Aktualności 2018

  • Szpital

Ponad 1,5 mln złotych na kolejne inwestycje w wąbrzeskim szpitalu

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie znalazł się na liście osiemnastu szpitali powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały wsparcie na inwestycje z regionalnego programu operacyjnego. Szpital w Wąbrzeźnie otrzyma 962 275,15 zł dotacji, z której sfinansowany zostanie, m.in. remont oddziału wewnętrznego oraz nowy sprzęt do poradni specjalistycznych oraz na oddziały szpitalne.

Na oddziale wewnętrznym zmodernizowane zostaną sale chorych. Dwie sale zostaną przystosowane do opieki nad pacjentami wymagającymi intensywnego nadzoru medycznego. Oddział zyska również nowoczesną instalację gazów medycznych. Wymienione zostanie również wyposażenie sal – łóżka i stoliki przyłóżkowe dla pacjentów.  Istotną część projektu stanowi zakup sprzętu medycznego. Na oddziały szpitala zakupione zostaną: kardiomonitory, respirator transportowy, defibrylator Lifepack 15 z możliwością przesyłu danych, pompy do karmienia pozajelitowego, aparat przyłóżkowy RTG oraz wózek do transportu pacjentów na leżąco z regulacja wysokości i wózek wanna.  

Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia poradni chirurgiczno-ortopedycznej – gabinet lekarski, gabinet zabiegowy oraz toaleta dla pacjentów. Zgodnie z projektem za część dotacji szpital kupi sprzęt medyczny do poradni specjalistycznych i oddziałów chirurgicznego i ginekologicznego.

Zakończenie  inwestycji zaplanowane jest na październik 2019 r. Łączna wartość inwestycji planowanych w szpitalu wynosi 1 666 299 zł.

 

  • autor: Przemysław Leśniewski - Nowy Szpital w Wąbrzeźnie

Wstecz