Aktualności z PCPR 2017 - 2019

Aktualności z PCPR 2017 - 2019

  • DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO 2019

    W dniu ich święta dziękowaliśmy pracownikom socjalnym, za trud pracy i niesioną w każdym dniu pomoc drugiemu człowiekowi

    We wtorek 19 listopada w restauracji OAZA w Wąbrzeźnie spotkali się pracownicy socjalni z terenu Powiatu Wąbrzeskiego Na zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie uroczystości wspólnie świętowaliśmy Dzień Pracownika Socjalnego.

  • Rodziny zastępcze z wizytą w bibliotece

    Rodziny zastępcze z wizytą w bibliotece

    Pod wspólnym hasłem "Spotkajmy się w bibliotece" odbywają się w siedzibie MiPBP w Wąbrzeźnie spotkania dla rożnych grup, które mają na celu - między innymi - zapoznanie z ofertą biblioteczną, omówienie zbiorów bibliotecznych, zachęcenie do bywania w bibliotece.

  • logo

    „PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI III” Obszar A

       Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w roku bieżącym w „Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III” finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomiono obszar A programu, w ramach którego udzielana jest pomoc finansowa na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe.

  • Konferencja PSSE

    Dopalacze - problem zdrowotny i publiczny współczesnego społeczeństwa

    W dniu 7 listopada w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie odbyła się zorganizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego konferencja pn. "Dopalacze jako problem zdrowotny i publiczny współczesnego społeczeństwa".

  • -

    Program „Zajęcia klubowe w WTZ”

       Program „Zajęcia klubowe w WTZ” adresowany jest do podmiotów prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej. Celem programu jest  wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym oraz zawodowym poprzez prowadzenie przez WTZ zajęć klubowych, jako zorganizowanej formy rehabilitacji. Jest on finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomoc jednostkom prowadzącym Warsztaty udzielana jest przez samorządy powiatowe.

Stronicowanie