Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Radni spotkali się z policjantami w nowej siedzibie komendy

W dniu 24 października Gizela Pijar Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska zorganizowała wyjazdowe posiedzenie Komisji w Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

W niedawno oddanej, wyremontowanej siedzibie, którą radni mieli okazję już wcześniej zwiedzić, członkowie Komisji przeprowadzili dyskusję na temat bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wąbrzeskiego oraz funkcjonowania komendy.

Policjanci wraz z Komendantem insp. Mirosławem Joppek odpowiadali na wszystkie zadawane pytania oraz przedstawili statystyki ze sprawozdania z działalności za 9 miesięcy bieżącego roku. Omówiono także działania edukacyjne z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego zakupionego przez Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie.

Z przedstawionych informacji wynikało, że niestety liczba odnotowanych przestępstw wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku, jednak wykrywalność, a także działalność dzielnicowych jest oceniana jako jedna z najlepszych w całym województwie.

Poza omówieniem sprawozdania radni analizowali obecne utrudnienia czy zagrożenia w bezpieczeństwie mieszkańców. Zwrócono uwagę, że niejednokrotnie na odcinku od dawnej Bonanzy do spójni na Podzamku kierowcy zachowują się brawurowo. Ponadto poruszono tematy nadmiernej prędkości na nowo wybudowanych odcinkach dróg m.in. w kierunku Kowalewa czy w Łopatkach.

Na zakończenie komendanci przedstawili obecne potrzeby oraz stan kadrowy jednostki. Wspólnie stwierdzono, że nowo wyremontowany budynek będzie służyć zarówno pracy policjantów jak i zwiększy jakość udzielanych mieszkańcom usług.

 

  • 1. KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA
  • 2. KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA
  • 3. KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

« wstecz