Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • DEBATA KP POLICJI

Debata społeczna - bezpieczny senior

W ubiegły piątek (25.10.19 r.) o godz. 11:00 w Wąbrzeskim Domu Kultury, odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczny senior" organizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie.

Na spotkanie przybyła ponad 50 osobowa grupa seniorów z naszego powiatu oraz okolic. Swoją obecnością uświetnili ją również zaproszeni goście, jak Starosta Wąbrzeski, Burmistrz Wąbrzeźna oraz Komendant Straży Miejskiej w Wąbrzeźnie. Głównym tematem debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych, omówione na różnych gruntach z wieloma przykładami. Mł. asp. Krzysztof Świerczyński przedstawił zebranym zagrożenia popularnych w ostatnich latach oszustw "na wnuczka" "na policjanta" itp. Omówił schematy działania przestępców z przestrogą jak ich unikać. Poruszony został również temat organizowanych prezentacji różnego rodzaju sprzętów jak: zestawy garnków, robotów kuchennych czy odkurzaczy, gdzie często osoby starsze nieświadomie podpisują bardzo niekorzystne dla siebie umowy kredytowe.


Swoją prelekcję wygłosił również mł. kpt. Dawid Krajnik z Państwowej Straży Pożarnej, który opowiedział o zagrożeniach pożarowych, zatruciach tlenkiem węgla i sposobach, aby nie dopuścić do takich sytuacji. Nasze bezpieczeństwo zależy również od naszego zdrowia, dlatego też ratownik medyczny Cezary Puzdrowski przedstawił czym jest "Koperta życia", jakie informacje powinny się w niej znaleźć i gdzie ją przechowywać. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Wąbrzeźno pozyskaliśmy 300 szt takich kopert dla naszych przyszłych działań profilaktycznych.


Na koniec wszyscy goście zapoznani zostali z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i jej możliwościami kontaktu obywatela z policją przez zgłaszanie swoich niepokojących spostrzeżeń.

  • autor: Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie, mł.asp. Krzysztof Świerczyński, fot. Monika Cegielska
  • 1. Debata społeczna - bezpieczny senior
  • 2. Debata społeczna - bezpieczny senior
  • 3. Debata społeczna - bezpieczny senior
  • 4. Debata społeczna - bezpieczny senior
  • 5. Debata społeczna - bezpieczny senior
  • 6. Debata społeczna - bezpieczny senior

« wstecz