AKTUALNOŚCI 2022cd

 • Budynek Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie

Zapraszamy na nową stronę internetową Powiatu Wąbrzeskiego!

Znajdują się Państwo na archiwalnej wersji strony www.wabrzezno.pl działającej do lutego 2023 r. Archiwalna wersja serwisu będzie dla Państwa dostępna przez rok od jej zamknięcia w linku do archiwum - dostępnym na nowej stronie. Nowa wizualizacja strony jest już dostępna na adresie www.wabrzezno.pl, a jej wizualizacja zapewnia dostępność cyfrową osobom ze szczególnymi potrzebami, w związku z czym osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą sprawnie korzystać z naszego portalu. 

 • Osoba z depresją

Telefoniczny dyżur prawnika i psychologa - Dzień Ofiar Przestępstw oraz Dzień Walki z Depresją

Dzień 22 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Ofiar Przestępstw. Wspieranie osób pokrzywdzonych przestępstwami, zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i prawa jest najważniejszym celem tego dnia. 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, choroby, która obecnie jest zaliczana do jednych z najczęściej występujących na świecie.  Państwowa Komisja ds. Pedofilii zaproponowała w tym roku dodatkowe wsparcie dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie, małoletnich ofiar przemocy seksualnej i ich opiekunów, osób doświadczających depresji, zwłaszcza na skutek wykorzystania seksualnego w dzieciństwie. 

 • Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Kończysz szkołę średnią? Studia? Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie zaprasza – dołącz do nas!

Kończysz szkołę średnią? Studia? A może właśnie podejmujesz decyzję o wyborze swojej drogi zawodowej lub zastanawiasz się nad zmianą pracy? Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie zaprasza – dołącz do nas! To służba z wyjątkową misją pomocy drugiemu człowiekowi, możliwością rozwoju i stabilnym zatrudnieniem. Sprawdź szczegóły!

 • Zboże w słońcu

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie zaprasza na szkolenie dotyczące PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH, WARUNKOWOŚCI I EKOSCHEMATÓW

Szkolenie podzielone będzie na dwa bloki tematyczne: „Mechanizmy wsparcia bezpośredniego dochodów gospodarstw rolniczych – płatności bezpośrednie, warunkowość” Wykaz norm i wymogów w zakresie warunkowości. Płatności bezpośrednie niezwiązane z produkcją – kryteria kwalifikowalności, szacunkowa wysokość wsparcia. Wsparcie bezpośrednie związane z produkcją – sektory objęte wsparciem, kryteria dostępowe, szacunkowa wysokość wsparcia.

 • Kalkulator

Rozliczenie PIT: zwroty i dopłaty podatku za 2022 r.

Zmiany, które weszły w życie 1 lipca 2022 r. uwzględniły głosy obywateli, przedsiębiorców, zgłaszane postulaty społeczne oraz uwagi ekspertów w trakcie konsultacji. Wprowadzono nowe przepisy. Zapewniają one większą przewidywalność rozliczeń i zmniejszą należne podatki. W Niskich Podatkach pozostały wszystkie korzystne zmiany ze stycznia 2022 r. w tym m.in.: wyższa kwota wolna (30 tys. zł) i 32-proc. podatek dopiero od nadwyżki ponad 120 tys. zł rocznie.

 • Powiatowy turniej siatkówki

Powiatowe zawody piłki siatkowej za nami!

W dniu 17 lutego Powiatowy Organizator Sportu Jarosław Rybszleger zorganizował Powiatowe Zawody Piłki Siatkowej na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie.Mistrzostwa zostały przeprowadzone pomiędzy drużynami Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie w 3 kategoriach : dziewcząt, chłopców i mix.

 • Ferie w placówce opiekuńczo-wychowawczej

Pełne atrakcji ferie zimowe dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

W okresie ferii zimowych na dzieci, które nie wyjechały do domu rodzinnego czekały różne atrakcje. Trójka dzieci wzięła udział w obozach w górach oraz nad morzem. Pozostałe dzieci, które zostały w placówce uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach, gdzie dzieci mogły uczestniczyć spektakle naukowo edukacyjne w kinie sferycznym.

 • Grafika przedstawiająca konewkę z książki podlewającą mózg

W ubiegłym roku biblioteka zanotowała 27 451 odwiedzin!

W dobie kryzysu i przy galopującej inflacji, warto pamiętać, że książki w bibliotekach są za darmo! I to nie tylko książki. Czy wiecie, że w wąbrzeskiej bibliotece oprócz ponad 56 tysięcy książek i czasopism oprawnych mamy blisko 500 audiobooków, setki gier i puzzli. Do Waszej dyspozycji jest też 21 tytułów czasopism: miesięczniki, tygodniki i gazety codzienne. Co miesiąc rozdajemy kody do Legimi – platformy z tysiącami ebooków i audiobooków. Jest ich 20, a każdy może być wykorzystany przez dwie osoby, na dwóch różnych urządzeniach mobilnych.

 • Podwyżka emerytur i rent

Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 14,8 proc.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki 250,00 zł / 187,50 zł / 125,00 zł brutto.  Znamy już podwyżki dla emerytów i rencistów. 1 marca emerytury, renty oraz dodatki wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzrosną o 14,8 proc.,  nie mniej niż gwarantowana kwota podwyżki, która w zależności od pobieranego świadczenia wynosi 250,00 zł / 187,50 zł / 125,00 zł brutto.

 • Spotkanie w PSP

Strażacy podsumowują miniony rok w zakresie bezpieczeństwa na terenie powiatu

W dniu 16 lutego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządów, zaproszeni goście, w tym Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz oraz Paweł Sarnecki – Inspektor ds. zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie.

 • Sportowcy Liceum Ogólnokształcącego

Sportowcy na medal - wielkie talenty Działowskiego!

Sport jest przez wielu niedocenianym zajęciem. Wiele osób rezygnuje z zajęć wychowania fizycznego, a jedyną formą ruchu jest chodzenie do szkoły. Jednaknie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd ma wysiłek fizyczny. Oprócz zmian wizerunkowych, jakie za jego pomocą osiągamy: poprawa wyglądu sylwetki, elastyczność ciała,
poprawa i dotlenienie skóry, ma on też wpływ chociażby na poprawę pracy mózgu i możliwości uczenia się.

 • Drużyna Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie

Tytuł Mistrza Województwa Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt OBRONIONY!

Dnia 26 stycznia Uczennice Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyły w turnieju finałowym mistrzostw województwa w piłce ręcznej dziewcząt w Bydgoszczy. Oj nie było łatwo, przeciwniczki bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę... Dziewczęta wygrały z 1 LO w Bydgoszczy 14:8, z 1 LO w Szubinie dopiero po rzutach wolnych (13:13) 3:1 i CKZiU w Brodnicy 17:16. Więc jak sami widzicie dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty!

 • Zdjęcia z występów podczas finału WOŚP w Wąbrzeźnie

Ponad 100 tysięcy złotych dla WOŚP zebrano w Powiecie Wąbrzeskim!

W tym roku społeczność ziemi wąbrzeskiej zjednoczyła siły ze społecznością Radzynia Chełmińskiego - graliśmy pod jednym szyldem Sztabu WOŚP w Wąbrzeźnie! Tegoroczny 31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

 • Przystanek na Dworcu PKP w Wąbrzeźnie

2286 osób poparło apel o utworzenie w Wąbrzeźnie stacji pośredniej pociągu do i z Warszawy

2286 osób wpisało się na listę poparcia dla apelu o utworzenie w Wąbrzeźnie stacji pośredniej dla pociągu Intercity do i z Warszawy.

Dziękujemy za każdy Wasz głos!

 • Goście na spotkaniu z cyklu Stąd Dokąd

Za nami pierwsza debata z cyklu „Stąd/Dokąd. Dyskusje o dziedzictwie”

Stąd/Dokąd to cykl spotkań i wymiany myśli oraz doświadczeń przedstawicieli różnych środowisk, którzy zajmują się badaniami i upowszechnianiem rozmaitych składników i kształtów dziedzictwa kulturowego. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w czwartek 26 stycznia w dyskusji wzięli udział Wicestarosta Karol Sarnecki, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie Aleksandra Kurek oraz lokalny historyk Paweł Becker. 

 • Logo Ośrodka Doradztwa Rolniczego

DOPŁATY OBSZAROWE - Ośrodek doradztwa rolniczego zaprasza na szkolenia dla rolników

W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o wsparcie bezpośrednie dochodów gospodarstw rolniczych (potocznie: dopłaty obszarowe)  Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie zaprasza do udziału w szkoleniach w tym zakresie.

 • Krzesła przekazane na licytację WOŚP

Przekazaliśmy krzesła wykonane w Zespole Szkół na licytację WOŚP

Powiat Wąbrzeski przekazał na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3 krzesła wykonane w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie. Zakup materiałów do wykonania mebli sfinansował Powiat Wąbrzeski. Dwa z nich dostarczono do Wąbrzeskiego Domu Kultury w Wąbrzeźnie, a jedno do Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Licytacje odbędą się w niedzielę 29 stycznia w sztabach WOŚP Wąbrzeźnie i w Książkach.

 • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach

“Moja Ojczyzna – Mój Bohater” - wychowankowie z placówki w Książkach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie

W grudniu wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach wzięli udział w konkursie plastycznym w ramach projektu Sztafeta Pokoleń. Edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Moja Ojczyzna – Mój Bohater”, a zadaniem dzieci i młodzieży było artystyczne wyrażenie swoich wyobrażeń na temat Polski, jej historii i symboli, naszej niepodległości, Żołnierzy Wyklętych i polskich żołnierzy na frontach świata.

 • Pakiet SLIM VAT 3 przyjęty przez rząd

Pakiet SLIM VAT 3 przyjęty przez rząd

SLIM VAT 3 to kolejny pakiet rozwiązań mający na celu ułatwienie w rozliczaniu podatku od towarów i usług.
Pakiet realizuje wiele postulatów zgłaszanych Ministerstwu Finansów przez przedsiębiorców.
Proponuje się m.in. prostsze fakturowanie, zmniejszenie formalności oraz poprawę płynności finansowej firm.

 • Banner zapraszający na webinar dla rolników

Dotacje dla rolnictwa – I krajowy webinar 2023 1 lutego 2023 r.

Oddział Regionalny w Toruniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 1 lutego 2023 roku w godz. 11 – 14 odbędzie się webinarium dotyczące pomocy dla rolników. Poniżej zamieszczamy agendę webinarium.

 • Zdjęcie z uroczystości otwarcia sali sportowej w Gronowie

Wielkie otwarcie nowej hali sportowej w ZS, CKU w Gronowie

Hala sportowa, hala na maszyny rolnicze z przestrzenią wystawienniczą oraz pracownia agrotroniki w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oficjalnie otwarte! Nowy etap w niemal 80-letniej historii placówki rozpoczęto w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku.

 • Spotkanie autorskie w bibliotece

Gawędy o Niedźwiedziu z Andrzejem Mieczkowskim

Dokładnie dziesięć lat temu, w 2013 r. spotkaliśmy się po raz pierwszy z potomkiem rodu Mieczkowskich z Niedźwiedzia, panem Andrzejem Mieczkowskim. Biblioteka przygotowała wówczas do druku jego wspomnienia o rodzinnym majątku zatytułowane „Gawędy o Niedźwiedziu”. W miniony piątek promowaliśmy wznowione i rozszerzone wydanie „Gawęd” i ponownie mieliśmy okazję wysłuchać uroczych anegdot ich autora.

 • Studniówka ZSO - fot. Marcin Zduniak

Odliczanie 100 dni do matury – czas start! Za nami piękny bal studniówkowy ZSO

To już oficjalne – uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących uroczystym balem rozpoczęli symboliczne odliczanie stu dni do egzaminu dojrzałości. Zabawa uczniów „Działowskiego” odbyła się w piątek 19 stycznia.  Zabawa tradycyjnie odbyła się w Wąbrzeskim Domu Kultury – gdzie w nastrojowym oświetleniu i podniosłej atmosferze na scenie cudownie prezentowali się nasi tegoroczni maturzyści.  

 • 103 rocznica powrotu Wąbrzeźna do wolnej Polski

Minęły 103 lata od powrotu Wąbrzeźna do wolnej Polski

17 stycznia 1920 o godz. 7:30 wszystko się zaczęło! Wojsko gen. Hallera przekroczyło most na Drwęcy i wkroczyło do Powiatu Wąbrzeskiego! Byliśmy pierwszym powiatem Pomorza Nadwiślańskiego, który wrócił w granice Polski.

 • mikrofon na stole34856

Odbędzie się XXXVIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym ...

 • Banner informacyjny

Nie masz szybkiego internetu? Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl

System informacyjny, zawierający dane o dostępie do usług stacjonarnego internetu szerokopasmowego, jest sukcesywnie aktualizowany. Od 1 grudnia 2022 r. zgłoszono możliwość świadczenia usługi dostępu do internetu w ponad 6,7 miliona punktów adresowych w Polsce, natomiast od 1 stycznia br. przyjęto prawie 2800 zgłoszeń obywateli o zapotrzebowaniu na internet. Każdy z nas może sprawdzić, czy dany punkt adresowy jest w zasięgu internetu szerokopasmowego i zweryfikować poprawność przedstawionych w systemie danych.

 • Zaproszenie na Webinarium Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza na webinarium dla seniorów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza na webinarium CEDUR dla seniorów pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”, 20 stycznia 2023 roku.


Seminarium online organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.

 • Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko

Wąbrzeski oddział Zarządu Dróg Wojewódzkich poszukuje pracownika!

Zarząd Dróg Wojewózkich w Bydgoszczy - Rejon Dróg Wojewódzkich w Wąbrzeźnie przyjmie do pracy na stanowisku PRACOWNIK FIZYCZNY - DRÓŻNIK.

 • Plakat informujący o uruchomieniu Oddziału Okulistyki Jednego Dnia w Wąbrzeźnie

Okulistyka Jednego Dnia już Wąbrzeźnie

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie od 1 stycznia uruchomił powyższą działalność medyczną, w zakresie której wykonywane są operacje zaćmy w pełni refundowane w ramach NFZ!

 • Zabytki grafika35089
 • Kobieta pracująca przy laptopie

Jubileuszowa dwudziesta edycja konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • połączone na zielonej trawie ręce ludzi siedzących w koło

Macie pomysł jak ze znajomymi zagospodarować czas wolny? Mikrodotacje są dla Ciebie!

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • Podlewane rośliny

Wsparcie finansowe dla rolników

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • Pole ze zbożem w burzową pogodę

Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych wpływem rosyjskiej inwazji na Ukrainę

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • Zboże w słońcu

Ogłoszenie ARIMR - Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze ograniczające skutki klęsk żywiołowych

W 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zabrzmiały syreny...

 • STRZELNICA W ZS W WĄBRZEŹNIE

Uroczyste otwarcie strzelnicy w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie

Strzelnica powstała z inicjatywy uczniów i opiekunów koła strzeleckiego „Sokole oko”. Wszelkie prace i elementy wyposażenia wykonali uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Zaproszeni goście pod okiem instruktorów oddali pierwsze strzały. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w rozwijaniu zainteresowaniach w ramach koła strzeleckiego.

 • DWORZEC WĄBRZEŹNO

Jeżeli chcą Państwo, aby pociąg do Warszawy zatrzymywał się na wąbrzeskiej stacji – podpisujcie się pod TAK dla apelu!

Mieszkańcy, aby odbyć podróż tymi pociągami, czyli w najdogodniejszych i najszybszych warunkach do Warszawy, muszą dojeżdżać na dworzec w Kowalewie Pomorskim (ponad 4 tys. mieszkańców), oddalonym o 15 km od Wąbrzeźna bądź na dworzec do Jabłonowa Pomorskiego (blisko 4 tys. mieszkańców), oddalonym o niemal 20 km od Wąbrzeźna.

 • KONFERENCJA FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Uruchamiamy program regionalny 2021-2027 – uroczysta konferencja w Dworze Artusa

Startują Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027 - nowy program regionalny będący podstawą inwestowania w naszym województwie unijnych środków nowej perspektywy. 

 • zabytki grafikaBez tytułu

Nabór deklaracji udziału w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków

W związku z ogłoszeniem o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Powiat Wąbrzeski informuje...

 • PTASIA GRYPA

Decyzją Wojewody Blizno, Blizienko i Szczuplinki włączono w obszar zagrożony wystąpieniem ptasiej grypy!

W dniu 10 stycznia Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie nr 3/2023 w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Grudziądzkiego, Brodnickiego i Wąbrzeskiego.

 • 1920x810

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wąbrzeźnie

Powiatowy Inspektor Weterynarii w Wąbrzeźnie informuje, że w dniu 6 stycznia 2023 r. weszła w życie ustawa z dnia 4 listopada 2022 r. o Systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz.U. z 2022 r., poz. 2727), która to wprowadza szereg zmian w dentyfikacji zwierząt....

 • DOFINANSOWANIE DLA FIRM

Dofinansowanie dla firm, które planują rozpocząć, bądź działają czynnie w sektorze gospodarki wodnościekowej

Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG SA ogłasza 6 rundę naboru do projektu „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”!

 • JAK ROZLICZYC PODATKI

Jak prawidłowo rozliczyć PIT – poradniki dla emerytów i rencistów oraz osób do 26. roku życia

Od 15 lutego do 2 maja br. podatnicy będą składać zeznania podatkowe za 2022 r.
Przygotowaliśmy poradniki, które pomogą prawidłowo rozliczyć PIT emerytom i rencistom oraz młodym osobom do 26. roku życia.Można je znaleźć na stronie podatki.gov.pl

 • SMART WIEŚ

To już III edycja konkursu "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy" - do wygrania 6 tysięcy złotych!

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza do udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy". Organizatorzy szukają pomysłów i inicjatyw, dzięki którym Państwa wieś (gmina) może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia.

 • STOWARZYSZENIE MŁODYCH GMINY PŁUŻNICA

Apel Młodych Ludzi z powiatu wąbrzeskiego w sprawie ochrony lokalnego środowiska

W ramach ostatniego spotkania "Zlotu Wizjonerów", młodzież napisała "Apel Młodych Ludzi z powiatu wąbrzeskiego w sprawie ochrony lokalnego środowiska". Ten przejmujący apel jest przesłaniem młodych ludzi do mieszkańców powiatu wąbrzeskiego, władz samorządowych, instytucji, w sprawie ochrony środowiska w miejscu ich zamieszkania.

 • AMPULS ZAPRASZA NA SPOTKANIE ROLNIKÓW

Gmina Ryńsk i firma AMPLUS zaprasza na spotkanie producentów rolnych zainteresowanych współpracą

Spółka Amplus, jeden z czołowych polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych owoców i warzyw oraz Gmina Ryńsk zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w dniu 17 stycznia 2023 r. o godzinie 11:00 w świetlicy wiejskiej w Jarantowicach. Na spotkanie zapraszamy przede wszystkich producentów rolnych zainteresowanych podjęciem współpracy.

 • POKOJE DLA UCZENNIC W CIĄŻY

Powiat zapewnia wsparcie uczennicom w ciąży

Zgodnie z porozumieniem Nr MEiN/2022/DWKI/395 zawartym w dniu 29 kwietnia 2022 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wroniu realizuje zadania wynikające z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, który realizowany będzie w latach 2022-2026.

 • ZMIANA PRAWA KONSUMENCKIEGO

Nowe zasady reklamacji. Nie będzie rękojmi. Naprawa wadliwego towaru. Prawa Konsumenta 2023 – jakie zmiany od 1 stycznia 2023?

UOKiK zaznacza, że zmieni się nazewnictwo: zamiast „rękojmi” będziemy mieć „odpowiedzialność za niezgodność towaru z umową”. W pierwszej kolejności konsument będzie mógł żądać naprawy lub wymiany wadliwego towaru. Zwrot pieniędzy (częściowy lub całkowity) będzie możliwy w kolejnym etapie dochodzenia roszczeń.

 • KONKURS "Giganci Nauki Kujaw i Pomorza"

Urząd Marszałkowski zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursach na grę edukacyjną online i na infografikę

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w Wojewódzkich Konkursach na grę edukacyjną online i na infografikę.

 • HARMONOGRAM PRACY APTEK

Harmonogram pracy aptek na rok 2023 - plik do pobrania

Apteki pełnią dużury w porze nocnej w godzinach od 19:00 do 24:00 oraz w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy w godzinach od 11:00 – 13:00 .

 • URZĄD SKARBOWY INFORMUJE

Niskie Podatki – urząd skarbowy wyliczy najkorzystniejsze rozliczenie PIT dla podatnika

Zeznania podatkowe PIT-36 albo PIT-37 za 2022 r. będziemy składać w przyszłym roku od 15 lutego do 2 maja. Osoby, których roczne rozliczenie podatkowe z tzw. ulgą dla klasy średniej okaże się korzystniejsze niż rozliczenie według Niskich Podatków, otrzymają z urzędu skarbowego zwrot różnicy w podatku. Podatnik nie musi samodzielnie obliczać różnicy ani ustalać korzystniejszego dla siebie sposobu rozliczenia - Krajowa Administracja Skarbowa zrobi to za niego.

 • NABÓR DO KOMITETU

Nabór do składu Komitetu Monitorującego programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza
nabór organizacji kandydujących zgodnie § 13 ust 2 Ordynacji do składu Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Kujaw  i Pomorza 2021-2027.

 • Wigilia w placówce opiekuńczo-wychowawczej

Wigilia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

20 grudnia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej zorganizowano wigilię. Wraz z Panią Dyrektor, pracownikami oraz wychowankami zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy przy betlejemskim światełku pokoju, które dostarczył dla nas Pan Krzysztof Buchmiet – kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

 • Echa z prac Związku Powiatów Polskich

Stan finansów samorządów powiatowych - echa z prac Zarządu ZPP - RELACJA WIDEO

Największym problemem samorządów powiatowych jest coraz większy niedobór środków finansowych na ich działalność.

 • Ślubowanie klas pierwszych

Oficjalne ślubowanie klas pierwszych

Dnia 19 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół w Wąbrzeźnnie miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zebrali się w szkolnej auli, by stać się od dziś pełnoprawnymi członkami społeczności naszej szkoły.

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W WĄBRZEŹNIE

Humaniści Zespołu Szkół Ogólnokształcącego z marszałkowskim wsparciem - informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach – znamy listę 83 uczniów podstawówek i 323 licealistów, którzy w roku szkolnym 2022/23 otrzymają stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich projektów edukacyjnych „Humaniści na start”. Do prymusów trafią nawet 4 tysiące złotych.

 • kolędowanie w Działowskim

Kolędowanie w Działowskim

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej lubiane przez wszystkich i te na które czekamy cały rok. W dniu 22 grudnia, uczniowie spotkali się po raz ostatni w tym roku. Tradycją Liceum im. Zygmunta Działowskiego, jest wspólne śpiewanie piosenek świątecznych. Dlatego właśnie cała społeczność szkolna udała się do pobliskiego WDK, by wspólnie śpiewać świąteczne piosenki i kolędy.

 • Wigilia dla samotnych

Udział uczniów ZS w Wigilii dla Samotnych - Nagranie utworu autorstwa naszego ucznia Przemka już dostępne!

Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyli w spotkaniu świątecznym dla osób samotnych, organizowanym przez MOPS w Wąbrzeźnie

 • Konkursy kulinarne

Świąteczne potrawy i zastawy stołu w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół - w naszej szkole są prawdziwe talenty kulinarne!

W poniedziałek 12 grudnia w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich polegał na nakryciu świątecznego stołu.

 • WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Udało się! Zespół Szkół w Wąbrzeźnie nawiązał współpracę ze szkołą Realschule w Syke

Udało się!!! Po wielu zmaganiach i tygodniach przygotowań, Zespół Szkół w Wąbrzeźnie osiągnął sukces, nawiązując  współpracę ze szkołą Realschule w Syke, w partnerskim powiecie Diepholz. Współpraca obu szkół ma polegać na wymianie uczniów a także poznaniu niemieckiego i polskiego systemu szkolnictwa, w szczególności edukacji zawodowej.

 • Otrzęsiny pierwszaków

Otrzęsiny klas pierwszych w ZSO w Wąbrzeźnie!

W tym roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących utworzone zostały trzy pierwsze klasy. Zgodnie z tradycją nowo przybyli uczniowie musieli przejść specjalny rytuał mający na celu wprowadzenie ich do społeczności Liceum ;)

 • Sprzedaż biletów miesięcznych

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc styczeń

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc STYCZEŃ odbędzie się w dniach 30 grudnia i 2 stycznia w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00.

 • Kiermasz piernikow w ZS W WĄBRZEŹNIE

Charytatywny kiermasz pierników zorganizowany przez uczniów ZS w Wąbrzeźnie

21 grudnia w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie odbył się Piernikowy Jarmark Świąteczny. Pracownia logistyczna zamieniła się w klimatyczne miejsce do spędzania przedświątecznego czasu.Stoiska przygotowane przez uczniów uginały się od przepysznych logistycznych pierników.
 • PRZEKAZANIE ŚWIATEŁKA

Światełko Betlejemskie rozjaśnia kolejne miejsca w Powiecie Wąbrzeskim

Światełko Pokoju od ponad 30 lat odpalane jest z płomienia wiecznego ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie przenoszone przez skautów i ludzi dobrej woli na wszystkie kontynenty świata. Stanowi symbol pojednania i pokoju, oczekiwanego szczególnie w związku z agresją na sąsiednią Ukrainę. 

 • WIGILIA W KPPSP

Wigilia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie

W dniu 21 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie wigilijne wąbrzeskich strażaków.  Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Wąbrzeźnie st. kpt. Roberta Stasiaka w wydarzeniu udział wzięli Krzysztof Maćkiewicz – Starosta Wąbrzeski, - st. bryg. Sławomir Herbowski Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
 • Kolęda w wykonaniu dzieci i wychowawców Placówki OP-WYCH

Pójdźmy wszyscy do stajenki w wykonaniu dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

Wraz z życzeniami dzieci i opiekunowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej zaśpiewali kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE WTZ

Białe opłatki, białe stoły, Świeżych choinek las. Doprawdy mogą dziś anioły zagościć pośród nas

21 grudnia na zaproszenie Uczestników WTZ Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz oraz Dyrektor PCPR Justyna Przybyłowska uczestniczyli w wigilii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. 

 • ZAPROSZENIE NA KONCERT

Zapraszamy na koncert „Trzeci dzień świąt”, podczas którego wystąpi blisko 50 muzyków i wykonawców.

Stowarzyszenie Forma ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na koncert „Trzeci dzień świąt”, podczas którego wystąpi blisko 50 muzyków i wykonawców. Już 27 grudnia na wąbrzeskiej scenie siły połączą lokalni muzycy, chór oraz zaproszeni goście. Nie może Was zabraknąć przy wspólnym kolędowaniu!

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Piłkarskie emocje w Toruniu

W niedzielę 18 grudnia cały piłkarski świat skupił swoją uwagę na finałowym meczu mundialu w Katarze. Jednakże nasze myśli i doping biegły w kierunku Torunia. To właśnie tam wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach wzięli udział w II Toruńskim Turnieju Piłki Halowej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych.

 • W PIĄTEK 23 GRUDNIA WYDZIAŁ KOMUNIKACJI PRACUJE DO GODZ. 12

Wydział Komunikacji w piątek 23 grudnia czynny do godz. 12

Informujemy, że w piątek 23 grudnia Wydział Komunikacji będzie czynny do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Betlejemskie światło w powiecie wąbrzeskim

Betlejemskie światełko zapłonęło w samym centrum Powiatu Wąbrzeskiego

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

 • SAMOCHÓD DLA POWIATU ŁAŃCUCKIEGO

Powiaty dofinansowały zakup samochodu dostawczego na potrzeby pomocy Ukrainie

Apelem z dnia 16 sierpnia 2022 r. Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich zwrócił się do członków Związku o rozważenie możliwości udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Łańcuckiego jako jednostki realizującej zakup samochodu dostawczego przeznaczonego na potrzeby pomocy poszkodowanym w konflikcie zbrojnym w Ukrainie.

 • ZLOT WIZJONERÓW

Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica organizuje wyjazdowy ZLOT WIZJONERÓW!

Zapraszamy do nas wszystkie osoby, dla których tematy związane z ochroną środowiska i ekologią są bardzo ważne! Chciałby wymienić się swoimi pomysłami, podyskutować, o tym co zrobić, żeby świat był piękniejszy i lepszy!

 • sesja34505

Odbędzie się XXXVII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

Na  podstawie art.  15  ust.  1  ustawy z  dnia  5  czerwca  1998  r.  o  samorządzie  powiatowym...

 • FORUM ROZWOJU REGIONALNEGO

Forum Rozwoju Regionalnego podsumowało działalność w 2022 roku

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wziął udział w spotkaniu uczestników Forum Rozwoju Regionalnego. Zebranie odbyło się 13 grudnia w Ostromecku. Głównym celem działań Forum jest wspieranie spójnego rozwoju województwa. Zebrani zaangażowani w działalność forum omówili plany na 2023 rok, w tym działalność regionalistów w powiatach.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

Strażacy z terenu powiatu podzielili się opłatkiem

13 grudnia w Gminnym Domu Kultury w Książkach odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków ochotników z terenu Powiatu Wąbrzeskiego. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Karol Sarnecki. Podczas spotkania, doceniając wkład pracy i zaangażowanie podczas służby pełnionej w OSP nagrodzono wyróżniających się w mijającym roku strażaków. 

 • SENIORZY

Dobiega końca program zapobiegania upadkom dla seniorów!

Dnia 13 grudnia 2022 r. uczestnicy „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” poddani zostali badaniom końcowym. Tym samym zakończono realizację ww. programu w 2022 r.

 • URZĄD SKARBOWY INFORMUJE

Zaświadczenie wydane w e-Urzędzie Skarbowym to dokument elektroniczny

• W e-Urzędzie Skarbowym (e-US) można otrzymać zaświadczenia o dochodach,  a także o niezaleganiu w podatkach.
• Zaświadczenie jest wystawiane jako dokument elektroniczny (plik) i doręczane na konto podatnika w e-US.
• Zaświadczenia elektroniczne powinny być traktowane na równi z dokumentami papierowymi.

 • HUMANIŚCI NA START

W gronie tegorocznych stypendystów Marszałka znalazło się sześciu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących

Humaniści na start – to program stypendialny Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego promujący uczniów szkół podstawowych i średnich naszego województwa, którzy uzyskują szczególne osiągnięcia edukacyjne w zakresie przedmiotów humanistycznych.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

Hej kolęda, kolęda! – spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie Koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Wąbrzeźnie

Członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Wąbrzeźnie tradycyjne przed Świętami Bożego Narodzenia spotkali się, by podzielić się opłatkiem.

 • MIANOWANIE NAUCZYCIELA

Pani Wioleta Węglerska odebrała akt nadania stopnia awansu zawodowego

Dnia 12 grudnia 2022 r. Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Wiolecie Węglerskiej, nauczycielowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wroniu. Pani Wioleta złożyła również ślubowanie, które potwierdziła własnoręcznym podpisem.

 • RELACJA Z POSIEDZENIA ZARZĄDU ZPP

Trudna sytuacja finansowa w szpitalach powiatowych, konieczność zmian finansowania oświaty, transport publiczny - RELACJA Z POSIEDZENIA ZARZĄDU ZWIĄZKU POWIATÓW POLSKICH

Bardzo trudna sytuacja finansowa w szpitalach powiatowych, konieczność wprowadzenia niezbędnych zmian w zakresie finansowania oświaty, funkcjonowanie systemu wsparcia zawodowych rodzin zastępczych, transport publiczny, obecne nie łatwe realia budżetów powiatów i stan finansów publicznych – to główne tematy posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 8-9 grudnia 2022 r. w Busku Zdroju.

 • KOMUNIKAT PINB

Komunikat Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

W z związku okresem jesienno-zimowym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wąbrzeźnie przypomina właścicielom i zarządcą obiektów budowlanych o konieczności wywiązania się z obowiązków wynikających z art. 61 oraz art.62 ustawy Prawo Budowlane, a w szczególności....

 • I KONGRES REGIONALISTÓW

Wicestarosta wziął udział w I Kongresie Regionalistów Województwa

8 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się I Kongres Regionalistów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W wydarzeniu, które w założeniu jest początkiem integracji ruchu regionalistycznego w naszym województwie, wziął udział Wicestarosta Karol Sarnecki. 

 • ZARZĄD ZWIĄZKU POWIATÓW POLSKICH

Trwa dyskusja o problemach powiatów – posiedzenie Zarządu ZPP

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz bierze udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich, które odbywa się w Busku-Zdroju.

 • BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH

Czy wiesz, że w Starostwie mieści się Biuro Rzeczy Znalezionych? W depozycie do odbioru pozostają m.in. rowery, portfele, klucze

Do depozytu Biura przyjmuje się na przechowanie rzeczy znalezione ma terenie Powiatu Wąbrzeskiego, porzucone bez zamiaru wyzbycia się ich własności, których szacunkowa wartość przekracza 100 zł. Obecnie w depozycie biura znajdują się m.in.rowery, klucze, portfele, głośnik. 

 • ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY

5 lat działalności Środowiskowego Domu Samopomocy Oddział II we Wroniu

6 grudnia świętowaliśmy piątą rocznicę działalności Środowiskowego Domu Samopomocy Oddział II we Wroniu.  W wydarzeniu wzięli przyjaciele i sympatycy placówki. Podczas uroczystości z ust gości padło wiele ciepłych słów, w których podkreślano ogromne znaczenie funkcjonowania placówki na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, a także fakt, iż Środowiskowy Dom Samopomocy jest miejscem, gdzie odkrywane są talenty, gdzie zawiązują się przyjaźnie, gdzie panuje rodzinna atmosfera.

 • ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY PTASIA GRYPA

ROZPORZĄDZENIE Nr 18/2022 WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

Na obszarze zagrożonym wystąpieniem choroby, o którym mowa w § 1, zakazuje się: utrzymywania drobiu na wolnym powietrzu, chyba że drób jest chroniony przed kontaktem z dzikim ptactwem za pomocą sieci, dachów, poziomych tkanin lub innych odpowiednich środków zapobiegających temu kontaktowi.

 • Mikołajkowo w ZSO

Mikołajkowo w Działowskim :)

Mikołajkowa poczta, a także zwolnienie z odpytywania osób ubranych na cześć świętego czerwonego Mikołaja... Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, gdzie uczniom we wtorek udzielił się pełen uśmiechu miłojakowy nastrój :) 

 • MIKOŁAJKI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Samorząd uczniowski ZS zorganizował mikołajki połączoną ze zbiórką na leczenie Pani Karoliny!

Samorząd uczniowski Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie opracował na tegoroczne mikołajki prosty.. ale wyjątkowo bogaty plan: po pierwsze zbiórka nakrętek, po drugie muzykowanie, słodkości Grinch'owe przebieranki!

 • Wyjazd na lodowisko

Nowe umiejętności i integracja w zimowej atmosferze na lodowisku!

Dnia 30 listopada 2022r. odbył się wyjazd na lodowisko do Torunia. Uczestnikami wycieczki byli wychowankowie internatu  - uczniowie Zespołu Szkól w Wąbrzeźnie. Celem wyjazdu było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia., doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz świetna zabawa.

 • Co za talenty!

Choinki w stylu loftowym wykonane przez naszych uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu!

Uczniowie z klasy 2b Zespołu Szkół Zawodowych samodzielnie zaprojektowali i wykonali choinki w stylu loftowym. Wykonanie tego projektu odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego. w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu.

 • MIKOŁAJKI W PLACÓWCE W KSIĄŻKACH

Święty Mikołaj zawitał do dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

Z okazji mikołajek na wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej czekała moc niespodzianek. Już z samego rana dzieci w swoich butach znalazły prezenty od św. Mikołaja. Następnie do placówki przybyła pani logopeda ze szkoły podstawowej w Myśliwcu. Społeczność tejże jednostki zorganizowała wśród uczniów zbiórkę słodyczy, które zostały przekazane naszym wychowankom.

 • KONWENT POWIATÓW

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Tleniu

Na zaproszenie Starosty Świeckiego w Tleniu zorganizowano posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przewodniczący Konwentu - Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz na dzisiejsze spotkanie zorganizował dla samorządowców następujące panele tematyczne...

 • ODWOŁANIE KOMUNIKATU

PRZYWRÓCONO PRAWIDŁOWE FUNCKJONOWANIE RZĄDOWEGO SYSTEMU CEPIK UMOŻLIWIAJĄCEGO REJESTRACJĘ POJAZDÓW

PRZYWRÓCONO PRAWIDŁOWE FUNCKJONOWANIE RZĄDOWEGO SYSTEMU

CEPIK UMOŻLIWIAJĄCEGO REJESTRACJĘ POJAZDÓW

 

 • ZWIĄZEK POWIATÓW WOJ. KUJ POM

Posiedzenie związane z likwidacją Związku celowego Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego

W dniu 29 listopada Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz brał udział w posiedzeniu Związku Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Żninie. Wieloletnia współpraca powiatów województwa w związku ze zrealizowaniem wszystkich zawartych w statucie zadań dobiegła końca. Starostowie podjęli w dniu wczorajszym uchwałę o likwidacji Związku Celowego. 

 • Z wizytą w urzędzie skarbowym

Rozliczenie podatków to nic trudnego dla uczniów biorących udział w prelekcji w Urzędzie Skarbowym

Uczniowie klas 4 TE/ THO i 4 TLp Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odwiedzili Urząd Skarbowy w Wąbrzeźnie. Młodzież wzięła udział w prelekcji dotyczącej podatków i załatwiania spraw w urzędzie za pomocą stron internetowych.

 • Z WIZYTĄ W SEJMIE

Z wizytą w Warszawie

Dnia 29 listopada, na zaproszenie posła Tomasza Szymańskiego, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP w Warszawie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Uczestnicy wycieczki już od 6:50 musieli stawić się na zbiórkę, tradycyjnie na parkingu przy Netto i o godzinie 7:00 wyruszyliśmy w drogę. Planowo o 11.10 dojechaliśmy do Stolicy. Tam z pod pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego ruszyliśmy spacerem w kierunku gmachu Sejmu.

 • Wielkie serca naszych uczniów

Wielkie serca naszych uczniów! Wolontariat Banku Żywności w wąbrzeskich supermarketach

W miniony weekend odbywała się coroczna zbiórka żywności pod hasłem Święta godne, a nie głodne. Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie byli wolontariuszami Banku Żywności. Mogli Państwo spotkać wolontariuszy Zespołu Szkół w wąbrzeskich supermarketach, a dzięki hojności klientów - jak widać na zdjęciach - akcję przeprowadzono z powodzeniem.

 • WYCIECZKA DO GDYNI

Wycieczka klas drugich do Gdyni

Dnia 24 listopada odbyła się wycieczka uczniów klas IIA i IIB do Gdyni, w trakcie której zaplanowane było zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w musicalu “Wiedźmin” na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego.

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Pozostając w temacie zmagań piłkarskich... zapraszamy na relację ze zmagań naszych szkół w turnieju piłki nożnej! Co za wyniki!

W Zespole Szkół w Wąbrzeźnie odbyły się powiatowe zawody halowej piłki nożnej zorganizowane przez Powiatowego Organizatora Sportu Jarosława Rybszlegera. W zmaganiach wzięły udział drużyny dziewcznąt i chłopców reprezentujące nasze szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół  oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących.

 • KINO OBJAZDOWE W WĄBRZEŹNIE

Najgorętsze premiery filmowe w kinie Wąbrzeskiego Domu Kultury! To już 12 grudnia

12 grudnia 2022 roku Wąbrzeski Dom Kultury ponownie odwiedzi IDĘ DO KINA – PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA. Nie zabraknie najgorętszych tytułów tego roku!

 • WYPRAWY LITERACKIE 2022

Wyprawy Literackie - XVIII edycja za nami!

Powiatowy Konkurs Literacki "Wyprawy Literackie" dla Osób Niepełnosprawnych, oficjalnie wkroczył w dorosłość. Podczas czwartkowego finału zmagań „O złoty kałamarz” i „O złotą maskę” spotkaliśmy się o to po raz XVIII.

 • Sprzedaż biletów miesięcznych

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc grudzień

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc grudzień odbędzie się w dniach 30 listopada oraz 1 grudnia w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00.

 • Zespół Szkół w Wąbrzeźnie

Piękny gest uczniów ZS - własnoręcznie wykonali sanki dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej

Grupa uczniów z klasy II B Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odwiedziła Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Książkach. Podczas tej wizyty uczniowie przekazali na rzecz podopiecznych placówki własnoręcznie zaprojektowane i wykonane sanki. Wykonanie tego projektu odbyło się w CKZ w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu, natomiast materiał do jego realizacji częściowo dostarczyli sami uczniowie.

 • Dzień pracownika socjalnego

Z życzeniami w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

Z okazji przypadającego w listopadzie “Dnia pracownika socjalnego” Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą w Książkach odwiedzili z życzeniami Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Wicestarosta Karol Sarnecki,Przewodniczący Rady Powiatu Marek Markowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Justyna Przybyłowska.

 • Konferencja na Politechnice Bydgoskiej

Starosta wraz z nauczycielami bierze udział w konferencji „Porozmawiajmy o przyszłości edukacji”

Politechnika Bydgoska w odpowiedzi na wyzwania stojące przed współczesną edukacją zorganizowała konferencję „Politechnika dialogu – porozmawiajmy o przyszłości edukacji” w ramach której w czwartek 24 listopada odbywa się cykl prelekcji dla nauczycieli z zakresu psychologii, coachingu, teorii edukacji czy innowacji w dydaktyce.

 • W wizytą w ZS w Wąbrzeźnie

Z wizytą w pracowniach Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół

Centrum Kształcenia Zawodowego w ZS w Wąbrzeźnie zajmuje się produkcją oraz montażem m.in. bram, ogrodzeń, gablot, regałów na znicze, na zlecenie osób prywatnych oraz instytucji publicznych.
 
 • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Pyszne naleśniki pod czekoladową chmurką - spójrzcie jak radzą sobie uczniowie klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych!

Tak prezentuje się praca uczniów klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali pyszne naleśniki pod czekoladową kołderką. Trzeba przyznać, że prezentują się apetycznie a zajęcia praktyczne w profesjonalnie wyposażonej pracowni są przyjemnością!

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTYNĄ SZKOŁYK

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martyną Szkołyk - wąbrzeźnianką, autorką powieści fantasy

Niecałe dwa lata temu zapraszaliśmy Państwa na pierwsze spotkanie z Martyną Szkołyk, debiutującą wówczas młodą wąbrzeźnianką. "Czarna, czarna toń" opowiadająca o Burzowym Gniewie – alfie Stada Nocy zrobiła sporo szumu wśród miłośników fantasy. Publiczność zgromadzona w wąbrzeskiej bibliotece nie szczędziła pochwał młodej autorce, podkreślając świetny styl i siłę wyobraźni

 • DOSTĘPNY SAMORZĄD - GRANTY

Pozyskaliśmy dofinansowanie na stworzenie nowej strony internetowej Powiatu w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”!

Powiat Wąbrzeski pozyskał grant w wysokości 21 400 zł na stworzenie nowej strony internetowej w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nowa wizualizacja zapewni dostępność cyfrową osobom ze szczególnymi potrzebami, w związku z czym osoby z różnymi niepełnosprawnościami będą mogły sprawnie korzystać z portalu www.wabrzezno.pl. 

 • Relacja z Powiatowych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Nagranie z Powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości - już dostępne na naszym kanale Youtube!

Miejska Telewizja Kablowa przygotowała relację z Powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Wąbrzeźnie. Ponad 30 minut nagrania jest już dostępne na naszym kanale Youtube oraz w okienku poniżej. Zachęcamy do oglądania! 

 • DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna za nami

W piątek (18.11.22 r.) w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna pod tytułem: "Hejt w sieci i szkole". Policjanci naszej jednostki spotkali się z młodzieżą z wąbrzeskich szkół, aby podnieść poziom świadomości odnośnie szeroko rozumianego hejtu i mowy nienawiści.

 • Życzenia Starosty
 • POMOC DLA RODZIN

Do 23 listopada 2022 r. został wydłużony termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi

Do 23 listopada 2022 r. został wydłużony termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

 • EUROPEJSKI ROK MŁODZIEŻY

W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie do udziału w konkursach - przewidziane są atrakcyjne nagrody!

W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie do udziału w 3 konkursach, w których przewidziane są atrakcyjne nagrody, a których wręczenie odbędzie się w budynku KPRM.

 • ARIMR INFORMUJE

Dopłaty do składek ubezpieczenia od strat spowodowanych chorobami zwierząt

Pomoc przyznaje się w formie dopłaty do składki z tytułu ubezpieczenia drobiu, bydła lub świń od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą na okres objęty ubezpieczeniem rozpoczynający się nie wcześniej niż w dniu 1 kwietnia 2022 r.

 • APLIKACJA MOBILNA ZUS

Teraz wniosek o 500 plus i 300 plus złożysz także przez smartfona. ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS

ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Za jej pośrednictwem można złożyć wniosek na przykład o świadczenie wychowawcze 500 plus czy 300 plus z programu „Dobry Start”.  Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia rodzinne  wypłacane przez ZUS. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o należne im środki – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 • FORUM EDUKACYJNE W PŁUŻNICY

Gmina Płużnica i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SENSOR serdecznie zapraszają na Forum Edukacyjn

Gmina Płużnica i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SENSOR serdecznie zapraszają na Forum Edukacyjne. Jego hasło przewodni brzmi "Przestańmy się szkolić, zacznijmy działać dla siebie i innych”. Organizatorzy do udziału zapraszają samorządowców, nauczycieli, rodziców i uczniów. Przygotowano dla nich blisko trzydzieści różnych tematów, które będą prezentowane przez około czterdziestu prelegentów. 

 • Sukces ogólnopolski uczennic ZSO w Wąbrzeźnie

Sukces uczennic ZSO w ogólnopolskim konkursie graficznym "Obrońcy niepodległej"

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczysta gala konkursu graficznego "Obrońcy Niepodległej". Na konkurs wpłynęło 318 prac. W tym gronie świetnie wypadły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Kornelia Templin zajęła 3 miejsce, a Ola Łaga uzyskała wyróżnienie. 

 • INTERNAT WE WRONIU

Uczniowie mieszkający w szkolnym internacie pamiętają o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie mieszkający w szkolnym internacie pamiętają o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe święto jest powodem do dumy dla całej internackiej społeczności.

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wroniu

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka odśpiewali hymn w ramach akcji "Szkoła do hymnu"

W czwartek, 10 listopada, w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Wroniu świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Uroczysty apel w ZSO w Wąbrzeźnie

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ogólnokształcących

10 listopada na szkolnej auli w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. Dyrektor Aleksander Czarnecki podsumował udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Obrońcy Niepodległej", w który w gronie nagrodzonych znalazły się Kornelia Templin i Aleksandra Łaga oraz wręczył nagrody zwycięzcom szkolnego turnieju mixtów w piłce siatkowej.

 • 11 LISTOPADA - ZS WNO

Uczniowie ZS upamiętnili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas uroczystego apelu. Uczniowie pod opieką nauczycieli wspólnie odśpiewali hymn państwowy oraz obejrzeli występ swoich koleżanek i kolegów upamiętniający tamte wydarzenia.
 • POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień - Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

W piątek 11 listopada spotkaliśmy się w Wąbrzeźnie by wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości. Zebrane na uroczystości delegacje zebrały się pod tablicą towarzystwa gimnastycznego „Sokół”, gdzie złożono kwiaty upamiętniając poległych w imię niepodległej Polski. 

 • INFORMACJA ARIMR

Do 15 listopada 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi 

Do 15 listopada 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. 

 • ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Urząd Miasta Wąbrzeźno oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna serdecznie zapraszają na spotkanie dla przedsiębiorców

Urząd Miasta Wąbrzeźno oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna serdecznie zapraszają na spotkanie dla przedsiębiorców, które odbędzie się już w przyszły czwartek (17 listopada) o godzinie 11:00 w Sali kolumnowej Wąbrzeskiego Domu Kultury przy ulicy Wolności 47 w Wąbrzeźnie.

 • NARODOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Starosta Wąbrzeski zachęca do wspólnego upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Na piątkowe popołudnie zaplanowano Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Po uroczystym złożeniu kwiatów w asyście kompanii honorowej Grudziądzkiego Batalionu Walki Radioelektronicznej zapraszamy na poczęstunek gorącym żurkiem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Następnie odbędzie się Msza w kościele pw. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie.

 • PRZYWRÓCONO FUNCKJONOWANIE CENTRALI

Przywrócono prawidłowe funkcjonowanie centrali telefonicznej

Przywrócono prawidłowe funkcjonowanie centrali telefonicznej Starostwa Powiatowego. Wszystkie numery kontaktowe pozostają do Państwa dyspozycji. 

 • Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina

Konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy daniach z gęsiny

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy daniach z gęsiny. W tym roku zapraszamy do udziału rodziny, a także koła gospodyń wiejskich. Czekają atrakcyjne nagrody. Na relacje ze wspólnego świętowania organizator konkursu czeka do 21 listopada.

 • Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie

2 listopada uczniowie klas pierwszych technikum oraz szkoły branżowej przystąpili do ślubowania. Zebranych powitał dyrektor Wojciech Bereza kierując do młodzieży ciepłe słowa i gratulując wyboru szkoły. Następnie reprezentanci klas złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską, być odpowiedzialnym za swoje słowa i sądy oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

 • TURNIEJ SZACHÓW SZYBKICH

Kolejna edycja Turnieju Szachów Szybkich FIDE za nami!

29 października w Wąbrzeskim Domu Kultury rozegrany został  po raz kolejny Turniej Szachów Szybkich FIDE. W tym roku udział w turnieju wzięło ponad 30 osób, które przyjechały do nas z różnych części Polski. Nad całością czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski.

 • KONKURS DLA KGW

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - nagroda o wartości aż 6 tys. złotych!

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski! Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”.

 • Sprzedaż biletów miesięcznych

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc listopad

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc listopad odbędzie się w dniu 2 listopada 2022 r. w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00.

 • Dzień terapeuty zajęciowego

„Łatwiej uwierzyć w siebie, gdy wierzy w nas ktoś drugi” – Dzień Terapeuty Zajęciowego w WTZ w Wąbrzeźnie

27 października obchodzimy Dzień Terapeuty Zajęciowego. Z tej okazji na zaproszenie Terapeutów i Uczestników Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz odwiedził WTZ w Wąbrzeźnie. Część artystyczna przygotowana przez uczestników Warsztatów była pełna ciepłych słów wdzięczności dla terapeutów, którzy każdego dnia wspierają ich w usprawnieniu i zdobycia jeszcze większej samodzielności. 

 • Mała Książka Wielki Człowiek

Uwielbiana przez dzieci kampania czytelnicza Mała Książka Wielki Człowiek rusza z nową edycją

Filia dla dzieci oraz Filia nr 1 na Os. Tysiąclecia otrzymały już nowe książki, plakaty i karty Małego Czytelnika zachęcające do odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek. Wszystkie materiały są w nowej, kolorowej szacie graficznej. Doczekaliśmy się też nowej wyprawki czytelniczej. Książka, którą otrzymają dzieci przystępujące do projektu to „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. Wyprawkę, na którą składa się książka dla dzieci oraz poradnik dla rodziców ("Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece") otrzyma każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z filii Biblioteki w Wąbrzeźnie!

 • SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE

Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Polakiewiczem

W czwartek, 3 listopada zapraszamy na spotkanie zorganizowane we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy Toruń. Gościem będzie Grzegorz Polakiewicz - świecki konsekrowany, wędrowny ewangelizator i rekolekcjonista, który sam o sobie mówi „łajdak i powsinoga”; miłośnik Kościoła i dobrej kuchni.

 • UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA DZIEN 1 LISTOPADA

Zmiany organizacji ruchu w związku z dniem Wszystkich Świętych

Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, w dniu 1 listopada br. w rejonie cmentarzy na terenie Wąbrzeźna wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu. Prosimy o stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń wydawanych przez policjantów kierujących ruchem.

 • NOMINACJA DO BOHATERON

Grzegorz Banaś - nauczyciel historii w ZSO nominowany do nagrody BohaterON!

Nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie - Grzegorz Banaś znalazł się w gronie pięciu osób w Polsce nominowanych w kategorii „Nauczyciel" do nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Przyznawana jest ona w różnych kategoriach dla osób, które pielęgnują pamięć o historii Polski i jej bohaterach.

 

 • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

Uczniowie naszych szkół wzięli udział Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym

Powiatowy Organizator Sportu Jarosław Rybszleger w dniu 21 października w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami chłopców i dziewcząt z Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie pozwoliła na wyłonienie najlepszych drużyn. 

 • CENTRALNA REJESTRACJA GRUPY NOWY SZPITAL

Zarejestruj się na wizytę do szpitala pod numerem telefonu CENTRALNEJ REJESTRACJI Grupy Nowy Szpital

41 240 0000 to numer centralnej rejestracji Grupy Nowy Szpital. Korzystając z tego numeru zarejestrujesz się do poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych w Świeciu, Olkuszu, Nakle, Szubinie, Wąbrzeźnie, Kostrzynie nad Odrą, Świebodzinie, Skwierzynie, Szprotawie i Wschowie.

 • ĆWICZENIA W PLACÓWCE

Ćwiczenia strażackie w placówce

Wszyscy wiemy jak ważna dla społeczeństwa jest praca strażaków. Aby mogli być oni skuteczni w swoich działaniach niezbędne są systematyczne ćwiczenia i szkolenia. Dlatego też Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach w porozumieniu z OSP Książki postanowiła użyczyć swojego budynku oraz boiska do przeprowadzenia ćwiczeń strażackich. Ćwiczenia te polegały na symulacji wybuchu pożaru oraz ewakuacji wychowanków wraz z personelem.

 • Obywatelski monitoring funduszy europejskich

Obywatelski monitoring funduszy europejskich - nie przegap!

Do Polski już wkrótce powinno trafić ponad 76 mld. euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich.

 • Wizyta na Politechnice Bydgoskiej

Udział uczniów ZS w Wąbrzeźnie na Inżynieraliach Politechniki Bydgoskiej

Dnia 20 października 2022 roku uczniowie klas IV Technikum Mechatroniczego i Mechanicznego, wraz z opiekunami uczącymi przedmiotów zawodowych tj. p. Marcinem Lewickim, p. Adamem Rakiem oraz p. Arturem Zubko uczestniczyli w corocznym wydarzeniu jakim są „Inżynieralia” organizowane na Politechnice Bydgoskiej.

 • Związek Powiatów Polskich

Starosta Wąbrzeski bierze udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniach 19-20 października w Szczyrku odbywa się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym w ramach funkcji  Wiceprezesa ZPP uczestniczy Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. W spotkaniu samorządowców wziął udział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który szczegółowo omówił zmiany prawne i finansowe w systemie ochrony zdrowia.

 • ZMIANY W PODATKU OD SPADKU I DAROWIZN

Korzystne zmiany w podatku od spadków i darowizn

• Od 13 października br. obowiązują wyższe kwoty wolne.
• Z korzyścią dla podatników zmieniła się też skala podatkowa.
• Nowe zasady dotyczą darowizn i spadków, dla których obowiązek podatkowy powstał od 13 października.

 • SZCZEPIENIA OCHRONNE

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie zaprasza na szczepienie przeciw COVID-19

W ostatni piątek tego miesiąca - 28 października Nowy Szpital w Wąbrzeźnie zaprasza na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia najskuteczniej chronią przed ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią.

 • Przepiękne prace graficzne trafiły na konkurs

Co za talenty! Prace uczennic naszego liceum zgłoszone do konkursu "Obrońcy niepodległej"

W konkursie graficznym „Obrońcy Niepodległej”, organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku udział biorą trzy uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie Aleksandra Łaga, Kornelia Templin, Yelyzaveta Yershova ( więcej prac uczennicy na instagramie pod nazwą: Ayshi_Ghost :) 

 • Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece

Już kocham tą bibliotekę! Wizyty pierwszoklasistów w wąbrzeskiej bibliotece

Jak co roku na początku roku szkolnego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie zaprasza w swoje progi pierwszoklasistów naszych szkół ponadpodstawowych. 

 • ERASMUS NAUCZYCIELI

5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyło w międzynarodowym kursie w Turcji!

W dniach 3-12 października 2022 grupa 5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyła w międzynarodowych działaniach związanych z uczeniem się w ramach projektu  ‘Digital age, innovative  teachers ‘ będącego częścią programu Erasmus+. 

 • DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

Dzień walki z otyłością - uczniowie włączyli się w akcję promowania zdrowego odżywania

24 października na świecie obchodzony jest dzień walki z otyłością. Społeczność Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie obchodziła go 10 października.Klasy I i II  technikum żywienia usług gastronomicznych przygotowały fit przekąski: koreczki warzywne,chipsy z marchewki oraz pietruszki,chleb na zakwasie z mąki orkiszowej i samopszy z powidłami jabłkowymi i wiśniowymi, była również patera z jabłkami.

 • XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach

XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach – Gmina Płużnica z wyróżnieniem!

12 października wystartowało jubileuszowe XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, którego organizatorem jest Municipium SA, wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA. To jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w kalendarzu samorządowców, podczas którego w tegorocznej edycji poza dyskusjami plenarnymi o aktualnych problemach finansowych zaplanowano 12 równoległych konferencji tematycznych skupiających najlepszych ekspertów, samorządowców i przedstawicieli biznesu. 

 • SAMORZĄD PRZYJAZNY EKONOMII SPOŁECZNEJ

Powiat Wąbrzeski z tytułem „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”! Serdeczne podziękowania za współpracę wolontariuszy w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy

11 października w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej - 12. edycja Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej. Środowiska zaangażowane na rzecz rozwoju i promocji ekonomii społecznej spotkały się na uroczystej gali by uhonorować samorządy lokalne, podmioty ekonomii społecznej oraz przedstawicieli biznesu za działania na rzecz ekonomii społecznej, przyznając tytuły „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”, „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie”, certyfikaty „Zakup Prospołeczny” oraz wyróżnienia specjalne marszałka województwa.

 • 50 LECIE POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH W WĄBRZEŹNIE

50- lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Wąbrzeźnie

W tym roku koło Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Wąbrzeźnie obchodzi Jubileusz 50-lecia swojej działalności. Z tej okazji 11 października w Wąbrzeskim Domu Kultury zorganizowano uroczyste spotkanie członków Koła z terenu powiatu. Na uroczystość zaproszono także przedstawicieli instytucji i samorządów, którzy od wielu lat współpracują z Kołem PZNiN, wspierając ich działalność w wielu aspektach. 

 • SKRÓT INFORMACJI Z WRZEŚNIA

Wydarzenia w Powiecie Wąbrzeskim! Olimpiada Rolnicza, konferencja Erasmus, Piknik "Być z rodziną" to tylko niektóre wywiady dostępne w filmie

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia 8 minutowego filmu, w którym znajdą Państwo relację z: Konferencji Erasmus+ w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie, od 3:54 Olimpiady Wiedzy Rolniczej - eliminacji powiatowych Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, od 6:23 X Pikniku "Być z rodziną" zorganizowanego przez PCPR.

 • ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Święto ziemniaka w Łopatkach

Tradycyjnie w okresie jesiennym organizowane jest “Święto Ziemniaka”. W tym roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowaczej w Książkach na zaproszenie sołectwa Szczuplinki wraz z opiekunami wzięli udział w imprezie organizowanej w sąsiedniej wiosce. Świętowanie rozpoczęlito od warsztatów, podczas których dzieci mogły z głównego bohatera wydarzenia, czyli ziemniaka zbudować różne postacie i figurki. Następnie odbyły się różnego rodzaju konkursy “ziemniaczane”.

 • WIERZCHY - Wycieczka integracyjna ZSO WNO

Pierwszoklasiści Działowskiego zintegrowani

W dniach 21-22 września uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c odwiedziły ośrodek integracyjno-wypoczynkowy w Wierzchach. Dojechaliśmy do celu około godziny 10.00. Nasz pobyt zaczęliśmy od zakwaterowania w drewnianych domkach. Mimo chłodnej aury, korzystaliśmy z uroków tego miejsca. Część z nas spędzała czas na powietrzu, grając w siatkówkę pod bacznym okiem nauczycieli. Inni integrowali się w domkach, żartując i słuchając muzyki.

 • MŁODZIEŻOWA RADA

Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica ogłasza nabór do Młodzieżowej Rady Ekologicznej

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na działania ekologiczne podejmowane w powiecie, lubisz pracować w grupie i nie jest Ci obce działanie na rzecz dobra wspólnego, zapraszamy Ciebie do Młodzieżowej Rady Ekologicznej!

 • Podpisaliśmy umowę na budowę boisk przyszkolnych

Wyłoniliśmy wykonawcę budowy boisk przyszkolnych!

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą projektu budowy boisk wielofunkcyjnych z infrastrukturą dodatkową przy Zespole Szkół w Wąbrzeźnie  oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie. Inwestycję wykona firma ELSIK Sp. z o.o.  z Żukowa. Przypominamy, że Powiat Wąbrzeski pozyskał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 2 057 591,94 zł. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie 4 292 700 zł brutto. Pozostałą kwotę sfinansujemy z budżetu Powiatu Wąbrzeskiego. 

 • KRYSZTAŁOWE SERCE DLA ASPIRANTA KRZYSZTOFA ŚWIERCZYŃSKIEGO

Bohaterski czyn aspiranta Krzysztofa Świerczyńskiego z KPP w Wąbrzeźnie nagrodzono "Kryształowym sercem"

W tym roku, już po raz piąty, przyznano „Kryształowe Serca”, które otrzymało pięćdziesięciu dziewięciu policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. To honorowe odznaczenie przyznawane policjantom za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców. Stworzenie wyróżnienia zainicjował kilka lat temu Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

 • PROFILAKTYKA JODOWA BROSZURA INFORMACYJNA

W kujawsko-pomorskim trwa dystrybucja jodku potasu do samorządów - lista planowanych punktów dystrybucji na terenie Powiatu Wąbrzeskiego

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa dotycząca dystrybucji jodku potasu w regionie – w przypadku zagrożenia radiacyjnego. Działania te wynikają z dyspozycji prewencyjnej MSWiA, odnoszącej się do walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że liczba tabletek przekazana z Agencji Rezerw Strategicznych w sierpniu br. do kujawsko-pomorskiego – i zabezpieczona w magazynie wojewódzkim, magazynach powiatowych i gminnych – wynosi łącznie 3 115 860 sztuk.

 • MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 5 października Powiatowy Organizator Sportu Jarosław Rybszleger zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Mistrzostwa zostały podzielone na Igrzyska Dzieci (reprezentacje klas 4-6), Igrzyska Młodzieży (reprezentacje klas 7-8) i Licealiada (szkoły ponadpodstawowe). 

 • BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

Bezpieczne grzybobranie - poradnik Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Sezon grzybowy w pełni. Wyprawy do lasu pozwalają wypocząć, ukoić emocje i zażyć nieco ruchu po tygodniu pracy. Zbieranie grzybów to jednocześnie relaksująca, jak i emocjonująca rozrywka. Musimy jednak pamiętać o najważniejszych zasadach grzybobrania.

 • polska strefa inwestycji

Planujesz nowy projekt inwestycyjny? Szukasz oszczędności, aby rozwijać swoją firmę, inwestując bez konieczności cięcia kosztów? Skorzystaj z ulgi podatkowej, oszczędzając środki na dalszy rozwój swojej działalności!

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.