Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • dożynki 2017

Dożynki Wojewódzkie w Wąbrzeźnie

Urząd Marszałkowski, Powiat Wąbrzeski oraz Gmina Miasto Wąbrzeźno rozpoczęły już przygotowania do organizacji Dożynek Wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 2 września 2018 r. w Wąbrzeźnie.

Przypomnijmy, że 3 września ubiegłego roku podczas Wojewódzkich Dożynek organizowanych w Świeciu Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz oraz Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski z rąk Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego odebrali dokument powierzający organizację święta plonów w Wąbrzeźnie.
Jesienią ubiegłego roku powołano zespół koordynujący organizację tego święta. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego już od kilku miesięcy pracują nad ustaleniem wszystkich szczegółów Dożynek Wojewódzkich w Wąbrzeźnie.

Według dotychczasowych ustaleń zaplanowano rozpoczęcie dożynek uroczystą Mszą świętą, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie.

Dalsze ustalenia dotyczyły organizacji korowodu dożynkowego, który przejdzie ulicami miasta na Podzamcze. Zaplanowano, że na wąbrzeskim amfiteatrze odbędzie się ceremonia dożynkowa, gdzie po części oficjalnej scenę amfiteatru przejmą zespoły muzyczne a swoje występy artystyczne zaprezentuje młodzież i dzieci z terenu powiatu. Ponadto na scenie wystąpi gwiazda wieczoru, która na chwilę obecną jest niespodzianką.

Ponadto zapewniamy, że uliczki dookoła Podzamcza będą zachęcały dużą ilością stoisk, straganów a także punktów gastronomicznych.

Za pośrednictwem stron internetowych będziemy Państwa na bieżąco informować o dalszych ustaleniach dotyczących organizacji Dożynek Wojewódzkich w Wąbrzeźnie.

  • Dożynki
  • dożynki 2017 fot.Andrzej Goinski-57
  • dożynki
  • dożynki

« wstecz