Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • logo Pomoc dla obywateli Ukrainy  z niepełnosprawnością

Program PFRON „Pomoc dla obywateli Ukrainy z niepełnosprawnością” Moduł I – zaopatrzenie w wyroby medyczne

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dniu 29 marca 2022 roku Uchwałą nr 35/2022 zatwierdził procedury realizacyjne dotyczące Modułu I programu  „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”.

   Moduł I programu skierowany jest dla osób indywidualnych w ramach którego osoba z niepełnosprawnością może uzyskać pomoc w sfinansowaniu wymaganego udziału własnego w zakupie lub naprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (np. protezy, aparaty i ortezy ortopedyczne, wózki inwalidzkie, laski, kule, balkoniki, obuwie ortopedyczne, zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych, pieluchomajtki, cewniki, sprzęt stomijny).

   Celem programu jest zapewnienie pomocy niepełnosprawnym uchodźcom, którzy przybyli do Polski w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

   Poniżej zamieszczamy ulotkę informacyjną, w której znajdą Państwo szczegółowe informację dot. świadczenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne w ramach Modułu I programu.

 

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o programie.

Osoba do kontaktu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie:

Joanna Dzielska, tel. 515-993-002, 688 24 51 wew. 109,

e-mail: jdzielska@pcprwabrzezno.pl

  • autor: Joanna Dzielska - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie , data: 2022-04-14

« wstecz