Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • NOWY SZPITAL W WĄBRZEŹNIE

Ponad 2 miliony złotych na termomodernizację budynków Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie

Zarząd szpitala w Wąbrzeźnie podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie termomodernizacji kolejnych budynków szpitala. Za łączną kwotę ponad 2 mln zł zostaną wyremontowane budynki, w których obecnie funkcjonuje pracownia rehabilitacji oraz poradnia POZ i poradnie specjalistyczne.
 
Oba budynki są wiekowe - jeden powstał w 1902 r. a drugi pod koniec XIX w. Zarówno technologia, jak i materiały z których powstały charakteryzują się dużym zużyciem energii. Zakres wykonywanych prac termomodernizacyjnych obejmie docieplenie ścian zewnętrznych, dachu, wymianę stolarki okiennej, i drzwiowej, modernizację systemu ciepłej wody oraz systemu grzewczego  a także wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED. Po remoncie oba budynki będą spełniały normy efektywności energetycznej przewidziane dla budynków, co powinno wpłynąć na zmniejszenia kosztów ich ogrzewania i oświetlenia, poprawy warunków pobytu pacjentów oraz warunków pracy personelu Szpitala, poprawy estetyki zewnętrznej obiektów szpitalnych. Obecnie przygotowywane są przetargi na przeprowadzenie prac.
 
Koszt wszystkich prac szacowany jest na poziomie 2 108 627,45 z czego 1 648 302,77 zł będzie pochodziło z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego ze środków przeznaczonych na poprawę efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym.

 

« wstecz