Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

 • Wojewódzkie obchody dnia strażaka w Wąbrzeźnie

 Kujawsko-pomorscy strażacy świętowali w Wąbrzeźnie

W czwartek 19 maja na Podzamczu w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. W ramach spotkania Strażacy z terenu województwa oraz zaproszeni goście wzięli udział z uroczystym apelu oraz pokazie sprzętu strażackiego. 

 • TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA

„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” - XI Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

 • ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców i osób zarządzających transportem - edycja czerwcowa!

W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami przeprowadzonymi przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego z zakresu KREPTD, uprzejmie informujemy, że wznawiamy szkolenia dla przedsiębiorców i osób zarządzających transportem. 

 • ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA

Zostań Żołnierzem Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej!

23 kwietnia 2022r. weszła w życie ustawa o obronie Ojczyzny, która stanowi fundament do rozwoju polskich Sił Zbrojnych. Ustawa między innymi powołuje Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji z 15 zamiejscowymi ośrodkami w każdym województwie, jak również przekształca Wojskowe Komendy Uzupełnień w Wojskowe Centra Rekrutacji.

 • Zespół Szkół w Wąbrzeźnie

"Była godzina 2:45, a my, zamiast spać jak normalni ludzie, wyruszamy, aby przeżyć niezapomnianą przygodę w Estonii!"

DZIEŃ I 1.05. 2022 Jest godzina 2:45, a my, zamiast spać jak normalni ludzie, wyruszamy, aby przeżyć niezapomnianą przygodę. Najpierw udaliśmy się na warszawskie lotnisko, skąd polecieliśmy do Helsinek. Tam długie czekanie. Po 2 godz. siedzenia na lotnisku i po 20 min. locie, dotarliśmy do Tallinna- stolicy Estonii. Niestety, czekała nas jeszcze długa podróż busem do Puka- miejscowości, w której wszystko miało się zacząć.

 • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach

Gokarty, dmuchańce. papugarnia, mini zoo... tyle atrakcji w miniony weekend dla dzieci z Placówki w Książkach! :)

W minioną niedzielę wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach wraz z opiekunami wybrali się do centrum rozrywki w Grudziądzu na dzień pełen atrakcji. Specjalnie dla dzieci na ten czas zaplanowano przejażdżkę gokartami, wizytę w papugarnii oraz mini zoo.

 • ZAPUŚĆMY KORZENIE W ZS W WĄBRZEŹNIE

Uczniowie "Zapuścili korzenie" w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie :)

Zakończyła się trzydniowa akcja „Zapuśćmy korzenie”- sadzenie drzewek na terenie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich.

 • TARGI W MINIKOWIE

Święto pełne smaków i tradycji za nami!

W miniony weekend w Minikowie odbywały się targi Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji. W wydarzeniu na gości czekało ponad 300 wystawców, którzy odwiedzającym oferowali m.in. plenerową wystawę ogrodniczą, degustację przysmaków kuchni Pomorza i Kujaw oraz produktów gospodarstw ekologicznych.

 • SPOTKANIE Z DOROTĄ MASŁOWSKĄ

We wtorek 17 maja br. zapraszamy na spotkanie z Dorotą Masłowską

Dorota Masłowska (ur. 3 lipca 1983 w Wejherowie) to polska pisarka, dramatopisarka, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka i producentka muzyczna. Zadebiuotowała w 2000 w konkursie „Dzienniki Polek” zorganizowanym przez miesięcznik „Twój Styl", zdobywając pierwszą nagrodę. W tym samym roku opublikowała w czasopiśmie literackim "Lampa" opowiadanie "Wyprawa na dach wieżowca". W czerwcu 2002 roku otrzymała pierwsze miejsce w VII edycji konkursu poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu”.

 • WIZYTA W BIBLIOTECE

W piątek wąbrzeską bibliotekę odwiedziły dziewczęta z Ukrainy, które uczą się w Liceum Ogólnokształcącym w Wąbrzeźnie

W piątek wąbrzeską bibliotekę odwiedziły dziewczęta z Ukrainy, które uczą się w Liceum Ogólnokształcącym w Wąbrzeźnie. Dziewczyny nieźle już mówią i świetnie rozumieją po polsku. To zasługa pani Aleksandry Basikowskiej, która wprowadza je w tajniki polszczyzny, a dziś zorganizowała wycieczkę do biblioteki!

 • Wydarzenia w Krapkowicach

Udział Wicestarosty w wydarzeniach z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP

W zastępstwie Starosty Wąbrzeskiego - Wicestarosta Karol Sarnecki bierze udział w wydarzeniach zorganizowanych z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP w Krapkowicach.

 • Starosta i Przewodniczący wzieli udział w Forum samorządowym

Przewodniczący Rady Powiatu wraz ze Starostą wzięli udział w spotkaniu Przewodoniczących Rad Powiatów Województwa

W ramach inicjatywy podjętej przez Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dniu 9 maja odbyło się w Toruniu spotkanie z udziałem Przewodniczących Rad Powiatów. Spotkanie było poświęcone problematyce ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem roli i znaczenia Parków Krajobrazowych oraz organizacji i funckjonowaniu opieki zdrowotnej na poziomie powiatowym. Kolejne zagadnienie to aktualne problemy samorządu terytorialnego w województwie.

Dorota, Dawid, Martyna, Leszek i Lena z Liceum Ogólnokształcącego o planach na przyszłość w materiale MTK

Dorota, Dawid, Martyna, Leszek i Lena z Liceum Ogólnokształcące w Wąbrzeźnie o planach na przyszłość, nauce zdalnej oraz o wdzęczności do nauczycieli wypowiedzieli się w materiale Miejskiej Telewizji Kablowej w Wąbrzeźnie :)

 • zawody wędkarskie

Drodzy Pasjonaci Wędkarstwa! Zapraszamy do udziału w Zawodach Wędkarskich dla dzieci na jeziorze Szańce!

Drodzy Pasjonaci Wędkarstwa! Zapraszamy do udziału w Zawodach Wędkarskich dla dzieci.

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PIELĘGNIAREK
 • Ekonomia społeczna uchwycona w kadrze

Jesteś osobą kreatywną i interesuje Cię fotografia? Weź udział w tegorocznej edycji konkursu wiedzy o ekonomii społecznej! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu jest organizatorem Konkursu Wiedzy o ekonomii społecznej dla młodzieży województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika.

 • STRAŻ POŻARNA DLA DZIECI

Wystawa pojazdów i sprzętu strażackiego już 19 maja nad jeziorem w Wąbrzeźnie!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka zaprasza 19 maja o godz. 11 na strażackie pokazy!

 • INFORMACJA URZĘDU SKARBOWEGO

Sprzedajesz domowe wyroby? Świadczysz usługi kosmetyczne? Sprawdź jak to robić legalnie!

Sprzedajesz domowe wyroby? Świadczysz usługi kosmetyczne? Sprawdź jak to robić legalnie!

 • MIEDZYNARODOWA KONFERENCJA

Wicestarosta bierze udział w Międzynarodowej Konferencji „Dziedzictwo kulturowe: szanse i wyzwania dla samorządów” w Uniejowie

Dziedzictwo kulturowe szansą i wyzwaniem dla samorządów – nad tym zagadnieniem debatują dziś samorządowcy w Zamku Arcybiskupów Gnieźniejskich w Uniejowie. Wykłady w których uczestniczy Wicestarosta Karol Sarnecki prowadzi wielu przedstawicieli najważniejszych instytucji zajmujących się procesem ubiegania o wpis na listę UNESCO. Ponadto samorządowcy z innych JST dzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. 

 • ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla NGO!

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie organizują już ostatnie bezpłatne szkolenie dedykowane pracownikom, wolontariuszom i przedstawicielom NGO w ramach projektu Efektywne NGO 2.

 • Liceum Ogólnokształcące w Wąbrzeźnie

Rozpoczynamy kolejny tydzień matur!

Rozpoczynamy kolejny tydzień matur! W tym tygodniu Maturzyści zmierzą się z przedmiotami na poziomie rozszerzonym: język polski, angielski i niemiecki, biologia, WOS i matematyka. Trzymamy kciuki! 

 • ZPP

Zmiany w systemie ochrony zdrowia, edukacja i finanse samorządowe podczas wideokonferencji Zarządu ZPP

Członkowie Zarządu Związku Powiatów Polskich spotkali się na wideokonferencji, by omówić kwestie najistotniejsze dla powiatów. Wśród wiodących tematów znalazły się: zmiany w systemie ochrony zdrowia, edukacja, subwencja rozwojowa oraz finanse samorządowe.Spotkaniu przewodniczył Prezes Zarządu ZPP, Andrzej Płonka.

 • WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Odwiedzili nas Uczestnicy Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie

Dziś odwiedzili nas Uczestnicy Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie, którzy świętowali przypadający na dzień 5 maja Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 • UWAGA UTRUDNIENIA W RUCHU

UWAGA! Utrudnienia na drodze powiatowej nr 1717 C Czaple-Ryńsk

Informujemy, że w dniach 6 maja - 9 maja na drodze powiatowej nr 1717 C Czaple-Ryńsk na odcinku: od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 548 (km 0+000)  do miejscowości Przydwórz (km 3+680) układana będzie nawierzchnia bitumiczna - warstwa ścieralna  W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM DROGA NA WSKAZANYM ODCINKU BĘDZIE ZAMKNIĘTA.

 • MATURZYŚCI 2022

Matura z matematyki za nami!

Matematyka za nami! Przed chwilą złapaliśmy Maturzystów Zespół Szkół w Wąbrzeźnie, wychodzących z matury z matematyki. Podczas rozmów niektórzy śmiało prognozują swoje wyniki z matmy na około 70 %.

 • ZAJĘCIA Z ZS W WĄBRZEŹNIE

Trwają pozalekcyjne zajęcia - SERWIS BUFETOWY- w ramach projektu DZIŚ NAUKA JUTRO PRACA III

Istotne jest  nakrycie bufetu - ułożenie potraw w odpowiedniej kolejności, boczne powierzchnie upina się skirtingami. Młodzież kształcąca się w zawodzie TECHNIK  ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZYCH ma możliwość rozwoju kreatywności z wykorzystaniem nowych technik kulinarnych, nowatorskiego serwowania potraw i aranżacji stołów, odkrywania tajników food design’u w sztuce kulinarnej.

 • MAJÓWKA W PLACÓWCE OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ

Majówka pełna słońca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

W dniu 1 maja, na dobre rozpoczęcie majówki dzieci z placówki wraz z wychowawcami udały się do Wąbrzeźna na tamtejszy skate park oraz plac zabaw. W ten sposób uczciliśmy pierwszy dzień maja. Na placu zabaw dzieci mogły się wybawić, korzystając z dostępnych atrakcji. Uśmiechy zagościły na twarzach naszych milusińskich. Następnie udaliśmy się na spacer nad wąbrzeskie jezioro oraz na punkt widokowy, by podziwiać piękny krajobraz.

 • MATURZYŚCI 2022

Matura z języka polskiego za nami!

Przed chwilą odwiedziliśmy wychodzących z egzaminów maturzystów Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie.
Dziś uczniowie stanęli przed wyborem "Noce i dnie" czy "Pan Tadeusz"?

 • rocznica uchwalenia Konstytucji

Wspólnie świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu w Wąbrzeźnie uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miasta Wąbrzeźno i Wąbrzeski Dom Kultury.

 • Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Wąbrzeski odbyły się uroczystości z okazji pożegnania tegorocznych absolwentów...

 • Stypendia Pomostowe

MATURZYSTO powinieneś to przeczytać

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy informuje, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła ...

 • ŚWIĘTO FLAGI

2 maja obchodzimy Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który w tym trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej.

 • ROZLICZ PODATEK PIT

Rozlicz PIT do 2 maja 2022 r. Skorzystaj z usługi Twój e-PIT

Zeznania podatkowe PIT za 2021 r. trzeba złożyć do 2 maja 2022 r. Najprościej  zrobić to za pomocą usługi Twój e-PIT. Do 2 maja można zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38. Osoby rozliczające się przez internet szybciej otrzymują zwrot podatku.

 • Podpisaliśmy umowę na przebudowę drogi

Podpisaliśmy umowę z Wojewodą na przebudowę drogi Wielkie Pułkowo - Łobdowo

Następna transza rządowego wsparcia na rozbudowę infrastruktury drogowej w regionie – w wysokości prawie 44 mln zł – trafiła do kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość inwestycji wyniesie 87 520 305 zł, z czego ponad połowę – 43 979 060 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 • Oznakuj swój rower

Rozpoczynamy sezon rowerowy - oznacz swój rower!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie zachęcają do oznakowania swoich rowerów. Zapraszamy do kontaktu z dzielnicowymi swoich rejonów służbowych, aby dokonać bezpłatnego znakowania i rejestracji w naszej bazie danych.

Bezpłatne szkolenie dla przewoźników drogowych i osób zarządzających transportem

Główny Inspektor Transportu Drogowego zaprasza przewoźników drogowych i osoby zarządzające transportem do udziału w szkoleniu z zakresu pozyskiwania swoich danych z rejestru KREPTD.  Temat szkolenia: "Ogólne informacje o KREPTD oraz praktyczne ich pozyskiwanie prez przewoźników oraz zarządzających transportem". Szkolenie jest BEZPŁATNE i kierowane wyłącznie do przedsiębiorców oraz osób zarządzających transportem POSIADAJĄCYCH PROFIL ZAUFANY (ePUAP).

 • WOŚP

Podczas tegorocznego, 30 finału WOŚP zebrano 224 376 706,35 zł!

Podczas 30. Finału zebrano 224 376 706,35 zł! Celem tegorocznego finału  było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 • Zadzwon do eksperta ZUS

Dyżur telefoniczny eksperta ZUS - zadzwoń i uzyskaj informację!

Placówki ZUS w regionie zapraszają do skorzystania z dyżurów telefonicznych, które odbędą się jeszcze w kwietniu. Ekspertów będzie można zapytać o podleganie dobrowolnym ubezpieczeniom społecznym, korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych, kapitał początkowy, świadczenia z tytułu wypadków przy pracy, zasiłki, a także o świadczenie wychowawcze 500+, żłobkowe i rodzinny kapitał opiekuńczy

 • Kwalifikacja wojskowa 2022 r.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie wąbrzeskim 10.05.2022 -19.05.2022 r.

W dniach od 10 do 19 maja br. w budynku Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie (I piętro) przy ul. Wolności 44. odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa.

 • Wąbrzeskie Zakłady Graficzne

100 lat Wąbrzeskich Zakładów Graficznych – otwarcie Sali Tradycji Drukarskich

W czwartek 21 kwietnia Wąbrzeźnie otwarta została Sala Tradycji Drukarskich – ekspozycja pełna narzędzi z jakich korzystano przez II wojną światową została przygotowana w ramach uczczenia 100-lecia istnienia Wąbrzeskich Zakładów Graficznych. 

 • Starosta uczestniczy w spotkaniu w Gminie Śliwice

Starosta Wąbrzeski uczestniczy w Seminarium pt. Budżety samorządowe – stabilność dochodów i środki finansowania inwestycji

Samorządowcy w dniu dzisiejszym wraz z zaproszonymi na seminarium przedstawicielami instytucji rządowych rozmawiać będą na temat bieżących problemów i zagadnień związanych ze stabilnością dochodów JST oraz sposobach finansowania inwestycji.

 • Sprzedaż biletów miesięcznych

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc maj

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc maj odbędzie się: w dniach 29 kwietnia 2022 r. oraz 04 maja 2022 r.  w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00.

 • spotkanie w PUP w wąbrzeźnie

Jesteś zainteresowany podjęciem pracy w szeregach Służby Więzennej? Przyjdź na spotkanie do Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie zaprasza osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Służby Więziennej.

 • Wielkanoc w DPS w Wąbrzeźnie

Piękny wystrój i pełen smakołyków wielkanocny stół w Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie

Piękny wystrój, a także stół pełen pysznych potraw to efekt pracy wielu rąk członków zespołu terapeutyczno- opiekuńczego oraz Pań kucharek, które przygotowały dania na śniadanie wielkanocne.

 • OBWIESZCZENIE STAROSTY BRODNICKIEGO

Obwieszczenie Starosty Brodnickiego dotyczące przebudowy drogi gminnej Nieżywięć - Grabówiec

W związku z wydaniem decyzji ZRID nr 6.2021 z wniosku Gminy Bobdrowo o wydanie decyzji ZRID, dotyczącej rozbudoy drogi gminnej nr 080410C Nieżywięć - Grabówiec publikujemy na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, na stronie www.wabrzezno.pl oraz na tablicy ogłoszeń obwieszczenie Starosty Brodnickiego o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

 • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach

Przedstawiciele Zarządu Powiatu wraz z Dyrektorem PCPR z upominkami odwiedzili dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

W dniu 13 kwietnia Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wraz z Wicestarostą Karolem Sarneckim, a także Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Justyną Przybyłowską z upominkami od zajączka odwiedzili dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach.

 • Podpisaliśmy umowę na przebudowę drogi

Umowa na przebudowę drogi Wielkie Pułkowo – Łobdowo podpisana!

W czwartek 14 kwietnia Starosta Wąbrzeski wraz z Wicestarostą spotkali się z Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych DROBUD Sp. z o.o. Rafałem Kalinowskim w celu podpisania umowy na przebudowę drogi Wielkie Pułkowo – Łobdowo.

 • ZUS ZAPRASZA NA DYŻURY TELEFONICZNE

ZUS zaprasza na dyżury telefoniczne - zadzwoń i uzyskaj informację!

Od 19 do 22 kwietnia bydgoski i toruński oddział ZUS zaprasza do udziału w dyżurach telefonicznych z udziałem ekspertów. Dyżury dotyczyć będą składki zdrowotnej oraz opłacania i rozliczania składek, zasiłków, świadczeń emerytalno- rentowych, PUE ZUS, a także świadczeń rodzinnych jak: 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy czy żłobkowe - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

 • Wykłady dla uczestników WTZ

O Konopnickiej z uczestnikami WTZ

Podczas czwartkowego spotkania ciekawy życiorys autorki "Roty" przedstawiła zebranym, odbywająca praktyki zawodowe w bibliotece, studentka pedagogiki Aleksandra Olszewska. Warsztatowicze mieli też okazję wysłuchać fragmentów wierszy i utworów dla dzieci Konopnickiej, a także zmierzyć się z puzzlami, które nawiązywały do biografii poetki. W piątek przybyła do biblioteki druga grupa podopiecznych Warsztatu, która również miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o tej wybitnej postaci. 

 • BEZPIECZNE ŚWIĘTA

Bezpieczne Święta Wielkanocne - Komenda Policji radzi

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, wyjazdów do rodziny, przyjazdu najbliższych. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi co roku dzielą się wąbrzescy policjanci.

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie z poezją Grzegorza Borowca

Grzegorz Borowiec jest już dobrze znany naszym czytelnikom. Trzykrotnie mieliśmy przyjemność gościć poetę na spotkaniu autorskim. W 2016 promowaliśmy debiut Grzegorza Borowca, pt. "Trudny splin". W roku 2019 ukazał się drugi tomik poety zatytułowany "Jest spokojnie". W roku ubiegłym Grzegorz Borowiec spotkał się z czytelnikami on-line na naszym fejsbuku. Poznaliśmy wtedy wiersze z trzeciego tomu pt. "Niepotrzebne skreślić". Na tamten moment tomik nie był jeszcze wydany drukiem. Na zbliżajacym się spotkaniu, 28 kwietnia poezje będzie można zakupić i zabrać do domu wraz z autografem autora.

 • Rozlicz ulgi w e-pit

Twój e-PIT – rozlicz podatek i skorzystaj z przysługujących ulg

W Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać zeznanie. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia.

Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA
 • obchodyca11ab5b-900f-41ff-9104-672e3176aa0c

Nowy Komendant oraz Zastępaca Komendanta w KP PSP w Wąbrzeźnie

1 kwietnia 2022 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie...

 • sesja27823

Rada Powiatu w Wąbrzeźnie wyraziła solidarność z Narodem Ukraińskim

Wobec bezprecedensowej agresji Rosji na Ukrainę, w dniu 31 marca 2022 roku na XXX sesji, Rada Powiatu w Wąbrzeźnie...

 • posiedzenie d86e0d880556085228a06f96887241a12065

Starosta Wąbrzeski na posiedzeniu zarządu ZPP w Warszawie

Dwudziestego dziewiątego marca br. w budynku Sejmu RP w Warszawie odbyło się...

 • drób1200px-Ducks_and_poultry

Zakaz wypuszczania drobiu zniesiony !

Wojewoda Kujawsko-Pomorski uchylił rozporządzenie...

 • PUNKTY WYMAZOWE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE

Od 1 kwietnia nie będzie bezpłatnych testów na COVID-19 i wstrzymują pracę punkty wymazowe

Powodem decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia jest:
- spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem oraz
- zniesienie przepisów dotyczących izolacji dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2
- zniesienie kwarantanny dla osób mających kontakt z zakażonymi.

 • bilet miesięczny

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc kwiecień

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc kwiecień odbędzie się w dniach 31 marca 2022 r. oraz 01 kwietnia 2022 r. w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00

 • Serdeczne podziękowania za pomoc

Przedsiębiorcy i wolontariusze okazują pomoc uchodźcom z Ukrainy

Pełni wdzięczności informujemy, że od początku wybuchu wojny wielu przedsiębiorców i wolontariuszy okazało wsparcie przybywającym w nasze okolice uchodźcom z Ukrainy. Już kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie zorganizowano spotkania dla zainteresowanych pomocą przedsiębiorców, którzy wspólnie analizowali swoje możliwości, by móc kompleksowo i w sposób skoordynowany zorganizować pomoc potrzebującym. 

 • SZKOLENIE DLA PRZEWOŹNIKÓW

Zaproszenie na szkolenie dla przedsiębiorców i zarządzających transportem - terminy kwiecień 2022 r.

W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami przeprowadzonymi przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego z zakresu KREPTD, uprzejmie informujemy, że wznawiamy szkolenia dla przedsiębiorców i osób zarządzających transportem. 

 • Odbędzie się XXX sesja Rady Powiatu

Odbędzie się XXX sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym  (Dz.  U.  z  2022 r. poz. 528 i 583) Przewodnicący Rady Powiatu zwołał trzydziestą w VI kadencji sesję Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, która odbędzie się dnia 31 marca 2022 roku o godzinie 1100 w sali nr 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44.

 • Wiec poparcia dla Ukrainy

Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą

W pierwszą miesięcznicę zbrodniczej napaści na Ukrainę pod patronatem Konsula Generalnego UA w Gdańsku oraz Konsula Honorowego UA w Bydgoszczy zorganizowaliśmy wiec poparcia dla Ukrainy.

 • Spotkanie z Wiktorem Zakrzewskim w bibliotece

Literackie powitanie wiosny - spotkanie z Wiktorem Zakrzewskim

Poezja na spotkaniu z prozaikiem nie wzięła się bez przyczyny, bo 21 marca to tradycyjnie Międzynarodowy Dzień Poezji. Wybór Leśmiana też nie był przypadkowy, bo słynące z erotyzmu strofy „poety-notariusza” świetnie wprowadziły publiczność w klimat książek naszego gościa. Wiktor Zakrzewski to nowa gwiazda na naszym lokalnym firmamencie literatów.

 • Konkurs fotograficzny Wojewody

Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego - konkurs fotograficzny Wojewody – edycja 2022

Do konkursu można zgłosić nie więcej niż 15 prac fotograficznych wykonanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Spośród zgłoszonych fotografii zostanie wyłonionych do 220 najciekawszych prac, które w najbardziej atrakcyjny i oryginalny sposób przedstawiać będą piękno i różnorodność przyrody i krajobrazu regionu Kujaw i Pomorza.

 • Mieszkańcy Powiatu Wąbrzeskiego #solidarnizUkrainą

24 marca, Plac Jana Pawła II, godz. 12:00 Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą

W pierwszą miesięcznicę zbrodniczej napaści na Ukrainę Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy zaproponował organizację wiecu (ewentu) pod tytułem „Solidarni z Ukrainą – Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą” pod patronatem Konsula Generalnego UA w Gdańsku oraz Konsula Honorowego UA w Bydgoszczy.

 • MAMMOGRAFIA

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku. 

 • Nowy sprzęt dla szpitala w Wąbrzeźnie

Szpital w Wąbrzeźnie podpisał umowę na zakup nowego sprzętu w ramach rządowego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19

W dniu 18 marca  Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy podpisano umowy na zakup aparatury medycznej, w ramach rządowego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. 

 • e-urząd skarbowy

Umów wizytę w urzędzie skarbowym przez internet

Dzięki usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" podatnicy mogą bezpieczniej i bardziej komfortowo załatwić swoje sprawy w urzędzie.

 • ULGA DLA FRANKOWICZÓW

Ulga podatkowa dla tzw. frankowiczów przedłużona na rok 2022

Minister Finansów podpisał rozporządzenie przedłużające o rok zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym.

 • POWIAT WĄBRZESKI POMAGA UKRAINIE

Powiat Wąbrzeski przyjął uchodźców z Ukrainy

Mija kolejny tydzień walk na Ukrainie. Każdego dnia rośnie liczba uchodźców z Ukrainy, którzy znajdują schronienie w naszym kraju. W tym trudnym dla naszych wschodnich sąsiadów czasie także Powiat Wąbrzeski utworzył ośrodki dające bezpieczny azyl dla Ukraińców uciekających przed wojną. 

 • Bilbioteka zorganizowała kiermasz ksiażek

Biblioteka zorganizowała kiermasz, z którego dochód przekaże na pomoc Ukrainie

Czekają naprawdę świetne książki. Są romanse i słowniki, książki obyczajowe i kryminały, klasyka i nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie. Opowieść która umili mu wieczór, da oddech od trudnej rzeczywistości. 

 • Związek Powiatów Polskich

Pomoc uchodźcom i współpraca z rządem tematami wideokonferencji Zarządu ZPP

Przepisy dotyczące pomocy dla uchodźców są niejednoznaczne, co rodzi wiele problemów. Zmieniające się kwoty dofinansowań to chaos i konieczność nagłej zmiany kierunku działań – między innymi takie problemy podkreślali Starostowie podczas kolejnej nadzwyczajnej wideokonferencji Zarządu Związku Powiatów Polskich.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KONSUMENTA

Wszyscy jesteśmy konsumentami - 15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

Dnia 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta, a słowa wypowiedziane przez Kennedy’ego 60 lat temu nabierają w obecnej sytuacji nowego znaczenia. Przypominamy więc: „Wszyscy jesteśmy konsumentami” – w sklepie, pociągu, banku czy zawierając umowę z operatorem telefonicznym, bez względu na to skąd przybywamy.

 • Przetłumacz naszą stronę na język Ukraiński

Skorzystaj z tłumacza na naszej stronie | Cкористайтеся перекладачем на нашому сайті

Przypominamy, że na naszej stronie internetowej, w zakładce po lewej stronie udostępniamy możliwość przetłumaczenia naszego portalu na dowolny język, w tym język ukraiński.

 • PUP POSZUKUJE WOLONTARIUSZY

Powiatowy Urząd Pracy poszukuje wolontariuszy

Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie poszukuje wolontariuszy, znających język ukraiński i komunikatywnie język polski.

 • APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA

Kujawsko-Pomorskie razem dla Ukrainy - apel Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego

Za naszą wschodnią granicą trwa regularna wojna. Giną ludzie, obracają się w gruzy domy, brakuje wody i prądu, powoli kończy się zaopatrzenie. Krwawiąca Ukraina walczy, ale się nie poddaje. Jednocześnie z każdym dniem do naszego kraju, do naszego regionu napływa coraz więcej ukraińskich rodzin, niekompletnych z reguły, bo ojcowie i starsi bracia bronią ojczyzny przed najeźdźcą. Dziękuję tym wszystkim, którzy już zaangażowali się w działania pomocowe – aktywistom organizacji pozarządowych, samorządowcom, mieszkańcom regionu. Wszyscy bowiem wiemy, że naszym moralnym obowiązkiem jest pomoc tym dzielnym ludziom!   

 • KOMUNIKAT WYDZIAŁU KOMUNIKACJI

Wydział Komunikacji przywraca system numerkowy w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów

Wydział Komunikacji w Wąbrzeźnie informuje, że od dnia 14 marca 2022r. przywrócony zostanie system numerkowy w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów.

 • SZPITAL W WĄBRZEŹNIE INFORMUJE

Szpital w Wąbrzeźnie wznawia działalność Oddział Chirurgii Ogólnej

Przedstawiciele Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie Sp. z o.o. informują, iż z dniem 14.03.2022r wznawiona zostanie działalność Oddział Chirurgii Ogólnej.

 • Wszystkie komunikaty ZUS w jednym miejscuzdjęcie- wysyłka...

Wszystkie komunikaty ZUS w jednym miejscu

Informujemy, że w celu ułatwienia dostępności oraz uporządkowania publikowanych na naszej stronie NEWSów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stworzyliśmy specjalną zakładkę dedykowaną tej kategorii informacji. 

 • Akcja DZIEŃ KOBIET...

#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę - kobiety zatrudnione w Starostwie włączyły się w akcję Pierwszej Damy RP

W Dniu Kobiet Pierwsza Dama RP zaapelowała do wszystkich kobiet na świecie o zwrócenie się z prośbą do Rosjanek, by powstrzymały wojnę na Ukrainie.

 • PLACÓWKA POMAGA UKRAINIEimage0000006

Dzieci dzieciom - Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach pomaga Ukrainie

W ostatnich dniach świat obiegła wiadomość o rozpoczęciu działań wojennych na terytorium Ukrainy. Wszyscy starają się pomóc naszym wschodnim sąsiadom. Na apele o pomoc głuche nie pozostały także dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach.

 • POWIATOWY URZĄD PRACY INFORMUEMALE

Zgłaszanie ofert pracy dla obywateli Ukrainy!

Drodzy pracodawcy, jeśli możecie zaoferować pracę obywatelom Ukrainy przybywającym do Naszego kraju zgłoście się doPowiatowego Urzędy Pracy lub prześlijcie formularz zgłoszenia wolnego miejsca pracy!


Celem Urzędu jest stworzenie bazy ofert pracy dla obywateli Ukrainy, którzy będą przybywać do powiatu wąbrzeskiego. O zgłoszonych wolnych miejscach pracy będziemy informować cudzoziemców wyrażających chęć podjęcia pracy.

 

 • Apel uczniów ZS w Wąbrzeźnie5

Nigdy więcej wojny! Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie #solidarnizUkrainą

Dnia 3 marca o godzinie 12.00 zatrzymała się szkolna codzienność – społeczność Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie przystąpiła do antywojennej manifestacji.

 • STRAŻACY POMAGAJĄ...

Pomoc i ofiarność polskich strażaków wobec Ukrainy

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenach przygranicznych jak i w całej Polsce niosą pomoc uchodźcom, którzy przekraczają granicę naszego kraju. Do działań zadysponowano również kadetów oraz podchorążych ze szkół pożarniczych.

 • Potrzebna pomocKSZTALCENIE-NA-ODLEGLOSC

Potrzebna pomoc - lista aktualnego zapotrzebowania na wsparcie rzeczowe dla Ukrainy

Przedstawiciele Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski przekazali aktualną listę zawierającą zapotrzebowanie w formie pomocy rzeczowej dla Ukrainy. Osoby chętne do przekazania materiałów proszone są o kontakt z osobami organizującymi zbiórkę w powyższej gminie:

Pani Magdalena nr tel. 791 701 874
Pan Ewelina nr tel. 667 306 672

 • Pomoc dla Ukrainy1920x810

Pomoc dla Ukrainy

Powiat Wąbrzeski utworzył specjalne konto za pomocą którego...

 • Spotkanie przedsiębiorców z Powiatu Wąbrzeskiego w...

Spotkanie przedsiębiorców z Powiatu Wąbrzeskiego w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie

W dniu 1 marca 2022 roku odbyło się spotkanie przedsiębiorców z Powiatu Wąbrzeskiego w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie zorganizowane z  inicjatywy Starosty Wąbrzeskiego oraz Burmistrza Miasta Wąbrzeźno w sprawie pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów.

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie,  w pomoc dla Ukrainy angażują się nie tylko rodziny i przyjaciele obywateli Ukrainy, instytucje charytatywne czy organizacje rządowe i samorządowe, ale także przedsiębiorcy.

Podczas dyskusji poruszono kwestie naszego przygotowania do przyjęcia uchodźców z Ukrainy oraz porozmawiano o organizowanych zbiórkach na terenie naszego powiatu. 

Bardzo dziękujemy przedsiębiorcom, za tak liczny odzew i chęć pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

#solidarnizUkrainą

 • autor: Wydział Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie
 • Okręgowy Zjazd Polskiego Związku...

Okręgowy Zjazd Polskiego Związku Wędkarskiego

Nowe wędkarskie władze...

 • Krajowa Administracja Skarbowa

Zasady wysyłki pomocy humanitarnej na Ukrainę

 • W związku z wojną na Ukrainie informujemy o zasadach wysyłki pomocy humanitarnej poza obszar celny Unii Europejskiej.
 • Pytania w tej sprawie można kierować na dedykowany adres ukrainie@mf.gov.pl
 • W izbach administracji skarbowej zostali wyznaczeni koordynatorzy ds. pomocy humanitarnej.

W celu zapewnienia sprawnej obsługi planowanych transportów z pomocą humanitarną w każdej izbie administracji skarbowej wyznaczeni zostali koordynatorzy ds. pomocy humanitarnej. Będą oni koordynować działania organów celnych w zakresie objęcia towaru procedurą wywozu w oddziale celnym, jak i awizacji planowanego konwoju w oddziale celnym na przejściu granicznym, przez który planowane jest wyprowadzenie konwoju.

Podmioty, organizacje i instytucje organizujące i wysyłające konwoje humanitarne na Ukrainę powinny przede wszystkim współpracować z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w ramach akcji #PomagamUkrainie – koordynacja pomocy humanitarnej. Uruchomiona została strona pomagamukrainie.gov.pl, za pośrednictwem której będzie koordynowana pomoc. Na stronie dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie.

 • Krajowa Administracja Skarbowa

Zaloguj się do usługi Twój e-PIT i złóż zeznanie podatkowe za 2021 rok

Od 15 lutego do 2 maja br. w usłudze Twój e-PIT czekają na podatników przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rozliczenia roczne za 2021 r...

 • ZUS wspiera uchodźców z Ukrainypixabay

ZUS wspiera uchodźców z Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych na swojej stronie internetowej publikuje informacje również w języku ukraińskim...

 • #PomagamUkrainie - koordynacja pomocy humanitarnej828x0

#PomagamUkrainie - koordynacja pomocy humanitarnej

w związku z agresją rosyjską na Ukrainie Ministerstwo Spraw Zagranicznych...

 • Pomoc Ukrainie2429

Pomoc Ukrainie

Szanowni Państwo,

podczas kolejnej wideokonferencji Zarządu ZPP dyskutowaliśmy o pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Jedną z form wsparcia – zaproponowaną przez Wiceprezesa Zarządu ZPP, Starostę Łańcuckiego Adama Krzysztonia – jest możliwość kierowania środków finansowych na konto Fundacji Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej.
Konto ww. Fundacji: Bank Pekao S.A. nr 10 1240 4751 1111 0010 8657 0263.
W tytule przelewu należy wpisać „UKRAINA”.

 • Organizacjakwrist_9_28_02_22_410_310_5

Organizacja pomocy humanitarnej tematem nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W jaki sposób organizować pomoc humanitarną, by była jak najbardziej skuteczna...

 • POMOC MEDYCZNA DLA UKRAINY

Pomoc medyczna dla uchodźców z Ukrainy | Медична допомога біженцям з України

Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego br. są objęci opieką medyczną na takich samych zasadach, jak każda osoba ubezpieczona w Polsce.  

Jeśli takie osoby przebywają w Powiecie Wąbrzeskim i potrzebują pomocy medycznej otrzymają ją w każdej placówce, która posiada kontrakt z NFZ (szpital, poradnia lekarza rodzinnego). W poradniach przy Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie pracują lekarze mówiącymi po ukraińsku i rosyjsku. 

Osoby, które mają pod opieką uchodźców z Ukrainy, którzy wymagają pomocy medycznej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy - tel. 41 240 0000, od 7.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku. 

 • Sprzedaż biletów miesięcznych na Publiczny Transport...

Sprzedaż biletów miesięcznych na Publiczny Transport Zbiorowy

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc marze...

 • Dodatki do emerytur i rent po waloryzacjizdjęcie

Dodatki do emerytur i rent po waloryzacji

Od 1 marca obowiązywać będą nowe wysokości...

 • Od 1 marca wyższe progi przychodów dla pracujących...

Od 1 marca wyższe progi przychodów dla pracujących emerytów i rencistów

1 marca zmieniają się graniczne kwoty...

 • Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 7 proc.zdjęcie

Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 7 proc.

Waloryzacja emerytur i rent w tym roku będzie wyższa, niż się spodziewano. Od marca świadczenia wzrosną równo o 7 procent. Wysyłka decyzji waloryzacyjnych rozpocznie się...

 • Wysokość składek w 2022 rokuzdjęcie

Wysokość składek w 2022 roku

Przedsiębiorcom prowadzącym własną firmę nie trzeba przypominać, że wraz z początkiem roku  zmieniają się kwoty składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne...

 • Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń...

Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Wartościowe nagrody, niezapomniane emocje, nowo zawarte przyjaźnie – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Was podczas wyjątkowego święta Kół Gospodyń Wiejskich...

 • deklaracjafoto_40-67c51765

Bronimy manuskryptu - podpisz deklarację w sieci!

Toruńska Książnica Kopernikańska uruchomiła stronę kodekskorwina.pl, na której można poprzeć  deklarację...

 • Finanse samorządowe i sytuacja w systemie opieki...

Finanse samorządowe i sytuacja w systemie opieki zdrowotnej podczas wideokonferencji Zarządu ZPP

Finanse samorządowe i sytuacja w obszarze ochrony zdrowia to tematy, które wciąż budzą wiele emocji. Rozmawiali o nich też członkowie Zarządu Związku Powiatów Polskich...

 • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie pn. „Zasady rozliczania podatku VAT w rolnictwie”

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie pn. „Zasady rozliczania podatku VAT w rolnictwie...

 • emerytura IMG-20220203-WA0000

Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Wąbrzeźnie odszedł na emeryturę

Z dniem 28 stycznia br. na emeryturę odszedł Krzysztof Bas...