Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • MAMMOGRAFIA

Czy urodziłaś się w latach 1951-1970? Skorzystaj z darmowych badań mammograficznych w Książkach i Dębowej Łące

Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.


W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.


W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
•    nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
•    lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy


Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowościach:

Dębowa Łąka – 20 lutego 2020 w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej

Książki – 24 lutego 2020 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul. Ks. Kujawskiego 8

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

  • autor: Anna Niemirska LUX MED Diagnostyka
  • BEZPŁATNE BADANIA
  • BEZPŁATNE BADANIA

« wstecz