AKTUALNOŚCI 2022cd

  • Osoba z depresją

Telefoniczny dyżur prawnika i psychologa - Dzień Ofiar Przestępstw oraz Dzień Walki z Depresją

Dzień 22 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Ofiar Przestępstw. Wspieranie osób pokrzywdzonych przestępstwami, zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i prawa jest najważniejszym celem tego dnia. 

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, choroby, która obecnie jest zaliczana do jednych z najczęściej występujących na świecie. 

Państwowa Komisja ds. Pedofilii zaproponowała w tym roku dodatkowe wsparcie dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie, małoletnich ofiar przemocy seksualnej i ich opiekunów, osób doświadczających depresji, zwłaszcza na skutek wykorzystania seksualnego w dzieciństwie. 

W związku z tym 22 lutego w siedzibie Państwowej Komisji w godzinach 10-18 pod nr telefonu 533 648 227 będzie dyżurował prawnik, a pod nr 533 652 418 telefonu psycholog. Poufna rozmowa ze specjalistami to zazwyczaj pierwszy krok na drodze rozwiązania problemów wynikających z doświadczeń przemocy.

Specjaliści będą dyżurowali także w siedzibie Państwowej Komisji w dniu 23 lutego, w którym obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Dyżur odbędzie się w godzinach 10-16. 

  • autor: Państwowa Komisja ds. Pedofilii

Wstecz