycji konkursu "Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

 • ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Jest to akcja skierowana nie tylko do przedsiębiorców ale również do osób, które dopiero planują dołączyć do tego grona.
W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy będzie można uzyskać informacje z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, właściwego ustawodawstwa, w przypadku wykonywania pracy w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, ulg  należności z tytułu zaległych składek oraz o rodzajach świadczeń w zależności od formy zatrudnienia/ ubezpieczenia.

 • PRZEBUDOWA DROGI WRONIE-KATARZYNKI

Fotorelacja z postępu prac na drodze powiatowej Wronie – Katarzynki

Od początku maja trwają prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej Wronie Katarzynki.

 • KONKURS NA WSI NAJLEPIEJ

Wypromuj swoje gospodarstwo! Rusza kolejna edycja konkursu "Na wsi najlepiej"

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.

 • Dofinansowanie na zabytki

15 zabytkowych kościołów z terenu powiatu uzyskało dofinansowanie na remont

19,5 miliona złotych przeznaczono na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich  i robót budowlanych w kujawsko-pomorskich zabytkach wpisanych do rejestru. Środki pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (w wysokości 18,4 mln zł) oraz z budżetu województwa (1,5 mln zł).

 • ZMIANY W PRAWIE

Zmiany w prawie przyniosą nowe zagrożenia dla budżetów samorządów

Podczas przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu konferencji samorządowców dyskutowano na temat roli i znaczenia samorządów oraz ich przyszłości. Skarbnik miasta Bydgoszcz przedstawił przygotowane opracowanie na temat zagrożeń dla samorządów, jakie mogą być skutkiem wprowadzanych zmian w ogólnopolskim prawie.

 • ZARZĄD POWIATU W WĄBRZEŹNIE

Zarząd Powiatu sfinansuje zakup mobilnego miasteczka ruchu drogowego

Na posiedzeniu w dniu 27 czerwca Zarząd Powiatu rozpatrzył pozytywnie wniosek Komendanta Powiatowego Policji, który zwrócił uwagę na prowadzone w szerokim zakresie tematycznym działania profilaktyczno-edukacyjne w Powiecie Wąbrzeskim i poprosił o doposażenie komendy w tym względzie.

Ogłoszenie wyników konkursu

Ogłoszenie wyników konkursu.

 • Przyjazny dzielnicowy

Policjant z wąbrzeskiej komendy wyróżniony w wojewódzkim konkursie!

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zorganizowała III edycję konkursu pn. „Przyjazny Dzielnicowy". Konkurs miał na celu wyłonić dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, swoimi działaniami przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązywania problemów społeczności lokalnej.

 • Obóz wojskowy w Mirosławcu

Obóz wojskowy w Mirosławcu

Już tradycyjnie młodzież klasy pierwszej LO SM uczestniczyła w obozie wojskowym w Mirosławcu...

 • Fot: Urząd Miasta Bydgoszcz

„Najistotniejsze jest, abyśmy dotarli do mieszkańców z uświadomieniem roli samorządów w Polsce”

W dniu 28 czerwca Starosta Wąbrzeski na zaproszenie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego uczestniczył w konferencji, na której spotkali się samorządowcy i parlamentarzyści z województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie było poświęcone roli i znaczeniu samorządów oraz ich przyszłości. Tłem dyskusji było 21 tez samorządowych podpisanych w Gdańsku podczas Święta Wolności i Solidarności (3-4 czerwca br.).

 • ZPP

Związek Powiatów Polskich w obronie środowiska

Członkowie Związku Powiatów Polskich mają bezpośredni dostęp do informacji o procesie legislacyjnym dotyczącym samorządów. Ponadto uzyskują stały dostęp do informacji z gremiów opiniujących, zatwierdzających i monitorujących programy pomocowe krajowe, jak i unijne. Członkowie powyższej korporacji korzystają także z raportów, opracowań i analiz przygotowywanych przez ekspertów zatrudnionych w ramach związku, oraz mają możliwość wzięcia udziału w dedykowanych dla samorządowców szkoleniach i konferencjach.

 • DPS

I Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Żyj Kolorowo – Bez Używek”.

27.06.2019 odbył się I Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Żyj Kolorowo – Bez Używek”. Przegląd został zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Ryńsk.

 • Wakacje z biblioteką

Biblioteka zaprasza na bezpłatne zajęcia w trakcie wakacji

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie zorganizuje w trakcie wakacji bezpłatne zajęcia dla najmłodszych.

 • ROZBUDOWA ZSZ

Postęp prac budowlanych w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie

W miniony piątek 28 czerwca nastąpił odbiór trzeciego etapu inwestycji w ramach projektu pn. „Rozbudowa i wyposażenie w bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie”.

 • RADA POWIATU W WĄBRZEŹNIE

Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za rok 2018

W dniu 27 czerwca odbyła się VII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Po przyjęciu porządku obrad Starosta Wąbrzeski przedstawił informację z prac Zarządu w okresie między sesjami. Radna Hanna Kwiatkowska przekazała Staroście podziękowania dla Zarządu za dofinansowanie wyjazdu uczniów na międzynarodowe zawody karate kyokushin w Holandii.

 • KOMITET STERUJĄCY

Ponownie obradował Komitet Sterujący Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego

26 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie zebrał się Komitet Sterujący Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego, któremu przewodniczył Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu wąbrzeskiego oraz przedstawiciel organizacji pozarządowych.

 • Przemoc i agresja w szkole ... i nie tylko

Przemoc i agresja w szkole ... i nie tylko

Jak sobie radzić z agresją ? Gdzie znaleźć pomoc ?

 

 • NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Przypominamy, że w Starostwie można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej!

UWAGA! Przypominamy, że od 1 marca 2019 r. punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przeniesiony został z biura w Urzędzie Skarbowym do Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie pokój 15, ul. Wolności 44.

 • STOP WŁAMANIOM

O czym warto pamietać, żeby spędzić spokojnie urlop?

Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodziliśmy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

 • HITREGIONU

Firmy z Powiatu Wąbrzeskiego odznaczone tytułem „Hit regionu 2019”

18 czerwca na gniewskim zamku odbył się Srebrny Jubileusz 25-Lecia „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów”. Gala, która rozpoczęła się od huku odpalonej haubicy zgromadziła wielu gości i przyjaciół projektu „Gospodarczo-Samorządowego HIT Regionów”.

 • SOSW

Ostatni wieczór SPA w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące.

17 czerwca 2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące odbył się ostatni już "Wieczór SPA".

 • SOSW

Zajęcia hipoterapii w Myśliwcu.

W środę 5 i 12 czerwca 2019r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące uczestniczyli w zajęciach hipoterapii w Myśliwcu.

 • Ankieta Nowy Szpital

Zbieramy opinie na temat wąbrzeskiego szpitala

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie rozpoczyna badania ankietowe, w których mieszkańcy mogą opowiedzieć o swoich oczekiwaniach wobec placówki.

Od 24 czerwca do 1 lipca pracownicy Nowego Szpitala będą zbierali opinie na temat lecznicy. - Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy powiatu wiedzieli, że mogą mieć wpływ na to, co się dzieje w szpitalu. Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, dlatego cieszymy się, że w zbieranie opinii zaangażowali się pracownicy placówki - mówi wiceprezes Nowego Szpitala, Przemysław Leśniewski...

 • DEBATA

Wicestarosta wziął udział w debacie na temat uchwały antysmogowej

W poniedziałek 17 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się debata na temat założeń uchwały antysmogowej dla województwa kujawsko-pomorskiego. Poddany debacie akt prawny na celu przyjąć takie rozwiązania, aby w przeciągu kilku lat znacząco poprawić stan powietrza w regionie.

 • Konkurs kulinarny "Truskawka jest dobra na wszystko"

Konkurs kulinarny "Truskawka jest dobra na wszystko"

Już tradycją stał się coroczny konkurs na najsmaczniejsze dania z owoców. Dnia 13 czerwca 2019 r. odbyła się kolejna jego edycja pt. „Truskawka jest dobra na wszystko”.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018 2019

Wakacje czas start! – 19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny

W dniu 19 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wspólne spotkanie uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców było okazją do podsumowania ostatnich 10 miesięcy pełnych sukcesów, osiągnięć, ale także nie rzadko ciężkiej pracy.

 • MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem

28 czerwca 2019 r, o godz. 17.00 Biblioteka zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem.

 • W niemieckiej prasie piszą o uczniach wąbrzeskiego liceum!

W niemieckiej prasie piszą o uczniach wąbrzeskiego liceum!

W aktualnym wydaniu gazety "Oberhessiche Zeitung" redaktorzy opisali gościnę uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Alsfelfd. Przypominamy, że zgodnie z ponad 25-letnią tradycją wąbrzeskiego liceum grupa uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących odwiedziła uczniów Albert-Schweitzer-Schule w Alsfeld.

 • KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Sprawdź czy będziesz wypoczywać w bezpiecznej okolicy

Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka jest poczucie bezpieczeństwa, które ma decydujący wpływ na  funkcjonowanie każdej społeczności. Podmioty odpowiedzialne za zapewnienie porządku publicznego tworzą narzędzia, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie zagrożeń. Jednym z takich instrumentów jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za jej pośrednictwem Komendy Powiatowe Policji usprawniają proces zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

 • PRZEBUDOWA DROGI WRONIE-KATARZYNKI

Postęp robót budowlanych na drodze Wronie-Katarzynki

Od początku maja trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej Wronie-Katarzynki. Poza przygotowaniem poboczy do poszerzenia jezdni wykonawca zrealizował już wiele prac związanych z wytyczeniem i budową chodnika.

 • STRATEGIA

Starosta wraz z wójtami i burmistrzem omówił stopień realizacji Strategii ORSG Powiatu Wąbrzeskiego

13 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie zebrał się Komitet Sterujący Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wąbrzeskiego, któremu przewodniczył Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich gmin powiatu wąbrzeskiego.

 • SPACER HISTORYCZNY

W której kamienicy mieszkał pierwszy starosta?

14 września o godz. 16.00 zapraszamy na spacer historyczny w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim „Polski splot”.

 • Powiatowa Rada Rynku Pracy

Odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Powiatowej Rady Rynku Pracy

Starosta Wąbrzeski powołał Powiatową Radę Rynku Pracy w Wąbrzeźnie na kadencję w latach 2019-2023. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy.

 • KARATE

Srebro i tytuł Wicemistrzyni Holandii dla mieszkanki Powiatu Wąbrzeskiego!

8 czerwca w Bergen op Zoom w Holandii odbyły się Otwarte Mistrzostwa IKO DUTCH OPEN KYOKUSHIN KARATE. Wśród 21-osobowej kadry Polskę reprezentowało także dwóch mieszkańców Powiatu Wąbrzeskiego – Jakub Stachulak (uczeń szkoły podstawowej w Dębowej Łące) oraz Julia Śmigielska (uczennica szkoły podstawowej w Zieleniu).

 • SZKOLENIE

Wicestarosta uczestniczy w szkoleniu dotyczącym spraw obrony cywilnej

Szef Obrony Cywilnej Kraju dla Starostów 5 województw zorganizował w dniu 12 czerwca w Poznaniu szkolenie w zakresie spraw związanych z obroną cywilną powiatów.

 • Komisja bezpieczeństwa i porządku

Starosta ocenił przygotowania służb i straży do sezonu letniego

W dniu 11 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Starosta Wąbrzeski wraz z członkami Komisji dokonał oceny przygotowania służb i straży do sezonu letniego 2019.

 • ZAPROSZENIE NA TARGI PRACY

PFRON i ZUS organizują II Targi Pracy i Edukacji w Bydgoszczy

W najbliższy czwartek, 13 czerwca odbędą się II Targi Pracy i Edukacji poświęcone aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Organizatorami tego wydarzenia są: PFRON – Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki w Toruniu, Oddział ZUS w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy.

 • ZUS

Dlaczego nie warto przechodzić na emeryturę w czerwcu?

Przejście na emeryturę nie jest obowiązkiem, lecz naszym przywilejem. To my sami decydujemy, kiedy z tego prawa skorzystać. Nie musimy decydować się na emeryturę od razu po ukończeniu wieku emerytalnego, który wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn -65 lat.

 • ZS WRONIE

Uczniowie Zespołu Szkół we Wroniu uczestniczyli w międzynarodowych Targach Gdańsk Foodexpo

W dniu 31 maja 2019r., uczniowie Zespołu Szkól we Wroniu z klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Gdańskich Foodexpo – 2, w ramach realizowanego przez szkołę Projektu „ Dziś nauka jutro praca II”, współfinansowanego ze środków UE oraz budżetu Powiatu Wąbrzeskiego.

 • MOBILNE PUNKTY INFORMACJI

Chcesz założyć własną działalność gospodarczą lub uzyskać dofinansowanie dla organizacji pozarządowej?

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

 • KP PSP

Ewakuacja poszkodowanych - trwają ćwiczenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

W poniedziałkowe przedpołudnie 10 czerwca w Wąbrzeźnie odbywają się ćwiczenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

 • LISTA NAGRODZONYCH

Przedstawiamy listę nagrodzonych w powiatowym konkursie "Wąbrzeźno - moje miejsce na ziemi"

Rozstrzygnięty w piątek, 7 czerwca 2019 r. Powiatowy Konkurs Literacki, z cyklu „Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi” jak zwykle składał się z dwóch części: literackiej oraz krasomówczej.

 • WĄBRZEŹNO MOJE MIEJSCE NA ZIEMII

Opowiadacze lokalnych historii urzekli nas swoimi zdolnościami krasomówczymi

W piątek 7 czerwca odbył się uroczysty finał XVIII edycji powiatowego konkursu literackiego „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”.

 • MEMORIAŁ

Najmłodsi zmierzyli się w rywalizacji na pływalni

W piątek 7 czerwca na wąbrzeskiej pływalni odbył się XIII zawody pływackie - memoriał im. Pawła Bączyńskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane podczas trwających w mieście obchodach Dni Wąbrzeźna.

 • Zdjęcia Wąbrzeźno_Fot. S Słomiński_J.Godlewska

Odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W dniach 30-31 maja Starosta Wąbrzeski przewodniczył obradom Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowanego w Wądzynie w Powiecie Brodnickim.

 • wystawa fotograficzna

Dzięki pasjonatowi fotografii zwiedzaliśmy Wąbrzeźno z lotu ptaka

W dniu 6 czerwca w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się wystawa fotograficzna „Wąbrzeźno z drona” Marcina Zduniaka, która była także uświetnieniem obchodów trwających Dni Wąbrzeźna.

 • STAROSTA WĄBRZESKI

Starosta Wąbrzeski uczestniczy w forum samorządowców w Przysieku

W dniu 6 czerwca w Przysieku odbywa się VII Kujawsko-Pomorskie Forum Samorządowe. W spotkaniu uczestniczą samorządowcy wszystkich szczebli z regionu – Powiat Wąbrzeski reprezentuje Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

 • MAMMOGRAFIA

Bezpłatne badania mammograficzne w Wąbrzeźnie!

Jedynie  38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć.

 • Zatrudnienie młodocianych

Informacja dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w szkole Branżowej I- go Stopnia

W zawiązku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty (Prawo oświatowe z dnia 10 maja 2018 r., Dz. U. z 2018 r. poz. 996) zmianie ulegnie dopuszczalny wiek młodocianych, którzy będą mogli świadczyć lekkie prace lub wykonywać obowiązki pracownicze w ramach przygotowania zawodowego...

 • ZPP

System dochodów JST wymaga zmian

Samorządy powiatowe codziennie realizują wiele zadań. By sprostać wszystkim stojącym przed nimi wyzwaniom, przedstawiciele samorządów działają w różnych korporacjach samorządowych. Do takich należy Związek Powiatów Polskich, który obecnie skupia 307 powiatów i miast na prawach powiatu.

 • 30 ROCZNICA

Świętowano 30. rocznicę zwycięstwa demokracji

W dniach 1-11 czerwca w Gdańsku odbywają się obchody Święta Wolności i Solidarności, którego program jest niezwykle bogaty i różnorodny. W przewidywanym harmonogramie wydarzeń, jednym z najważniejszych momentów było świętowanie 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, które okazały się niezwykłym zwycięstwem Solidarności i całego obozu demokratycznego.

 • ONI TWORZYLI NASZĄ HISTORIĘ

Uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących zajęły pierwsze miejsca w wojewódzkim konkursie

W dniu 5 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród XI edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię".

 • SOSW

Piknik Rodzinny w Specjalnym Osrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące.

31 maja 2019r. odbył się piknik rodzinny w Specjalnym Ośrodku Szkolno  - Wychowawczym w Dębowej Łące.

Wspomnienie drzwi otwartych w Zespole Szkół we Wroniu

 • drzwi otwarte61295450_2328341120746894_3185501140917682176_n.jpg
 • drzwi otwarte61314231_2328832334031106_8810984773334859776_o.jpg
 • drzwi otwarte61327022_2328829237364749_9134600122317930496_o.jpg
 • drzwi otwarte61334459_2328884390692567_3804815496352628736_o.jpg
 • drzwi otwarte61356367_2328829707364702_4739705318345277440_o.jpg
 • drzwi otwarte61361650_2328831500697856_7136806581483601920_o.jpg
 • drzwi otwarte61373559_2328830404031299_6071643580995207168_o.jpg
 • drzwi otwarte61375940_2328833160697690_1770470181806538752_o.jpg
 • drzwi otwarte61406260_2328834140697592_1901755843007741952_o.jpg
 • drzwi otwarte61423278_2328354587412214_4655894082445377536_n.jpg
 • drzwi otwarte61437067_2328834157364257_7589472112729915392_o.jpg
 • drzwi otwarte61470340_2328354417412231_5362523495215398912_n.jpg
 • drzwi otwarte61478082_2328341554080184_8038430288335863808_n.jpg
 • drzwi otwarte61481735_2328834484030891_4661235149155860480_o.jpg
 • drzwi otwarte61495738_2328342624080077_647761766377324544_n.jpg
 • drzwi otwarte61506541_2328834777364195_4512007833306267648_o.jpg
 • drzwi otwarte61519139_2328831447364528_3227929439207686144_o.jpg
 • drzwi otwarte61523824_2328884844025855_1839346338949496832_o.jpg
 • drzwi otwarte61526076_2328831014031238_4771864053477801984_o.jpg
 • drzwi otwarte61534131_2328833100697696_2549748927733694464_o.jpg
 • drzwi otwarte61539483_2328835927364080_3542635630154481664_o.jpg
 • drzwi otwarte61546890_2328832144031125_2999345919595380736_o.jpg
 • drzwi otwarte61546890_2328833757364297_1144215653142495232_o.jpg
 • drzwi otwarte61547786_2328342490746757_6356884110153089024_n.jpg
 • drzwi otwarte61551394_2328830600697946_5758462782043324416_o.jpg
 • drzwi otwarte61592755_2328831134031226_4761783241248079872_o.jpg
 • drzwi otwarte61622243_2328833024031037_7836975160849596416_o.jpg
 • drzwi otwarte61628922_2328343964079943_3164310068631961600_n.jpg
 • drzwi otwarte61684407_2328834517364221_3045414589215801344_o.jpg
 • drzwi otwarte61726427_2328829644031375_4490263101081387008_o.jpg
 • drzwi otwarte61738717_2328884624025877_3270169626520059904_n.jpg
 • drzwi otwarte61750284_2328829830698023_8846130993229201408_o.jpg
 • drzwi otwarte61787534_2328831617364511_4183493339682701312_o.jpg
 • drzwi otwarte61817075_2328343987413274_8785374342910312448_n.jpg
 • drzwi otwarte61828939_2328834237364249_4239478371530047488_o.jpg
 • drzwi otwarte61855195_2328834967364176_9098492903491108864_o.jpg
 • drzwi otwarte61916301_2328830860697920_7596548822969352192_o.jpg
 • drzwi otwarte61934692_2328834290697577_802124759306338304_o.jpg
 • drzwi otwarte61989924_2328344067413266_2603964347155742720_n.jpg
 • drzwi otwarte61995593_2328834444030895_3624560679626735616_o.jpg
 • drzwi otwarte61996160_2328831430697863_3669864832183566336_o.jpg
 • drzwi otwarte62063154_2328341380746868_2610360159049875456_n.jpg
 • Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

Dnia 4 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie odbyły się Drzwi Otwarte, które zostały zorganizowane dla uczniów klas trzecich gimnazjum oraz  klas ósmych szkoły podstawowej.

 • DZIEŃ DZIECKA

Wspomnienie dnia dziecka u strażaków

W dniu 2 czerwca 2019 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie wspólnie z Wąbrzeskim Domem Kultury zorganizowały Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, na który tłumnie przybyły dzieci funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz członków ich rodzin.

 • autobus

Bezpieczny autokar - zgłoś kontrolę przed wyjazdem

Jednym z najistotniejszych elementów bezpiecznej podróży jest właściwy stan techniczny pojazdu. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, przypominamy, że istnieje możliwość dokonania kontroli autokaru i stanu trzeźwości jego kierowcy przed wyjazdem na wycieczkę.

 • FLAGA

30 lat temu wybraliśmy

4 czerwca obchodzimy 30. rocznicę wyborów czerwcowych 1989 roku. Był to pierwszy krok naszego kraju w drodze ku demokracji i otwarciu gospodarczemu.

 • PUP WĄBRZEŹNO

Uwaga pracodawcy! Trwa nabór wniosków o przyznanie środków na kształcenie ustawiczne pracowników

W związku z otrzymaniem dodatkowych środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w kwocie 50.000,-zł Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie ogłasza nabór wniosków dla pracodawców zainteresowanych ubieganiem się o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

 • KPIR

Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Wąbrzeskiego

W dniu 30.05.2019 w sali Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie odbyło się ostatnie już  V  posiedzenie  kadencji  Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Wąbrzeskiego . Posiedzenie otworzył Przewodniczący RP-Józef Imiałek.

 • SOSW

"Piękna nasza Polska cała".

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym realizowano innowacje pedagogiczną "Piękna nasza Polska cała".

 • kodowanie

Kodowanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Dębowej Łące poznali tajniki technologii informacyjno-komunikacyjnej.

 • mały miś

"Mały miś w świecie wielkiej literatury"

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące brali udział w projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

 • TARGI PRACY

TARGI PRACY

Dnia 31 maja 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie odbyły się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu...

 • PRZEBUDOWA DROGI WRONIE-KATARZYNKI

Fotorelacja z postępu prac na drodze powiatowej Wronie – Katarzynki

Od początku maja trwają prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej Wronie Katarzynki. Przypominamy, że remont wykonuje firma „DROBUD” sp. z o.o. z Wąbrzeźna.

Zapisz się na bezpłatne szkolenie - rozwiń swoje umiejętności zawodowe!

Masz ukończone 18 - 25 lat?
Jesteś osobą bezrobotną?
Chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności zawodowe, uzupełnić CV o certyfikat MEN?

 • BIBLIOTEKA

Ciotka Klotka w Wąbrzeźnie!

" - Moje serce kwitnie w tej przepięknej bibliotece" powiedziała nam na zakończenie swojej wizyty Ewa Chotomska. Nam było równie miło, gościć tak znakomitą osobę - "trochę pisarkę, trochę tekściarkę i ciągle jeszcze Ciotkę Klotkę z telewizyjnego Tik -Taka" - jak sama o sobie mówi.

 • SZKOLENIA

ZUS szkoli z e-akt i na temat zwolnień lekarskich

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza przedstawicieli biur rachunkowych, księgowych oraz przedsiębiorców na szkolenia poświęcone zagadnieniom skróconego okresu przechowywania akt pracowniczych, rozkładania należności na raty oraz kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich. Również w czerwcu odbędą się szkolenia z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych. Szkolenia odbędą się w Toruniu, we Włocławku, Brodnicy, Lipnie i Grudziądzu.

 • Drzwo otwarte

Pokazali klasę !

W czwartek ( 30.05.2019) w Zespole Szkół we Wroniu odbyły się dni otwarte.

AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ - INFORMACJE GŁÓWNEGO INSPEKTORATU WETERYNARII

Postępowanie w przypadku znalezienia padłego dzika oraz inne informacje - LINK

Rozporządzenie Wojewody w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików - kliknij dokument, aby powiększyć i przewijać strony

 • Pismo Kujawsko-Pomorskiego Lekarza Weterynarii
 • 1. Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
  ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO
 • 2. Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
  ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO
 • 3. Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • 4. Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • 5. Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • 6. Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • 1. Uzasadnienie do rozporządzenia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • 2. Uzasadnienie do rozporządzenia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • VI SESJA RADY POWIATU

Podczas VI sesji Rady Powiatu w budżecie zabezpieczono środki na dofinansowanie zakupu pojazdów dla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji

W dniu 29 maja odbyła się VI sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie.

Po przyjęciu porządku obrad Starosta Wąbrzeski przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Interpelację złożył radny Mieczysław Toś – w sprawie naprawy chodnika we wsi Orłowo oraz radna Edyta Brzoskowska zwracając uwagę na ogólnopolski problem zapewnienia kadry w administracji samorządowej.

 • WTZ

Drużyna piłkarzy z wąbrzeskiego WTZ zajęła III miejsce VIII Toruńskiej Olimpiadzie osób niepełnosprawnych

Na Stadionie Miejskim w dniu 25 maja 2019 r. odbyła się VIII Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami Toruńskiej Olimpiady było Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Obchody Dnia Strażaka

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

W dniu 29 maja odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie.
Po uroczystym rozpoczęciu uroczystości i złożeniu meldunku odczytano życzenia Prezydenta RP z okazji Dnia Strażaka. Następnie zasłużonym dla komendy strażakom wręczono odznaczenia, awanse i wyróżnienia, którym towarzyszyły słowa uznania i podziękowań.

"Jestem samodzielny . Tworzę - zajęcia kreatywnego działania.

 Przedstawienia teatralne w ramach innowacji pedagogicznej ,,JESTEM SAMODZIELNY. TWORZĘ - ZAJĘCIA KREATYWNEGO DZIAŁANIA”.             

 • „Modowa podróż w czasie” na deskach teatru grudziądzkiego

„Modowa podróż w czasie” na deskach Teatru Grudziądzkiego

Dnia 28 maja 2019 r. o godz. 11. 00  w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu uczniowie koła teatralnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie wystawili spektakl dla młodzieży „Modowa podróż w czasie”.

 • Wronie

Lekcja otwarta w Zespole Szkół we Wroniu

W dniu 24 maja 2019 r. w naszej szkole nauczyciele nauki zawodu przeprowadzili z klasą II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych lekcję otwartą.

Życzenia Prezydenta RP z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

 • DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
 • LICEUM

Klasa humanistyczno-medialna ZSO w Wąbrzeźnie z wizytą w bibliotece

Multimedialne możliwości biblioteki, zaprezentowała klasie III a o profilu humanistyczno-medialnym wąbrzeskiego LO, dyrektor Aleksandra Kurek.

 • Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki z Myśliwca odwiedziły wąbrzeską bibliotekę

Przedszkolaki z Myśliwca odwiedziły wąbrzeską bibliotekę. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w książnicy, ale też wielu zadeklarowało, że bywa w bibliotece z rodzicami, co nas bardzo cieszy.

 • Wernisaż

W wąbrzeskiej bibliotece odbyło się wydarzenie artystyczno-literackie "Wewnętrzna bogini"

W piątek 24 maja, podczas eventu poprzedzającego Dzień Matki, spotkaliśmy się w bibliotece z czterema zdolnymi, młodymi damami, które przedstawiły publiczności interdyscyplinarny projekt pod nazwą „Matka – wewnętrzna bogini”.

 • STRAŻACY

Strażacy z wąbrzeskiej komendy zajęli pierwsze miejsce na podium!

Dnia 25 maja w Śmiłowicach w gminie Choceń, powiat włocławski  odbyły się po raz pierwszy Wojewódzkie Mistrzostwa w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wśród 11 drużyn, które wzięły w nich udział była drużyna z KP PSP w Wąbrzeźnie.

Serdecznie dziękujemy za złożone życzenia!

 • ŻYCZENIA
 • Życzenia
 • ŻYCZENIA
 • BATALION WALKI RADIOELEKTRONICZNEJ

Starosta Wąbrzeski wziął udział w uroczystościach z okazji Święta 8. Batalionu Walki Radioelektronicznej

W piątek 24 maja odbyły się uroczystości z okazji Święta 8. Batalionu Walki Radioelektronicznej w Grudziądzu, w których uczestniczył Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

 • EWAKUACJA

Przeprowadzono próbną ewakuację w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie

W piątek 24 maja w godzinach południowych w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbyła się próbna ewakuacja budynku. Pracownicy wszystkich jednostek oraz petenci decyzją Starosty Wąbrzeskiego zostali ewakuowani z budynku.

 • II ŚNIADANIE RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Odbyło się II Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego

Odbyło się II Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego. Realizując przyjęty program spotkania zebrani zapoznali się z następującą tematyką...

 • Nagroda za frekwencję

Nagrody za frekwencję przy urnach wyborczych!

Powiat Wąbrzeski może otrzymać dofinansowanie na zorganizowanie imprezy masowej. Wzorem poprzednich kampanii samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności.

 • SOSZW

"Młodzi Odkrywcy" w Ciechocinku.

Dnia 20 maja członkowie koła "Młodzi Odkrywcy" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące udali się na wycieczkę do Ciechocinka.

Wąbrzeska biblioteka przygotowała spotkanie z okazji Dnia Matki!

 • Dzień Matki w bibliotece
 • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie
 • STAROSTWO POWIATOWE

Dostęp do informacji geoprzestrzennych Powiatu Wąbrzeskiego na wyciągnięcie ręki

Powiat Wąbrzeski jest partnerem projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza”, którego celem jest interaktywna i błyskawiczna komunikacja urzędników z mieszkańcami.

 • Sesja Rady Powiatu

Odbędzie się VI sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 511) Przewodniczący Rady zwołał szóstą w VI kadencji sesję Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, która odbędzie się dnia 29 maja 2019 r. o godz. 900 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44. Proponowany porządek obrad jest następujący...

 • Wiosenne wycieczki

Oznakuj swój rower! - przygotuj się na letnie wycieczki

Rozpoczął się sezon rowerowy a tym samym okres kiedy będziemy mieli do czynienia ze zwiększoną ilością kradzieży jednośladów. Jak pokazuje doświadczenie zjawisko to można w znacznym stopniu ograniczyć.

 • biblioteka

Biblioteka z wizytą we Wroniu.

O historii książki -od rysunków naskalnych po e-booki – opowiadała dziś podopiecznym Środowiskowego Domu Pomocy we Wroniu, dyrektor wąbrzeskiej biblioteki Aleksandra Kurek.

 • głosuję!

Jak oddać ważny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

W najbliższą niedzielę, 26 maja przeprowadzone zostaną wybory do Parlamentu Europejskiego. Poniżej umieszczamy najważniejsze informacje dotyczące głosowania.

 • biblioteka

Finał "Akademii Malucha".

Całoroczny cykl spotkań z przedszkolakami, prowadzonymi przez bibliotekarkę Dorotę Sionkowską, pod nazwą Biblioteczna Akademia Malucha miał dziś swój wielki finał.

 • PRZEBUDOWA DROGI WRONIE-KATARZYNKI

Ruszyła przebudowa drogi powiatowej Wronie – Katarzynki

W 2019 roku Powiat wąbrzeski ogłosił przetarg na realizację przebudowy drogi powiatowej nr 1709C Wronie – Katarzynki o długości 2 925 m. Rada Powiatu w budżecie powiatu na 2019 przeznaczyła na to zadanie kwotę 6 231 396,80 zł.

 • Plakat

Bezpłatne porady specjalistów w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością

„Żyj aktywnie” – pod takim hasłem Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w tym roku Dzień dla Osób z Niepełnosprawnością. Z wiedzy i porad specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce, w tym w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • SNIADANIE PRZEDSIEBIORCZOSCI

Zapraszamy na II Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz i Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski zapraszają na II Śniadanie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Powiatu Wąbrzeskiego

 • ZSZ

Trwają "Drzwi otwarte" w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie

Dziś (15.05.2019r.) w Zespole Szkół Zawodowych odbywają się Drzwi otwarte.

 • Przebudowa drogi wojewódzkiej

Spotkanie dla mieszkańców w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 548

Spotkanie z Przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Czaplach we wtorek 21 maja o godz. 16:00.

 • ZPP

Starosta Wąbrzeski uczestniczy w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu dzisiejszym w Szczyrku trwa posiedzeniu Zarządu VI kadencji Związku Powiatów Polskich. Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz jako Wiceprezes Zarządu bierze udział w posiedzeniu,  podczas którego omówione zostaną m.in. temat kierunków reformy prawa geodezyjnego i kartograficznego przy udziale Głównego Geodety Kraju.

 • Zespół Szkół we Wroniu

Uczniowie z Wronia odbyli cykl szkoleń w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu

W dniach 15 kwietnia i 13 maja 2019r. uczniowie Zespołu Szkół we Wroniu odbyli cykl szkoleń w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu.

 • MINIKOWO

„Lato na wsi” – Święto Smaku i Tradycji w Minikowie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zorga-nizował w dniach 11 i 12 maja Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato Na Wsi-Święto Smaku i Tradycji w Minikowie”.

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w Płużnicy!

 • ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA
 • ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA
 • Głosuję 26 maja !

Jak oddać ważny i świadomy głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

26 maja b.r. odbędą się powszechne wybory do Parlamentu Europejskiego. Będą to czwarte zorganizowane w Polsce "wybory europejskie" od momentu przystąpienia przez Polskę do Unii. Polska w niedzielnych wyborach podzielona została na 13 okręgach wyborczych - w celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy na stronę PKW.

 • Wojewódzkie Obchody Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy

Bibliotekarze z całego województwa uczcili swoje święto w Powiecie Wąbrzeskim

W dniu 14 maja 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy.

 • logo

"Drzwi otwarte" w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie.

W czwartek 16 maja 2019r. odbędą się drzwi otwarte w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie.

 • SZOSW

Piąty "Wieczór w SPA" w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące.

W miniony poniedziałek (6.05.2019r.) dziewczyny z grup internackich wraz z opiekunem Katarzyną Rutkowską zorganizowały piąty już "Wieczór w SPA".

 • Głosuję 26maja!
 • autor: fot. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Głosuję 26 maja!

26 maja zostaną przeprowadzone wybory do Europarlamentu. Także nasz region potrzebuje swoich reprezentantów w Unii Europejskiej!

 • Budynek po byłym areszcie

Budynek po byłym areszcie zostanie zagospodarowany na nowo

W piątek 10 maja podczas spotkania Starosty Wąbrzeskiego z Dyrektorem Sądu Okręgowego w Toruniu Jackiem Jałowcem dokonano podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego obejmującego przekazanie  Sądowi Okręgowemu w Toruniu  w  trwały zarząd na czas nieoznaczony zabudowanej nieruchomości byłego aresztu przy Sądzie Rejonowym w Wąbrzeźnie będącej własnością Skarbu Państwa.

 • Marszałek Województwa

Spotkanie Marszałka Województwa z przedsiębiorcami w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 548

W dniu 10 maja w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie przedsiębiorców z terenu Powiatu Wąbrzeskiego z Marszałkiem Województwa w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 548.

 • ZSO W WĄBRZEŹNIE

Sukcesy uczennic Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie w Konkursie "Oni tworzyli naszą historię"

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie zdobyły I i II miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie „Oni tworzyli naszą historię”.

 • Uwaga zmiana dyżuru aptek !

Uwaga zmiana dyżuru aptek !

W tygodniu 10.05.2019 r. – 16.05.2019 r. nastąpiła zmiana terminu dyżuru aptek...

 • Bibliotekaa

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Książkach w bibliotece.

Uczniowie klas ósmych ze szkoły podstawowej w Książkach odwiedzili wąbrzeską bibliotekę.

 • PROW

Dofinansowanie dla właścicieli lasów prywatnych.

Dofinansowanie ze środków unijnych dla właścicieli lasów prywatnych w ramach działania „Inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska”.

 • UM
 • logo

Ponad 660 tys. zł dofinansowania projektu dla szkół Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 9 maja 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 • Szkołu Powiatu Wąbrzeskiego

„Drzwi Otwarte” szkół ponadpodstawowych Powiatu Wąbrzeskiego

Informujemy, że „Drzwi Otwarte” szkół ponadpodstawowych Powiatu Wąbrzeskiego odbędą się w następujących terminach

 • Droga wojewódzka 548

Zapraszamy Przedsiębiorców na spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 548

Zapraszamy Przedsiębiorców z terenu Powiatu Wąbrzeskiego na spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno – Stolno.

Spotkanie odbędzie się w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie 
(ul. Wolności 44) w piątek 10 maja o godz. 8:00....

Robert Zadura w Wąbrzeskiej bibliotece.

10 maja 2019r. o godzinie 16:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie odbędzie się spotkanie z Robertem Zadurą.

 • logo

Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

29 maja 2019r. w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbędą się bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

 • SOSW

Otwarcie wystawy "Anioł - mój dobry duch" w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie.

24 kwietnia 2019 roku  w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie otwarta została wystawa połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu "Anioł- mój dobry duch".

 • SOSW

Wręczenie nagród za udział w konkursie "Pisanka Wielkanocna".

Dnia 10.04.2019r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród za udział w XVIII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Pisanka wielkanocna”.

 • SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące wśród wyróżnionych w Przeglądzie Twórczości Ludowej.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące wśród wyróżnionych w Przeglądzie Twórczości Ludowej.

 • SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące wzięli udział w konkursie pn. "Rękodzieło artystyczne - Klimaty Meksyku".

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące w lutym wzięli udział w konkursie „Rękodzieło Artystyczne- Klimaty Meksyku” organizowanym przez Dom Kultury w Golubiu- Dobrzyniu.

 • SOSW

Miła niespodzianka w primaaprilisowe popołudnie

1 kwietnia 2019 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kartka Wielkanocna”.

 • wartopomagac

Warto pomagać

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące wzięli udział w XIV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. "Najpiękniejsza palma wielkanocna".

 • Koniec roku szkolnego maturzystów Powiatu Wąbrzeskiego

Koniec roku szkolnego maturzystów Powiatu Wąbrzeskiego

W ciągu kilku dni końca kwietnia 2019 r. odbyły się uroczystości zamykające rok szkolny w klasach maturalnych szkół Powiatu Wąbrzeskiego.

 • US

2 maja 2019 r. Urząd Skarbowy w Wabrzeźnie będzie zamknięty

Informacja z Urzędu Skarbowego.

Komunikat ARiMR

   

                                                                INFORMACJE O SYSTEMIE                                                        LOGOWANIE eWniosekPlus

 • Komunikat ARiMR dotyczący składania e-wniosków
 • Najtwardszy Strażak

Najtwardszy Strażak

Dziś , 25.04.2019 r. Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz uczestniczył w uroczystym otwarciu  wojewódzkich zawodów o tytuł "Najtwardszy Strażak"...

 • Wywieś flagę

Niepodległa - moja flaga

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę...

 • DPS

Wielkanoc w Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie.

Mieszkańcy wraz z personelem Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie z wielką starannością przygotowywali Dom do Świąt Wielkiej Nocy, angażując się w przygotowanie pisanek, ozdób i stroików świątecznych.

 • Aktywna Mama, aktywny Tata

Projekt pn. "Aktywna Mama, aktywny Tata"

W związku z realizacją projektu partnerskiego pn. „Aktywna Mama, aktywny Tata”, którego Liderem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, informujemy, że zgodnie z informacją zawartą na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej nabór wniosków rozpocznie się w dniu 06.05.2019 r...

 • Harmonogram godzin pracy aptek

Harmonogram godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wąbrzeskiego na 2019 r.

Przedstawiamy aktualny rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wąbrzeskiego
na 2019 r.  w związku z uchwałą Rady Powiatu nr V/36/2019 z dnia 28 marca 2019 r. 

 • DPS

Wizyta Księdza Biskupa w Domu Pomocy Społecznej

W Niedzielę Palmową 14.04.2019r. w Domu Pomocy Społecznej odbyła się uroczysta Msza Święta w której uczestniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Toruńskiej  - Józef Szamocki.

 • URząd

Dyżur telefoniczny w Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie będą pełnić dyżur telefoniczny.

 • Szersze uprawnienia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wąbrzeźnie od 1 września 2019 r.

Szersze uprawnienia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wąbrzeźnie od 1 września 2019 r.

Dyrektor Poradni informuje, że Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wąbrzeźnie uzyskała zgodę Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty na diagnozowanie i orzekanie w zakresie wydawania opinii i orzeczeń dla osób niepełnosprawnych z wadą słuchu- słabosłyszących i niesłyszących od  1 września 2019 r.

 • ZSO

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

Z satysfakcją możemy odnotować sukcesy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie...

 • V SESJA RADY POWIATU

Odbyła się V sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

W dniu 28 marca odbyła się V sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Po przyjęciu porządku obrad Starosta przedstawił informację z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami oraz z realizacji uchwał Rady Powiatu.

Zapraszamy do udziału w majowych Targach Pracy

 • ZAPROSZENIE
 • konkurs

Konkurs "Przyroda województwa kujawsko - pomorskiego".

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

 • SOSW

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące.

W dniu 5.04.2019r. klasa II szkoły podstawowej gościła na zajęciach artystkę specjalizującą się w szkle i witrażu – panią Monikę Wąs z Golubia Dobrzynia.

 • SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące na kręgielni.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące wzięli udział w zajęciach w kręgielni "Mango" w Wąbrzeźnie.

 • SOSW

Współdziałanie partnerskie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące

W II semestrze bieżącego roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące odbyły się dwa spotkania klasy II Szkoły Podstawowej z rodzicami z programu „Współdziałanie partnerskie”.

 • Odznaczeni ZPP

Dobrze Zasłużeni Powiatom

Związek Powiatów Polskich ma już 20 lat. Z okazji swojego jubileuszu uhonorował tych, którzy od lat z nim współpracują i troszczą się o Polskę powiatową.

Medale Bene Meritus Powiatom Zarząd ZPP przyznał za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym przede wszystkim powodujące podniesienie poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich...

 • Turniej
 • Wronie

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu odwiedzili wąbrzeską bibliotekę.

Czwartkowe (4.04.2019) przedpołudnie spędzili w wąbrzeskiej bibliotece podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu.

 • ZPP

XXV jubileuszowe Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich.

Trwa XXV jubileuszowe Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich.

XIV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego już za nami

Dnia 30 marca 2019 r. odbył się XIV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego. Tradycyjnie już turniej rozgrywany jest w przestronnej hali Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. W  tegorocznych zmaganiach wzięło udział 9 zespołów...

Dyżur Twój e-PIT Płużnica

 • Dyżur e-PIT
 • pit

Twój e-PIT za 2018 r. wyłącznie na podatki.gov.pl

Twój e-PIT za 2018 r. wyłącznie na podatki.gov.pl.

 • punkt

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wąbrzeźnie.

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

 • Dębowa Łąka

Dzień Teatru w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Dębowej Łące.

Jak co roku z okazji Dnia Teatru uczniowie wraz z opiekunami przygotowali dla społeczności Ośrodka kolejną teatralną niespodziankę. Tym razem zagościł w murach szkoły „Kot w butach”.

 • Podpisanie umowy

Umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 1727C Dębowa Łąka - Wielkie Radowiska została podpisana.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 1727C Dębowa Łąka - Wielkie Radowiska została podpisana.

 • Zwycięski marsz siatkarzy Powiatu Wąbrzeskiego

Zwycięski marsz siatkarzy Powiatu Wąbrzeskiego

Dnia 27 marca 2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego pokonała drużynę Chełmża Junior - 3:0.

 • Sesja Rady Powiatu

Transmisja z obrad sesji dostępna będzie na żywo w serwisie YOUTUBE

Transmisja z sesji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie będzie relacjonowana na żywo pod poniższym linkiem po rozpoczęciu obrad....

 • Targi Pracy i Edukacji „Zawodowy Start”

Targi Pracy i Edukacji „Zawodowy Start”

Dnia 22 marca 2019 r. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie jak co roku odbyły się Wąbrzeskie Targi Pracy i Edukacji „Zawodowy Start”.

 • Konwent Powiatów Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko - Pomorskiego

W czwartek 21 marca 2019  r. w restauracji „Kuźnia Smaków” w Małym Pułkowie  gm. Dębowa Łąka odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 • KONWENT

Trwa posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Małym Pułkowie

Zebrani przedstawiciele samorządów z terenu województwa oraz zaproszeni goście omówili już następujące tematy...

 • Kolejne zwycięstwo drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

Kolejne zwycięstwo drużyny Powiatu Wąbrzeskiego

W dniu 18.03.2019 r. drużyna Powiatu Wąbrzeskiego odniosła kolejne zwycięstwo nad drużyną z Zelgna. 

 • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

14. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

Dnia 30 marca 2019 r. na sali Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie już po raz 14 zostanie rozegrany Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego. W Turnieju weźmie udział 9 zespołów z terenu naszego województwa.

Koncert Andrzeja Rybińskiego

 • KONCERT