Aktualności

Aktualności

 • Relacja z prac na trasie Stolno-Wąbrzeźno

  Relacja z prac na trasie Stolno-Wąbrzeźno

  Postępują prace przy największej aktualnie realizowanej inwestycji drogowej w województwie – gruntownej przebudowie drogi wojewódzkiej nr 548 łączącej powiaty chełmiński i wąbrzeski z węzłem autostradowym w Lisewie. Koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 177 milionów złotych. W ostatnich tygodniach prace rozpoczęły się m.in. w Lisewie i Płużnicy.

 • Nowe pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących

  Nowe pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących - "Przez naukę do sukcesu IV"

  W ciągu ostatnich miesięcy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących zostały przekazane liczne pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy.

 • Atrakcyjne pożyczki unijne na rozwój – dla mikro, małych i srednich firm

  Atrakcyjne pożyczki unijne na rozwój – dla mikro, małych i średnich firm

  Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju to działająca od blisko 5 lat spółka Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Jej głównym celem jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie naszego regionu.  Fundusz administruje ponad 620 milionami złotych. Środki te, za pośrednictwem instytucji współpracujących z Funduszem, sukcesywnie trafiają do lokalnych przedsiębiorców w formie atrakcyjnych pożyczek.

 • Broszury dotyczące podatku od spadków i darowizn oraz podatku od czynności cywilnoprawnych

  Broszury dotyczące podatku od spadków i darowizn oraz podatku od czynności cywilnoprawnych

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podatników i dostrzegając potrzebę ułatwienia podatnikom podatków majątkowych wywiązywanie się z ciążących na nich obowiązków podatkowych zostały opracowane trzy nowe broszury informacyjne w obszarach tych podatków.

 • Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do reprezentowania Powiatu Wąbrzeskiego na Dożynkach Wojewódzkich! Do wygrania 5 tysięcy złotych!

  Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do reprezentowania Powiatu Wąbrzeskiego na Dożynkach Wojewódzkich! Do wygrania 5 tysięcy złotych!

  Święto plonów to czas kiedy oddajemy hołd pracy rolników, okazujemy naszą wdzięczność za ich trud i troskę o nasz wspólny byt. Tegoroczne Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Włocławskiej odbędą się 28 sierpnia w Kruszynie.

 • Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za rok 2021

  Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za rok 2021

  Rada Powiatu w Wąbrzeźnie na sesji w dniu 30 czerwca br. udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium za rok 2021. 
  Wstępem do decyzji o udzieleniu zarządowi wotum zaufania była debata nad Raportem o stanie Powiatu Wąbrzeskiego za rok 2021. Obszerny dokument obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w Wąbrzeźnie w minionym roku. Między innymi zawiera realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Powiatu. Wotum zaufania to wyrażenie poparcia dla działań Zarządu. Zostało ono przyjęte 12 głosami „za” przy 1 głosie „wstrzymującym się”.

 • logo przedstawiajace trzy osoby w sercu

  Dyżur psychologa w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w dniu 07.07.2022 r. oraz 21.07.2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w siedzibie tut. Centrum przy ul. Wolności 44 w Wąbrzeźnie, pok. 203 będzie dyżurował psycholog, w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej, m.in. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

    

 • Wyremontowaliśmy przejścia dla pieszych przy szkołach w Łobdowie i Wielkich Radowiskach!

  Wyremontowaliśmy przejścia dla pieszych przy szkołach w Łobdowie i Wielkich Radowiskach!

  Zakończyliśmy przebudowę przejść dla pieszych przy szkołach w Łobdowie i Wielkich Radowiskach. Zmodernizowane, dobrze oznakowane i oświetlone przejście, dobudowane chodniki, znacznie poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych w tym dzieci uczęszczających do pobliskich szkół. 

 • Bezpiecznie wakacje nad wodą

  Bezpiecznie wakacje nad wodą

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej pojawili się na wąbrzeskiej plaży, gdzie spotkali się z mieszkańcami inaugurując sezon wakacyjny.

 • Powitanie wakacji

  Powitanie wakacji

     Wakacje dla dzieci i młodzieży to czas dobrej zabawy, odpoczynku, odkrywania i zwiedzania nowych miejsc, a przede wszystkim okazja do gromadzenia w pamięci wielu niezapomnianych wspomnień.

    

   

   

 • Życzenia z okazji Dnia Dziennikarza

  Życzenia z okazji Dnia Dziennikarza

     Z okazji Dnia Dziennikarza składamy najlepsze życzenia wielu sukcesów, owocnej pracy, ciekawych pomysłów, niegasnącego zapału w poszukiwaniu prawdy oraz wytrwałości w kreowaniu wizerunku rzetelnego dziennikarza.

 • TURNIEJ RYCERSKI

  Nie masz planów na rozpoczynający się weekend ? Serdecznie zapraszamy na Turniej Rycerski w Golubiu Dobrzyniu

  46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Inauguracja Turnieju w Golubiu-Dobrzyniu w piątek 1 lipca o godz. 18:00. Sobota 2 i niedziela 3 lipca to dwa dni walk i pokazów rycerskich na Golubskim Zamku.
 • logo „Aktywny samorząd”

  Nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie przypomina, iż do 31 sierpnia 2022 r. można składać wnioski w ramach Modułu I programu „Aktywny samorząd”. Środki na realizację programu pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W programie realizowane są następujące formy wsparcia:

   

 • Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej za nami!

  Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej za nami!

  Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształących udbyła się kolejna edycja projektu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży! Wsparcie na ten cel poza środkami budżetu powiatu szkoła otrzymała w ramach współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży. W tym roku, podobnie jak i w poprzednich latach, dotacja była szczególnie wysoka, ponieważ jury PNWM zakwalifikowało zgłosozny przez szkołę projekt do dofinansowania w ramach programu „Zachować pamięć”.

 • Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej wzięły udział w „Festiwalu kwiatów i roślin miododajnych" do DPS w Dobrzejewicach

  Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej wzięły udział w „Festiwalu kwiatów i roślin miododajnych" do DPS w Dobrzejewicach

  W dniu 23 czerwca br. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza otrzymała zaproszenie na „Festiwal kwiatów i roślin miododajnych do DPS „Dom Kombatanta” w  Dobrzejewicach  w sąsiadującym powiecie toruńskim. Dyrektor placówki wraz wychowawcami oraz częścią wychowanków skorzystali z zaproszenia.

Stronicowanie