Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • Konkurs geograficzny

„Palcem po mapie” - mapa, jako źródło informacji o Ziemi

 W Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie   został zorganizowany  I powiatowy konkurs geograficzny pod hasłem ” Palcem  po mapie” – zostań mistrzem mapy ZSZ. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Wąbrzeski.  Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych , składał się z dwóch etapów :
1.    etap wewnątrzszkolny
 W dniu 19 grudnia 2017r. odbył się I etap powiatowego konkursu geograficznego. Do udziału zgłosiło się 50 uczestników z trzech szkół powiatu wąbrzeskiego tj. Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie , Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie oraz Zespołu Szkół we Wroniu. Uczniowie na konkursie zobowiązani byli do wykazania się znajomością mapy politycznej i fizycznej świata. Szereg obiektów z zakresu geografii fizycznej , państwa oraz stolice okazały się ogromnym wyzwaniem. W każdej ze szkół została wyłoniona 5 najlepszych uczniów , którzy  reprezentowali swoje placówki oświatowe w drugim finałowym etapie.
2.    etap finałowy
W dniu  30  stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie przeprowadzony został etap finałowy konkursu, gdzie w szranki stanęli uczniowie z trzech szkół powiatu wąbrzeskiego


I część – polegała na wypełnieniu arkusza zadań złożonego z 14 pytań  dotyczących mapy politycznej i fizycznej świata oraz Polski. Do II części konkursu zakwalifikowano 5 uczniów z najwyższą sumą punktów z arkusza zadań .
II część – związana była ze  znajomością atrakcji turystycznych powiatu wąbrzeskiego oraz miejsc UNESCO w Polsce i na świecie. 

Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie, które zostały wręczone przez Wicestarostę Panią Bożenę Szpryniecką. 
I  miejsce zdobyła Weronika Kurasiewicz – Zespół Szkół we Wroniu
II miejsce zdobył Szymon Kowalski – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie
III miejsce zdobyła Wiktoria Kurasiewicz- – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie
IV miejsce zdobył Mikołaj Gołębiewski- Zespół Szkół we Wroniu
V miejsce zdobył Kacper Wilamowski – Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie
 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników
Do zobaczenia za rok w II edycji konkursu.
     

Organizatorzy        
                     Anna Rękosiewicz      Wojciech Trzciński
 

 

  • autor: Anna Rękosiewicz - ZSZ w Wąbrzeźnie
  • Konkurs geograficzny1.jpg
  • Konkurs geograficzny2.jpg
  • Konkurs geograficzny3.jpg
  • Konkurs geograficzny4.jpg
  • Konkurs geograficzny5.jpg
  • Konkurs

« wstecz