Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • Autobusy do kontroli!

„Bezpieczne ferie" 2020, autobusy do kontroli

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Organizator wycieczki lub rodzic, który chciałby, aby przeprowadzono kontrolę powinien zgłosić taką potrzebą osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie lub telefonicznie pod nr (056) 687-72- 00 lub 21 - dyżurny jednostki z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem.
 

Informujemy również, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przewozie osób uruchomiło stronę internetową: http://www.bezpiecznyautobus.gov.pl
Organizator wycieczki ma możliwość szybkiego, darmowego sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe tj. czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

 

Poniżej do pobrania plik w formacie PDF: "Wykaz punktów kontroli autokarów na terenie całego kraju".

  • autor: www.wabrzezno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

« wstecz