Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • ZUS INFORMUJE

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” oraz „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Szanowna Państwo,
serdecznie zapraszam do współpracy przy realizacji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, także w roku szkolnym 2019/2020. Będzie to już szósta edycja naszego programu, który kierowany jest do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 230 tysięcy uczniów z ponad 1400 szkół.
 
"Lekcje z ZUS" zawierają treści z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie oraz podstawy programowej kształcenia w zawodach, m. in. technik rachunkowości, technik administracji, technik handlowiec i technik ekonomista.

Uczyć o ubezpieczeniach społecznych jest łatwiej z naszą pomocą i dlatego:
•    przygotowaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczyciela i uczniów („Zeszyt nauczyciela” z płytą CD i „Zeszyt ucznia), gotowe scenariusze lekcji oraz stronę internetową www.zus.pl/edukacja,
•    zapewniamy indywidualne wsparcie eksperta ZUS – opiekuna merytorycznego projektu,
•    udostępnimy dodatkowe materiały informacyjne o ubezpieczeniach społecznych,
•    wystawimy nauczycielom zaświadczenia o udziale w projekcie edukacyjnym,
•    zaprosimy na szkolenia, konferencje, seminaria i wykłady z zakresu ubezpieczeń społecznych organizowane wspólnie z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Uniwersytetami Pedagogicznymi.

Projekt ma swoją stronę na Facebooku, która zawiera wiele treści merytorycznych, które publikujemy kilka razy w tygodniu. Wśród nich można znaleźć m.in.:
•    ciekawostki na temat ubezpieczeń społecznych i ZUS,
•    animacje poradnikowe,
•    infografiki i dane liczbowe,
•    fakty i mity o ubezpieczeniach,
•    relacje z wydarzeń edukacyjnych, które organizuje ZUS,
•    materiały partnerów medialnych np. Bryk.pl, Interia.pl.
Grafiki opisujemy w taki sposób, aby mogły korzystać także osoby, które używają czytników ekranu (niedowidzący i niewidomi).  
 Jesteśmy również na   - na kanale  ”Elektroniczny ZUS”.
Wszystkie materiały dydaktyczne do Lekcji udostępniliśmy też w wersji elektronicznej na:
www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/materialy-uzupelniajace


„Lekcje z ZUS” objęli honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”  jest Olimpiada  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Od 2014 r. wzięło w niej udział ponad 118 tys. uczniów z ponad 1000 szkół.


Olimpiada jest trzyetapowa (szkolna, regionalna i centralna). Na uczestników etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe  (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i punkty w rekrutacji na uczelnie wyższe. Laureaci z miejsc I – IV otrzymują indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


Szczegółowych informacji na temat programu udziela koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Bożena Maria Wankiewicz, telefonicznie pod numerami 56 6109313, 502007756 lub elektronicznie pod adresem: bozena.wankiewicz@zus.pl  Na ten adres e-mail prosimy przesłać zgłoszenie do projektu wraz z informacją, czy przesłać Państwu materiały dla nauczycieli i uczniów w formie papierowej i dla ilu uczniów. W formie elektronicznej dostępne są na stronie ZUS.

Termin zgłoszenia szkoły  do Olimpiady mija  15.11.2019r.

Zapraszam na  „Lekcje z ZUS” – warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

 

  • autor: Joanna Karsznia Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy

« wstecz